Zelenskis apie derybas su Rusija: netikiu rezultatu, bet tegul bando

Zelenskis apie derybas su Rusija

Zelenskis apie derybas su Rusija

Prezidentas Volodymyras Zelenskis yra sakęs, kad nelabai tiki derybų prie sienos su Baltarusija rezultatais.

Zelenskis apie derybas su Rusija

Tiesioginė V. Zelenskio kalba: „Kalbėjausi telefonu su Aleksandru Lukašenka. Mes nesikalbėjome dvejus metus, o šiandien turėjome ilgą ir labai išsamų pokalbį. Išsamiai jam paaiškinau, kad mūsų kontaktas neįmanomas. Nenoriu, kad iš Baltarusijos į Ukrainą skristų raketos, lėktuvai. Nenoriu, kad į Ukrainą iš Baltarusijos keliautų kariai. Jis mane tuo patikino.

Kaip visada būsiu atviras: nelabai tikiu šio susitikimo rezultatais, bet tegul pabando. Kad vėliau nė vienam Ukrainos piliečiui nekiltų abejonių, jog aš, kaip prezidentas, nesistengiau sustabdyti karo, kai buvo nors ir maža galimybė.

Išsami informacija: V. Zelenskis patvirtino, kad A. Lukašenka jo paprašė, kad Ukrainos ir Rusijos delegacijos „be jokių išankstinių sąlygų” susitiktų prie Pripetės upės.

Jis pridūrė, kad kol „mūsiškiai” dalyvauja derybose, jis, vadovas, premjeras, vyriausiasis vadas ir kariuomenė yra čia, Ukrainoje, – visi jie kovos už mūsų valstybę, nes mūsų tikslas yra teritorinis vientisumas.

Zelenskis taip pat pridūrė, kad visas pasaulis 100 proc. suprato mūsų poziciją.

Tiesiogiai iš prezidento lūpų: „Mano, kaip prezidento, užduotis – apsaugoti mūsų valstybę. Šiomis žiauriomis dienomis matėte, kaip mes vykdome šią užduotį. Dabar apie mūsų motyvaciją – akivaizdu, kad mūsų kariai kovoja ne dėl pinigų, o dėl šiandienos ir rytojaus.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version