Žiniasklaida: Kinija stabdo gamyklų veiklą dėl energijos trūkumo

Kinija uzdaro kai kurias gamyklas

Kinija uzdaro kai kurias gamyklas

Kinijoje dėl anglių trūkumo uždaromos audinių, furnitūros ir drabužių gamyklos. Dėl potvynių ir ekonominių santykių su Australija, anglys pabrango apie 200 proc. Apie tai praneša „The Business of Fashion”.

Kai kuriose gamyklose tam tikru metu darbuotojams buvo pranešta, kad po tam tikro laiko bus atjungta elektra, ir jie buvo paprašyti palikti savo darbo vietas. Pavyzdžiui, Guangdongo provincijoje įsikūrusiai sportinės aprangos gamintojai „KTC Group”, kuri gamina drabužius tokiems Europos prekių ženklams kaip „Mammut”, „Mountain Force” ir „Helly Hansen”, buvo tiekiami atsarginiai dyzeliniai generatoriai. Be to, jie prašė vietos valdžios institucijų leisti jiems naudoti daugiau elektros energijos, atsižvelgiant į tai, kiek mokesčių jie moka savivaldybei.

Uzdaromos gamyklos del elektros energijos trukumo

Dėl elektros energijos mažose gamyklose padėtis yra katastrofiška

Kai kurie iš jų kelias dienas neturėjo šviesos. Tai savo ruožtu paveikė tekstilės pasiūlą.

Pasaulio prekybos organizacija pranešė, kad 2020 m. Kinija eksportavo 31,6 proc. visų drabužių. Be to, Kinija eksportavo 43,5 proc. tekstilės gaminių. Jei žvelgtume ne tik į tekstilės, bet ir į marškinėlių, aprangos detalių ir drabužių eksportą, ši dalis galėtų siekti net 60 %.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Kai kurių Kinijos gamyklų darbuotojai turi dirbti su žiebtuvėliais rankose.[/box]

Kinijos energetikos krizės priežastys

Pagrindinė energetikos krizės Kinijoje priežastis – anglies trūkumas. Tai dažnai lemia visoje šalyje vykstantis siekis diversifikuoti Kinijos ekonomiką ir atsisakyti anglies, taip pat didelės kainos pagrindiniuose kasybos ir gavybos regionuose. Antra, dėl prekybos konflikto su Australija (dėl kurio sumažėjo į šalį importuojamų anglių kiekis).

Abu šie veiksniai lėmė, kad 2021 m. Kinijos anglies kainos išaugo daugiau kaip 200 % ir pasiekė rekordinį lygį. Vyriausybės įgaliojimai neleido energetikos bendrovėms perkelti šių padidėjusių sąnaudų savo klientams, todėl elektros energijos tiekimas buvo nutrauktas.

PET (Plastic Ecological Transformation) vadovė Jane Guo prognozuoja, kad jei elektros energijos tiekimo nutraukimas tęsis iki Kinijos Naujųjų metų, dauguma užsakymų nebus įvykdyti iki rugsėjo mėn.

Kaip tai paveiks pasaulinius mados prekių ženklus?

Siekdamos kaip nors konsoliduoti pasiūlą, Kinijos gamyklos prašo užsakymų, kad galėtų dirbti be pertraukų ir savaitgaliais, kol yra šviesos. Pavyzdžiui, pirmąjį fiskalinį ketvirtį „Nike” vadovai teigė, kad nuo pandemijos pabaigos prekių pristatymo iš Azijos į Vakarų Ameriką laikas pailgėjo iki 80 dienų.

Dėl tiekimo problemų gali kilti pasaulinės audinių, priedų ir gatavų gaminių kainos.

Kadangi iki šiol elektros energija buvo gaminama pramoniniuose centruose, o ne gyvenamuosiuose ar komerciniuose didmiesčių centruose, pasauliniai mažmeninės prekybos prekių ženklai Kinijoje parduotuvių lygmeniu labai nenukentėjo. Dėl vėluojančių užsakymų iš gamyklų kai kurių prekių ženklų patalpos jau ištuštėjo.

Tikėtina, kad ateityje gamyba iš Kinijos bus perkelta į dar pigesnes šalis, todėl šiuo metu nėra jokių strategijų, kaip pradėti statyti naujas anglimi kūrenamas elektrines.

Exit mobile version