Naujienos

Žiniasklaida: Putinas nustojo klausytis žvalgybos

Rusijos prezidentas nepatenkintas karo Ukrainoje eiga ir dėl nesėkmių kaltina savo žvalgybos tarnybą, pranešė žiniasklaida.

Putinas pagrasino branduoliniu ginklu

Putinas nepatenkintas savo žvalgyba

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nustojo klausytis savo žvalgybos tarnybos dėl kariuomenės nesėkmės bandant užimti Ukrainą, rašo vokiškasis „Forbes“ leidinys.

Pasak Rusijos žvalgybos eksperto Andrejaus Soldatovo, karas Ukrainoje prasidėjo, kai Putinas viešai pažemino užsienio žvalgybos vadovą Sergejų Naryškiną.

Leidinyje taip pat pranešama apie baudžiamąsias priemones FSB žvalgybos skyriui: generolas Sergejus Besedas ir dar vienas žvalgybos pareigūnas buvo apklausti ir jiems paskirtas namų areštas, o „Rosgvardijos“ vadovo pavaduotojas Romanas Gavrilovas išsiųstas į pensiją.

Teigiama, kad šie atvejai susiję su tuo, kad karas Ukrainoje vyko ne taip, kaip Rusija tikėjosi, ir Kremlius dėl to kaltina žvalgybos tarnybą.

Pasak Soldatovo, Putinas laikosi savo įsitikinimų apie Ukrainą ir nuolat juos transliuoja tiek Rusijoje, tiek už jos ribų, todėl pateikti Kremliaus vadovui nuviliančių naujienų yra didelis iššūkis, to niekas nedrįsta daryti.

Putinas taip pat nustojo klausytis žvalgybos, nes yra įsitikinęs, kad pats žino apie Ukrainą daugiau nei bet kas kitas. „Iš visų saugumo žmonių jis, matyt, klauso tik gynybos ministro Šoigu ir galbūt dar Saugumo tarybos sekretoriaus Patruševo“, – sakė Soldatovas.

„Dėl to kalti „Rosgvardijos“ specialiųjų pajėgų kovotojai, kurie netinkamai kovoja, taip pat FSB žmonės neparuošė prorusiško pogrindžio, o Naryškinas jam pateikė neteisingą ataskaitą. Kažkas panašaus, – pareiškė Soldatovas.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button