Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Putinas tyli – Trumpas ruošiasi: kas gresia Rusijai, jei ji atsisakys paliaubų?

5 min. skaitymo

Lindsey Graham įstatymas — kodėl jis gali būti veiksmingas?

Pagrindinis Amerikos sankcijų pagrindas bus senatoriaus Lindsey Graham pateiktas įstatymo projektas. Remiantis „Bloomberg” pateikta informacija, jis numato antrinių muito mokesčių taikymą – pavyzdžiui, 500% tarifą naftos ir dujų importui iš šalių, kurios toliau bendradarbiauja su Rusija energetikos srityje. Taip pat numatomas draudimas JAV piliečiams įsigyti Rusijos valstybės obligacijas, o sankcijos galėtų būti taikomos ir „Gazprom” bei kitoms reikšmingoms įmonėms energetikos ir finansų sektoriuose.

Ekonomistas ir buvęs Ukrainos prezidento patarėjas Olegas Ustenko mano, kad JAV turi tris efektyvius mechanizmus, kaip sustiprinti sankcijas. Pirmas – Graham pasiūlymas dėl 500% muito mokesčio šalims, perkančioms Rusijos naftą. Šis žingsnis daugiausia paveiktų Kiniją, Turkiją ir Indiją. Tačiau Ustenko pažymi, kad šios šalys galbūt sutiks atsisakyti Rusijos naftos, kad išvengtų konfrontacijos su JAV.

Antras variantas – 25–50% dydžio mokestis už Rusijos naftos importą. Jį privalėtų mokėti bet kuri šalis, kuri toliau ją įsigytų, priešingu atveju joms galėtų būti taikomos antrinės sankcijos. Mokesčio pajamos būtų nukreiptos į specialų fondą, finansuojantį pagalbą Ukrainai. Taip Rusija iš naftos nebegautų 60 dolerių už barelį, o tik 45.

Trečias variantas – abiejų požiūrių derinys. Jei antrinės sankcijos nepasiektų laukiamo efekto, jos galėtų būti papildytos muito mokesčiais.

Ar ES sankcijos bus pakankamai griežtos?

Nors JAV sankcijų paketas laikomas potencialiai griaunančiu, ES sankcijų 17-oji serija, kuri šiuo metu rengiama, vertinama atsargiau. Neoficialiai žinoma, kad ji galėtų apimti apribojimus daugiau nei 100 laivų iš Rusijos „šešėlinio laivyno”, sankcijas daugiau nei 50 fizinių ir juridinių asmenų, įskaitant 31 įmonę, susijusią su Rusijos karine pramone ar dalyvaujančią sankcijų apėjime. Planuojama sustiprinti ir eksporto kontrolę prekėms ir technologijoms, kurios gali būti naudojamos Rusijos kariuomenėje.

Tačiau, pasak „RBK-Ukraina” šaltinio, sankcijos „yra priimtinos, bet jos tikrai nėra pražūtingos.” Abejones dėl jų efektyvumo išreiškė ir Ukrainos parlamento narys Jaroslavas Jurčišinas, sakydamas:

„Netikiu, kad po to Rusija pajus šio karo skausmą.”

Jis taip pat pabrėžė, kad iki šiol ES nėra visiškai įvedusi sankcijų Rusijos energetikos sektoriui – vis dar nėra nustatyto draudimo dujų importui, ne visi bankų ryšiai su tarptautinėmis mokėjimų sistemomis yra nutraukti, ir technologijų bei programinės įrangos eksporto apribojimai nėra pakankamai griežti.

Šaltinis: rbc.ua

Šaltinis: la.lv

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus