Sportas / Sveikata

„Pfizer“ vakcinoje rasta nežinomų priemaišų

Japonijos sveikatos priežiūros darbuotojai skiepijimo metu rado nežinomos baltos medžiagos dalelių. Apie panašius atvejus pranešta keliuose miestuose.

„Pfizer“ vakcinoje rasta nežinomų priemaišų

Sagamiharoje (Kanagavos prefektūra), Japonijoje, „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinoje ekspertai rado pašalinių medžiagų. Apie tai antradienį, rugsėjo 14 d., pranešė televizijos kanalas NHK.

Pažymima, kad medicinos personalas trijose skirtingose vietose, 18-oje buteliukų rado neaiškių priemaišų. Iš šių buteliukų vakcina nebuvo naudojama.

Dar vienas panašus atvejis, kai „Pfizer“ vakcinoje buvo aptikta svetimkūnių, buvo nustatytas diena anksčiau Kamakuros mieste. Abiejų miestų valdžios institucijos paprašė gamintojo atlikti tyrimą.

Anksčiau Japonijos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad sustabdytas maždaug 1,63 mln. JAV bendrovės „Moderna“ vakcinos dozių tiekimas. Buvo pranešta, kad vakcina buvo pagaminta Ispanijoje, o jos dalelės buvo kelių milimetrų dydžio. Tuo metu, kai buvo paskelbtas Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimas, vietos valdžios institucijos jau buvo suleidusios apie 170 000 vakcinos dozių iš partijos, kurioje vėliau buvo rasta priemaišų.

Japonijos farmacijos bendrovė „Takeda Pharmaceutical“ atlikusi tyrimą nustatė, kad dalelės buvo nerūdijančio plieno gamybos įrangos elementai. Pažymėta, kad jie nekeltų pavojaus žmonių sveikatai.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: