Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Konstruktyvus dialogas poroje: kaip to pasiekti?

3 min. skaitymo

Kaltinimai ar pagarba? Pamokymai ar noras išgirsti? Konstruktyvus dialogas – savotiškas menas, kurį įvaldę padidiname savo galimybes sukurti tvirtus ir artimus santykius.  

 

Konstruktyvus dialogas: kas tai?

Sakoma, kad nekilnojamojo turto srityje yra trys stebuklingi žodžiai: „vieta“, „vieta“ ir dar kartą „vieta“. Ir iš tiesų, ji – nepaprastai svarbi. Analogiškai trys magiški žodžiai santykiuose yra „bendravimas“, „bendravimas“ ir dar kartą „bendravimas“. Tačiau kalbame ne apie pokalbių skaičių. Daugiau nebūtinai reiškia geriau, kartais pertekliniai žodžiai tik trukdo.

Verta žinoti, kad kalbėjimas yra tik pusė lygties. Kita – ir galbūt dar svarbesnė – yra klausymasis. Pokalbyje, kuris labiau primena monologą, dažnai trūksta abipusio supratimo jausmo.

Būtent tiems, kurie ieško abipusio ryšio, kontakto ir supratimo, parengėme keletą praktinių patarimų. Žinoma, šių rekomendacijų laikymasis negarantuoja, kad kiekvienas pokalbis baigsis sėkmingai, tačiau šie patarimai padidina galimybę įsiklausyti ir suprasti vienam kitą.

 

Konstruktyvaus dialogo patarimai

Nustatykite savo ketinimus

Būkite sąžiningi su savimi: tiksliai supraskite, ko norite pasiekti bendraudami, ir praneškite apie tai savo partneriui.

 

Susitarkite

Pasitarkite su partneriu ir pasirinkite laiką pokalbiui, kuris tinka jums abiem.

 

Pašalinkite arba iki minimumo sumažinkite trukdžius

Jei įmanoma, išjunkite televizorių, nekelkite telefono ragelio, padėkite į šalį laikraštį ir venkite daugiatikslio darbo, kai kalbate vienas su kitu. Skirkite savo mylimam žmogui visą savo dėmesį.

 

Remkitės savo patirtimi

Išsakykite savo jausmus ir mintis, o ne kritiką, vertinimus, įsitikinimus ar patarimus.

 

Nepertraukinėkite

Prieš pradėdami atsakinėti, leiskite partneriui baigti kalbėti. Pasisakydamas jis ar ji bus atviresnis ar atviresnė, jei žinos, kad jūs jo ar jos nepertraukinėsite.

 

Nesureikšminkite savo teisumo

Nepasiduokite pagundai ginčytis dėl to, su kuo nesutinkate. Užuot taisę partnerį („Taip nebuvo!…“), pasidalykite savo požiūriu, pvz: „Kiek pamenu, buvo…“. Nepamirškite, kad abiejų suvokimas ir prisiminimai, labai tikėtina, yra šiek tiek netikslūs.

 

Padėkokite partneriui, kad sutiko atvirai pasikalbėti

Svarbu rasti ką nors pozityvaus, už ką galėtumėte padėkoti savo mylimam žmogui, net jei tai tik noras įsitraukti į pokalbį su jumis.

 

Palaikykite dialogą

Jei pokalbiui pritrūko laiko, susitarkite jį tęsti vėliau (geriausia iš karto tiksliai išsiaiškinti, kada).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Agne-B
AutoriusAgnė
Sekti:
KAIPKADA.LT portalo santykių ir psichologijos straipsnių autorė, turinti gilias žinias apie žmogaus emocijas, santykių dinamiką ir psichologinius aspektus. Mano tikslas – padėti žmonėms geriau suprasti save ir kitus, suteikti praktinių patarimų, kaip kurti sveikus ir harmoningus santykius, bei išspręsti kasdienius psichologinius iššūkius.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus