10 klausimų testas: ar verta išsaugoti santykius?


10 klausimu testas ar verta issaugoti santykius

10 klausimu testas ar verta issaugoti santykius

Kai jaučiate nuolatinę įtampa bendraujant su mylimu žmogumi, dažnai tampa sunku suprasti, ar santykius dar galima išsaugoti, ar jie jau pasiekė kraštutinę – neįveikiamą ribą. Prieš priimdami lemtingus sprendimus, atsakykite į šį 10 klausimų testą. Galbūt jis padės jums apsispręsti…

Ar galiu teigti, kad partneris mane dažniausiai erzina?

Nuolatinis dirginimas ilgainiui gali išsivystyti į susierzinimą ir panieką. Būtina sustabdyti procesą ankstyvoje stadijoje.

Kaip dažnai mano partneris su manimi elgiasi taip, kaip aš tikiuosi?

Visi turi lūkesčių ir pageidavimų. Nesugebėjimas parodyti lankstumo, priimti kompromisų, atsižvelgiant į partnerio interesus, yra itin pražūtingas santykiams. Turite suprasti, kurie iš jūsų lūkesčių reiškia „galutinę liniją“, kurios negalima peržengti.

Ar pavydžiu kitoms poroms jų artumo ir santykių tvirtumo? 

Jei taip, turite apmąstyti savo santykius su partneriu. Ar jie duoda jums ką nors svarbaus ir reikalingo? Gal iš tikrųjų juose nėra nieko, dėl ko vertėtų juos toliau palaikyti ir puoselėti?

Ar bijau pasakyti savo partneriui, ką aš iš tikrųjų galvoju?

Jei bijote pasakyti, ką galvojate, galite šią baimę įveikti tik suprasdamas, dėl ko ji kyla. Ar tai lemia jūsų partnerio reakcija, ar kažkas kitas?

Ar jaučiu abipusio pasitikėjimo trūkumą, kuris trukdo man pasiekti tikrą artumą poroje?

Jei šiuose ar ankstesniuose santykius jūsų buvęs/esamas partneris buvo jus apgavęs, išdavęs ir kt., išsiaiškinkite, ar šiuo metu abipusio pasitikėjimo trūkumą lemia nuoskaudos dėl patirtų kančių, ar realios – dabartinės priežastys.

Ar mes su partneriu nuolat bandome vienas kitą „taisyti“?

Jei taip, vargu ar galite tikėtis iš esamų santykių tvirtumo, atvirumo ir sąžiningumo.

Ar mes linkę nuolat atidėti problemų sprendimus, kol vienas iš mūsų nebeištveria ir „sprogsta“?

Jei nuolat atidedate problemų sprendimą, anksčiau ar vėliau kils nemenkas sprogimas. Reikėtų nebijoti kalbėti apie esamas problemas bei stengtis rasti abiem pusėms tinkamus sprendimo būdus.

Ar dažnai „bėgame“ nuo turimų problemų įvardijimo?

Polinkis bėgti nuo problemų įvardijimo gali sukelti rimtą įtampą santykiuose, ypač jei vienas iš partnerių nori viską aptarti, o kitas – ne. Kompromisas visada įmanomas.

Ar mes ieškome pasiteisinimo, kad išvengtume vienas kito draugijos?

Tai yra abipusio nepasitikėjimo ženklas. Jums abiem reikia atsakyti į klausimą, ko norite ir tikitės iš santykių.

Ar mano draugai kada nors klausė, kodėl aš vis dar gyvenu/bendrauju su šiuo žmogumi?

Draugai, dažniausiai, nori mums gero ir į jų nuomonę reikėtų atsižvelgti. Be abejo, tik jūs pats galite priimti galutinį sprendimą, ar šis asmuo jums tinka, ar ne.

REZULTATAI

Jei atsakėte „taip“ į 6 ar daugiau klausimų, santykiai yra „didelės rizikos zonoje“. Jums nereikia jų nedelsiant nutraukti, tačiau atėjo laikas jums ir jūsų partneriui atkreipti dėmesį į turimas problemas ir išmokti jas spręsti. Taip pat, verta pagalvoti apie tai, ko jūs norite ir tikitės iš gyvenimo šiame etape ir ar santykiai suteikia jums tai, ko jums reikia.

Jei atsakėte „taip“ į 2–5 klausimus, jūsų santykiai nepatenka į „didelės rizikos zoną“, tačiau turėtumėte jiems skirti daugiau dėmesio. Ugdykite bendravimo įgūdžius – tai gali suteikti santykiams antrą kvėpavimą.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos