10 psichologinio nuovargio požymių

nuovargis

nuovargis

Ilgalaikis protinis ar emocinis stresas alina vidinius resursus. Jaučiamės  prislėgti, niekas nedžiugina, pozityvus mąstymas atrodo kaip tolima svajonė. Kokia tokios būsenos priežastis?

Mums būtina skirti sau pakankamai dėmesio, fiziniai ir psichologiniai sutrikimai nesusitvarko per naktį. Žmogaus siela privalu rūpintis ne mažiau nei fiziniu kūnu.  Jei laiku nepastebėsite psichologinio ir emocinio nuovargio požymių, pasekmės gali būti labai rimtos: lėtinis nerimas, psichinės problemos, depresija. Pateikiame dešimt ženklų, rodančių, kad laikas skirti ypatingą dėmesį savo būklei:

Ką daryti? Kaip sau padėti? Atėjo laikas galvoti apie save ir rūpintis savo siela. Ilsėkitės tiek, kiek jums reikia, išjunkite telefoną ir mėgaukitės jums mielais dalykais. Džiaukitės karšta vonia, medituokite, klausykitės muzikos, pabūkite su artimaisiais. Venkite neigiamų minčių ir vidinių dialogų. Nustokite kritikuoti ir niekinti save. Jei įsiklausysite į savo vidinius poreikius, galėsite išsivaduoti iš visko, kas erzina bei atima jėgas, ir sutelkti dėmesį į teigiamas mintis ir įvykius. Tada pajusite gyvenimo grožį ir kūrybinės energijos antplūdį. Šiek tiek pasistenkite ir jums tikrai pavyks jaustis geriau.

Vis tik, jei jaučiate, kad negalite sau padėti ir jūsų būsena tik blogėja, kreipkitės pagalbos į psichologą. Nedvejokite ir leiskite jums padėti.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos