Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

10 strategijų, kurias praktikuoja laimingi žmonės 

Dėl savo nelaimingo gyvenimo esame linkę kaltinti išorines aplinkybes. Tačiau laimė yra mūsų rankose. Pateikiame 10 strategijų, kurios padės jums gyventi laimingiau.

Laimė įgyja tiek daug įvairių formų, kad kartais ją sunku suvokti. Kita vertus, nelaimę sunku ignoruoti. Jei kas nors aplink jus yra nelaimingas, jūs tai žinote, o jei jūs pats esate nelaimingas, tuo labiau.

Iš ko susideda laimė?

Pripažinkime: laimė ir darbas ne visada dera tarpusavyje. „Gallup” instituto mokslininkai išanalizavo daugiau nei 180 milijonų žmonių apklausos rezultatus. Rezultatai parodė, kad tik 13 proc. darbuotojų yra laimingi darbe. Tuo pat metu laimingais save laikantys žmonės yra 36 % labiau motyvuoti, šešis kartus energingesni ir du kartus produktyvesni nei jų nelaimingi kolegos.

Laimė nuo gyvenimo aplinkybių priklauso daug mažiau, nei manote. Ilinojaus universiteto mokslininkai taip pat analizavo laimės ir pajamų lygio ryšį. Paaiškėjo, kad daugiausiai uždirbantys žmonės (daugiau nei 10 mln. JAV dolerių per metus) nėra daug laimingesni už vidutinį atlyginimą gaunančius darbuotojus.

Visų pirma, laimė priklauso nuo jūsų. Laimė yra jūsų įpročių ir požiūrio į gyvenimą rezultatas, jūsų darbo rezultatas. Jūs arba patys susikuriate savo laimę, arba ne. Dauguma laimingų žmonių turi bendrą savybę – jie pasižymi aukštu emociniu intelektu. „TalentSmart” patikrino daugiau nei milijoną žmonių ir išsiaiškino, kaip aukšto emocinio intelekto žmonės patys kuria savo laimę.

Laimės praktika

Strategijos, kurias praktikuoja laimingi žmonės

 

JIE NESUREIKŠMINA DALYKŲ, KURIŲ NEGALI KONTROLIUOTI

Naudinga žinoti, kad Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos paveikė padėtį jūsų šalies rinkoje arba kad įmonė, kurioje dirbate, gali susijungti su pagrindiniu konkurentu. Tačiau viena yra suprasti šiuos procesus, o kita – dėl jų nerimauti. Laimingi žmonės yra gerai informuoti ir pasirengę veikti, tačiau jie nepergyvena dėl įvykių, kurių negali kontroliuoti.

Jūsų pasirinkimas

JIE PASIRENKA, UŽ KĄ KOVOTI

Tokie žmonės žino, kaip svarbu iš kasdienių gyvenimo išbandymų išeiti emociškai sveikam. Susidūrus su konfliktu, nesuvaldomos emocijos verčia primygtinai reikalauti ir kovoti iki paskutinės akimirkos, net jei jums lemta pralaimėti. Jei išmoksite valdyti savo emocijas, galėsite išmintingai rinktis kovas ir reikštis tik tinkamais momentais.

JIE PAKANKAMAI MIEGA

Miego svarba nuotaikai, dėmesiui ir savikontrolei yra nepervertinama. Miegant smegenys įkraunamos ir atsikratoma per dieną susikaupusių toksinių baltymų. Taip atsibusite budrūs ir aiškaus mąstymo. Kai nepakankamai miegate, sumažėja energijos atsargos, sutrinka dėmesys ir atmintis. Be to, miego trūkumas pats savaime didina streso hormonų kiekį. Laimingi žmonės miegui teikia pirmenybę.

JIE STEBI SAVO MORALINĮ KOMPASĄ

Sėkmės troškimas bet kokia kaina – tikras kelias į nelaimingą gyvenimą. Kai pažeidžiate asmeninius principus, tai sukelia apgailestavimą, nepasitenkinimą ir motyvacijos praradimą. Visada pajuskite, kada reikia užimti tvirtą poziciją. Jei kas nors nori, kad darytumėte tai, ko neturėtumėte daryti, laikykitės savo pozicijos. Jei jaučiatės sutrikę, skirkite laiko apmąstyti savo vertybes. Galite net užrašyti ant popieriaus, ką apie tai manote. Tai padės pakoreguoti jūsų moralinį kompasą.

MANKŠTINASI DARBO DIENOMIS

Kai bent dešimt minučių judate, jūsų organizme išsiskiria neurotransmiteris, kuris ramina ir mažina impulsyvumą. Bristolio universitete atlikti tyrimai parodė, kad tie, kurie darbo dienomis mankštinasi, geriau valdo laiką, yra produktyvesni ir geresnės nuotaikos. Ši nauda daugiau nei kompensuoja mankštinantis sugaištą laiką.

ORENTUOJASI Į NUOLATINĮ AUGIMĄ

Giluminės žmogaus nuostatos skirstomos į dvi kategorijas: orientuotas į duotybę ir orientuotas į augimą. Žmonės, kurie laikosi tam tikro požiūrio, mano, kad negali pasikeisti. Todėl jie vengia sudėtingų užduočių. Dėl visko, kas atrodo per sunku, jie jaučiasi prislėgti. Į augimą orientuoti žmonės tiki, kad jie gali pasikeisti į gerąją pusę jei dės pastangas. Jie noriai imasi sudėtingų užduočių, nes suvokia jas kaip galimybę tobulėti.

Laimingi žmonės - praktikuoja

JIE – TVARKINGI

Pažvelkite į savo darbo vietą. Jums turėtų būti lengva ir malonu dirbti. Matomoje vietoje padėkite daiktus, kurie jus džiugina, pavyzdžiui, šeimos nuotrauką, kambarinį augalą ar apdovanojimą, kuriuo didžiuojatės. Taip visada turėsite juos prieš akis. Atsikratykite šiukšlių ir šlamšto, kuris jums nesvarbus ir nepadeda jaustis geriau.

 

JIE PADEDA KITIEMS

Kai padedate kitiems, jūsų organizme gaminasi neuromediatoriai, sukeliantys malonius jausmus. Harvardo tyrimas parodė, kad darbuotojai, padedantys kitiems, dešimt kartų labiau susikaupia darbui. Jie 40 proc. dažniau pasiekia karjeros aukštumų.

Tas pats tyrimas įrodė, kad žmonės, nuolat dalyvaujantys socialinės paramos programose, geriau susidoroja su stresinėmis situacijomis. Padėdami kitiems tapsite laimingesni. Svarbiausia nepersistengti.

JIE ŽINO, KAIP ĮEITI Į „SRAUTO“ BŪSENĄ

Čikagos universiteto mokslininkai tyrė, kaip pasiekti puikių rezultatų. Jie nustatė, kad žmonės, kurie galėjo pasiekti aukščiausią dėmesio sutelkimo būseną (srautą), gavo didžiulę naudą.

„Srautas“ – tai būsena, kai esate įsitraukę į projektą ar užduotį, prarandate laiko pojūtį ir nekreipiate dėmesio į išorinius dirgiklius. „Srautas“ dažnai apibūdinamas kaip susijaudinimo būsena, kai jaučiatės euforiškai ir tuo pat metu esate savo srities meistras. Dėl to ne tik jaučiama laimė ir padidėja produktyvumas, bet ir intensyviau mokomasi naujų įgūdžių.

JIE TIKI, KAD GERIAUSI LAIKAI DAR PRIEŠAKYJE

Vien pasakyti sau tai nepakanka, turite tuo tikėti. Teigiamai ir optimistiškai žvelgdami į ateitį būsite laimingesni ir pasieksite geresnių rezultatų. Smegenys dažnai taip išpučia prisiminimus apie praeityje patirtus gerus laikus, kad dabartiniai prisiminimai tampa blankesni. Dėl to galite prarasti tikėjimą ateitimi, nes nieko geresnio už tai, ką patyrėte, nebus. Nepakliūkite į šiuos spąstus. Tikėkite, kad ateityje laukia geri dalykai. Taip tapsite laimingesni ir lavinsite savo emocinį intelektą.

Pasirinkite jums tinkamiausias strategijas ir eksperimentuokite.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *