12 požymių, kad jūsų mylimoji – narcizė


Statistiškai perdėtas narcisizmas ir išpūsta savivertė labiau būdinga vyrams. Tačiau moteris narcizė taip pat gali būti itin toksiška asmenybė.

 

Narcisizmas

Keletą metų amerikiečių psichologų vykdytas tyrimas patvirtino, kad tarp stipriosios lyties atstovų yra daugiau narcizų.

“Žmogus nuo vaikystės mokomas lyčių vaidmenų”, – daro išvadą mokslininkai analizėje, paskelbtoje žurnale “Psychological Bulletin”. – Vaikas stebi suaugusiuosius ir susiduria su tam tikromis socialinėmis reakcijomis į jų elgesį. Pavyzdžiui mergaičių agresija ir autoritarizmas dažniau kritikuojami, t. y. jų narcisistinės apraiškos slopinamos.”

Tačiau tai nereiškia, kad narciziškų moterų nėra.

“Jei žmona / partnerė šeimoje ir gyvenime pirmenybę teikia sau, jei ji yra „apsėsta“ vien savimi, pavydi vyrui, stengiasi sumenkinti jo pasiekimus, nustumti jį ir net jų bendrus vaikus į užribį, jei mano, kad visas pasaulis egzistuoja tik tam, kad patenkintų jos poreikius, tuomet galime kalbėti apie narcisizmą”, – įsitikinęs šeimos santykių konsultantas psichologas Saad Kamel.

Ekspertas įvardijo keletą toksiškų moters narcisizmo požymių.

 

Požymiai, kurie įrodo, kad jūsų mylimoji – narcizė

 

AROGANTIŠKUMAS

Tai vienas pagrindinių moters narcizės požymių. Ji mano, kad stovi penkiais laipteliais aukščiau už visas kitas moteris savo aplinkoje – tiek šeimoje, tiek darbe. Ji mano, kad bendravimas su ja – karališka dovana bet kuriam vyrui, o jos vyrui nepaprastai pasisekė, kad ji apskritai atkreipė į jį dėmesį. Nepaisant to, ji pati linkusi suartėti tik su aukštesnio statuso žmonėmis.

 

SIEKIS, KAD JA ŽAVĖTŲSI

Narciziška moteris visą laiką reikalauja, kad ja žavėtųsi. Santuokinis gyvenimas bus geras, jei sutuoktinis / partneris nuolat apibers ją komplimentais, pagyrimais, dėkingumu (ir savo žodžius parems finansiniais argumentais). Tai patenkins jos ego, bet…..

 

NUOLATINĖ KRITIKA PARTNERIO ATŽVILGIU  

Jai nereikėtų patikėti jokių paslapčių: jei staiga prireiks iš ginčo „išeiti“ pergalingai, ji visus išduos ir informaciją panaudos kaip ginklą. Psichologinėje kovoje jai nėra lygių – ji laimi bet kokiomis priemonėmis ir bet kokia kaina.

 

PAVYDAS

Viena vertus, ji mano, kad visi jai pavydi. Kita vertus – nesusitaiko su tokia situacija, kai ji nėra dėmesio centre. Susituokusios draugės turėtų būti su ja atsargios, nes ji gali bandyti atkreipti jų vyrų dėmesį.

 

ATITRŪKIMAS NUO REALYBĖS

“Narciziška moteris mėgsta save girti: ji sėkminga, protinga, graži, tobula meilėje”, – sako Saad Kamel. – Tačiau greičiausiai visos šios savybės nėra jai būdingos tiek, kiek ji pati mano.”

Jūsų mylimoji narcizė

BEKOMPROMISIŠKUMAS IR UŽSISPYRIMAS

Ji griežtai slopina kitų bandymus turėti kitokią nuomonę. Jos aplinka gyvena totalitarinėje aplinkoje, kur autoritetas yra tik ji ir niekas kitas. Ji neatsižvelgia į vyro nuomonę ir pyksta, jei jis nesutinka su jos pozicija. Viskas turi būti taip, kaip ji nori.

 

NEPASITIKĖJIMAS SAVIMI

Atrodo, kad tai prieštarauja viskam, ką parašėme, tačiau tai yra psichologinis narcizo bruožas – jis toks “trapus” savo viduje, kad stengiasi pasislėpti po išoriniais šarvais. Štai kodėl tokia moteris visą laiką turi išlaikyti netikrą stabilumą ir pusiausvyrą.

 

MANIPULIAVIMAS PARTNERIU

Manipuliavimas yra dar vienas būdas dominuoti ir kontroliuoti savo gyvenimo partnerį. Ji visada verčia vyrą nervintis, pykti, nerimauti. Jai nesvarbu, kad jam gali emociškai skaudėti, svarbiausia – jos pačios pranašumas. Ji netgi moka manipuliuoti jo emocijomis.

 

NUOLATINIS BUVIMAS DĖMESIO CENTRE

Jai patinka būti dėmesio centre, mėgsta, kai visi ja rūpinasi. Net jei kas nors šeimoje suserga, ji vis tiek bandys “užtraukti antklodę” ant savęs, pasakodama, kaip jai psichologiškai sunku dėl kažkieno ligos.

 

NEVARŽOMAS GYRIMASIS

Narciziška moteris visada kalba tik apie savo pasiekimus ir praranda susidomėjimą pokalbiu, kai aptariami kitų žmonių nuopelnai. Ji mano, kad vyras turi didžiuotis tik ja, ir nesvarbu, kad ji gyvenime nieko nepasiekė. Ji vis tiek yra geriausia.

 

NUOLATINIS PARTNERIO PERTRAUKINĖJIMAS

Tai taip pat bandymas atkreipti dėmesį – jei vyras pasakoja kokią nors istoriją, ji būtinai įsiterps į pokalbį ir pati pabaigs pasakoti šią istoriją. Ji pertrauks jį, jei jis – jos nuomone – “šneka nesąmones”, ir nevengs grubių išsireiškimų, nepaisant to, kad jie yra kitų žmonių kompanijoje.

 

DOVANA PARTNERIUI – NUOLATINIAI “EMOCINIAI SVYRAVIMAI”

Ji sako, kad jis yra viskas jos gyvenime, jos karalius ir dievas. Tada pradeda jį ignoruoti – ir pabandykite atspėti, ką jis šį kartą padarė ne taip… Beje, moteris narcizė nuolat stengsis išbraukti iš vyro gyvenimo visus jo draugus ir šeimos narius. Ji nori, kad tik ji viena jam būtų reikalinga, o jis pats – nuo jos priklausomas.

Išeiti iš AMP versijos