Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

12 žemos savivertės požymių

Savivertė – tai ne tik tai, kaip jaučiamės patys, bet ir tai, kaip su mumis elgiasi aplinkiniai. Esame taip užsiėmę kasdieniu gyvenimu, kad dažnai net neturime laiko pagalvoti apie savo poreikius. Ir veltui, nes savivertė ir aiškios asmeninės ribos lemia žmogaus santykį su pasauliu. Daug kas priklauso nuo savivertės išsivystymo laipsnio. Vis tik, kokie požymiai rodo, kad to nepakanka?

Požymiai, kad pasižymite žema saviverte

Leidžiate kitiems žmonėms spręsti už jus. Aplink yra daug žmonių, kurie mėgsta patarti ir nurodyti, ką daryti. Tiems, kurie visada seka jų pavyzdžiu, trūksta pagarbos sau. Neprivalote klausytis, ką jie sako, ir gyventi remdamasis  jų patarimais.

Jūs neklausote savo nuojautos. Ar esate įpratęs nekreipti dėmesio į savo vidines nuojautas?  Veltui – taip veikia išlikimo mechanizmas. Savisaugos instinktas nurodo, kaip elgtis geriau ir saugiau. Išmokite įsiklausyti į savo vidinį balsą.

Dažnai esate išnaudojamas. Deja, kai kurie žmonės naudojasi kitų žmonių gerumu ir jautrumu. Būkite atsargūs ir neleiskite, kad jumis pasinaudotų. Norint to pasiekti, reikės nemažai dirbti su savimi, bet tik taip išmoksite tinkamai padėti sau ir kitiems.

Jūs slepiate jausmus. Atsiverti kitam žmogui yra baisu ir sunku, nes dėl to tampame pažeidžiami. Tačiau pripažindami tikruosius jausmus rodote pagarbą sau. Išmokite atpažinti emocijas: jos gali daug pasakyti apie jus pačius.

Saviverte

Labai stengiatės įtikti. Jei nuolat slopinsite vidinį protestą ir imsitės to, ko visai nenorite daryti, nebūsite laimingi. Pasakyti “ne” yra visiškai normalu.

Sėkmę atidedate vėlesniam laikui. Jei jūsų svajonės ir asmeniniai tikslai visada yra darbų sąrašo pabaigoje, pagalvokite: ar ne todėl piktinatės jus supančiu pasauliu? Žinoma, smagu padėti kitiems. Tačiau tas, kuris nuolat pamiršta savo norus – negerbia savęs.

Jūs gaištate laiką darydami tai, kas jums nepatinka. Jei ką nors darote tik dėl to, kad kas nors jus pagirtų, laikas permąstyti savo elgesį. Nėra prasmės prisiimti sunkiai įveikiamų įsipareigojimų, kad pelnytumėte kieno nors pritarimą.

Jums patinka savikritika. Gerai žinoti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Tačiau kam kankinti save pernelyg didele savikritika? Nesveika ir neišmintinga nuolat graužtis dėl to, ko negalite padaryti arba kas jums nepavyko.

Jūs slopinate savo poreikius. Jei įsiklausytumėte į savo vidinį balsą, staiga suprastumėte, ko iš tikrųjų norite. Labai svarbu rūpintis savimi ir paisyti savo poreikių.

Zmoniu nuomone apie saviverte

Jus pernelyg jaudina kitų žmonių nuomonė. Geri santykiai yra svarbu, tačiau niekas neturi teisės pažeisti mūsų orumo. Žmogui, kuris nori būti laimingas, nereikia nuolatinio įvertinimo.

Jūs skubate teisti kitus. Per daug savikritiškas žmogus su visais elgiasi smerktinai. Tačiau niekas mums nesuteikė teisės vertinti kitų žmonių veiksmų, ir jei sutikote priimti save, pasistenkite priimti ir kitus. Leiskite kitiems rinktis.

Esate įstrigęs destruktyviuose santykiuose. Žmogus, kuris negerbia savęs, lengvai įsitraukia į disfunkcinius ir kartais toksiškus, destruktyvius santykius. Nepamirškite – jūs galite rūpintis kitais žmonėmis, nepamiršdami savo poreikių ir troškimų.

Išvada

Gal tai skamba keistai, bet kai jūs ir jūsų laimė jums bus svarbiausia – atrasite priežasčių save gerbti. Klausykite savo širdies ir darykite tai, kas, jūsų manymu, yra teisinga. Galite būti tuo, kuo norite būti, tam nereikia niekieno leidimo. Pasitikėkite savimi ir saugokite savo asmenines ribas, tada ir aplinkiniai pradės elgtis su jumis pagarbiai.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai