Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

3 būdai, padėsiantys geriau pažinti save

Kai suprantame ir pažįstame save, mums daug lengviau pavyksta tapti sėkmingais bei suvokti savo tikruosius norus, o ne vadovautis kitų primestu diktatu. Deja, bet pažinti save gali būti sunku. Psichoterapeutė Sharon Martin siūlo 3 paprastus būdus, padėsiančius tai padaryti.

KODĖL SVARBU PAŽINTI SAVE?

Viena pagrindinių kliūčių pažinti save – tai nuolatinis užimtumas. Mes bėgame, kažkas atitraukia mūsų dėmesį, mes stengiamės padaryti kelis dalykus vienu metu. Mes vis labiau prarandame savo giluminį jautrumą. Būtent todėl, daugelis netenka artimo ryšio su tikruoju savimi.
Kai gerai pažįstame save, mums lengviau pasiekti sėkmę. Tai yra ganėtinai logiška – jei nustatysime tikslus, kurie atitiktų mūsų įgūdžius, interesus ir vertybes, daug labiau tikėtina, kad juos pasieksime.
Suprasdami save, tampame malonesni sau – jei suprantate, kodėl pasielgėte vienaip ar kitaip, tada suvokiate, kad padarėte viską, ką galėjote padaryti šioje situacijoje, ir jums būna daug lengviau atleisti sau už klaidas.
Kai žinai, kaip jautiesi, tau lengviau patenkinti savo emocinius poreikius. Geriau supranti, ko tau reikia iš kitų.
Norint iš tiesų gyventi, reikia priimti save tokį, koks esi. Suprask, kas tau svarbu, ir drąsiai būk savimi, o ne tuo, kuo nori kiti. Štai keletas patarimų.

suprasti save

KLAUSYKITĖS SAVO MINČIŲ

Kaip jus priverčia jaustis jūsų mintys? Atkreipkite dėmesį į tai, kokias emocijas jos jums sukelia. Šis procesas padės daug ką suvokti – kas veikia jūsų nuotaiką, kaip jaučiate save ir kitus.
Jei dėl jūsų pačių minčių jaučiatės pikti ar bejėgiai, terapeutas gali padėti išsiaiškinti, kas slepiasi jūsų psichikos gilumoje.

UŽDUOKITE SAU TEISINGUS KLAUSIMUS

Mes dažnai užduodame sau tokius klausimus: „Ką aš darau? Ko man reikia?”. Verčiau paklauskite: „Kas man svarbu? Dėl ko aš nerimauju?“ Tai padės geriau suprasti savo interesus ir gyvenimo prasmę.
Jei mūsų nedomina tai, ką darome, gyvenimas virsta sunkia pareiga, jis praranda prasmę. Priešingai, jei darome tai, kas mums svarbu, tada jaučiame energijos antplūdį ir savo gyvenimo prasmingumą bei vertingumą. Sudarykite sąrašą, kas jums svarbu, ir apsvarstykite, ar vadovaujatės šiomis vertybėmis savo kasdieniniame gyvenime.

kaip pažinti save

ATKREIPKITE DĖMESĮ Į TAI, KAS JUS ERZINA KITŲ ŽMONIŲ ELGESYJE

Mes galime daug sužinoti, atkreipdami dėmesį į tai, kas mums nepatinka kituose. Karlas Jungas pasiūlė vartoti terminą „Šešėlis“ – tas mūsų asmenybės dalis, apie kurią nenorime žinoti. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad dažnai pastebime kituose tai, ko nenorime matyti savyje. Jei pradėsime suprasti, kodėl kai kurie žmonės mus taip erzina, tada galime užmegzti ryšį su šiomis paslėptomis savo asmenybės dalimis – būtent jų atpažinimas padeda mums augti ir tobulėti.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai