Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

4 neįtikėtini moteriško grožio požymiai

Kas jums pirmiausia ateitų į galvą, jei paprašytumėme išvardinti moteriško grožio požymius? Lygi oda, putlios lūpos, tankūs plaukai, ilgos kojos… Vyrai, dažniausiai, nustato priešingos lyties patrauklumą tik pagal šiuos bruožus.

Mados ir grožio pramonė jau daugelį metų stengiasi padėti (arba „primesti“ šį norą)  moterims atrodyti jaunesnėms, seksualesnėms ir patrauklesnėms. Kulniukai ilgina kojas, liemenėlės didina krūtinę, makiažas visiškai pakeičia veidą, kremai atitolina raukšlių atsiradimą…

Visuomenė, o ypač – vyrai, moterims kelia aukštesnius fizinio grožio reikalavimus nei vyrams. Kodėl taip yra? Vienas iš paaiškinimų galėtų būti tai, kad primityviai vertinant, moters išvaizda atspindi jos vaisingumą. Galbūt todėl vyrai nesąmoningai renkasi moteris pagal jos vaisingumą atskleidžiančius bruožus.

Pavyzdžiui, blizgantys plaukai, jaunai atrodantis veidas, stangrios krūtys ir platūs klubai – tai ženklai (primityviuoju vertinimu), kad moteris yra jauna, sveika ir vaisinga. Tačiau yra ir mažiau akivaizdžių moters grožio požymių, kuriuos vyrai pastebi pasąmonės lygmeniu.

Neįtikėtini moteriško grožio požymiai

BALSAS

Psichologai nustatė, kad vyrai gali gana tiksliai nustatyti moters fizinį patrauklumą vien tik kalbėdami su ja telefonu. Vieno iš daugelio eksperimentų metu dalyvių pirmiausia buvo paprašyta įvertinti merginų fizinę išvaizdą iš nuotraukų, o tada atskirai įvertinti girdimus jų balsus. Pasirodo, kad rezultatai visiškai sutapo!

Mokslininkai pateikė keletą teorijų, kaip paaiškinti šį reiškinį. Viena iš jų teigė, kad patrauklios moterys tiesiog turi daugiau patirties bendraujant su priešingos lyties atstovais, todėl turi gerų bendravimo įgūdžių ir žino, kaip parinkti tinkamą intonaciją ar net pakeisti balso tembrą, kad jis taptų seksualesnis.

Kita teorija teigia, kad aukštesnis moteriškas balsas asocijuojasi su jauna, trapia mergina. Evoliucinė psichologija aiškina, kad jaunatviškumas yra patrauklesnis vyrams.

SVEIKAI ATRODANČIOS AKYS

Visi esame girdėję posakį: “Akys – sielos veidrodis”. Iš tiesų didelės, išraiškingos akys gali tiesiog užhipnotizuoti aplinkinius. Tyrimais įrodyta, kad ryškūs balti vyzdžiai be paraudimų ir ryški, spindinti rainelė yra susiję su gera sveikata. Be to, ekspertų teigimu, moterys su šiek tiek išsiplėtusiais vyzdžiais priešingai lyčiai atrodo įdomesnės.

Beje, Azijoje labai populiarūs lęšiai, kurie vizualiai pakeičia akies obuolio spalvą.

moteriško grožio požymiai

LENKTA NUGAROS KREIVĖ

Juosmeninė stuburo dalis tiesiogiai susijusi su moters gebėjimu susilaukti vaikų. Jei moterų nugaros būtų tokios pat tiesios kaip vyrų, joms būtų sunkiau ištverti nėštumą. Dėl to evoliucijos eigoje pasikeitė moters stuburo struktūra ir šiek tiek pasislinko svorio centras.

Kitaip tariant, evoliucijos požiūriu ši savybė rodo, kad moteris gali išnešioti ir pagimdyti daug vaikų. Štai kodėl vyrus taip traukia moterys, dėvinčios aptemptus, liemenį atidengiančius marškinėlius ar sukneles nuogomis nugaromis.

LIEMENS IR KLUBŲ SANTYKIS

Evoliucijos psichologo Devo Singho tyrimai įrodė, kad moters liemens ir klubų santykis atlieka lemiamą vaidmenį vertinant moters patrauklumą. Mokslininkai nustatė, kad idealus liemens apimties ir klubų apimties santykis yra 0,7. Tai vėlgi, primityviuoju vertinimu, yra optimalus santykis vaikų gimdymui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai