Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

6-ios vaikų elgesio problemos, kurių nereikėtų ignoruoti

Be abejo, tėvams yra protinga nekreipti dėmesio į smulkų vaikų netinkamą elgesį ir išdykavimus. Tai moko vaiką, kad toks elgesys neatkreips į jį dėmesio, ir dėl to jis greičiausiai daugiau taip nesielgs. Vis tik, kai kurio elgesio nereikėtų ignoruoti.

Šeimos terapeutė Leanne Evila per savo dešimtmetį trukusią praktiką nustatė keletą vaikų elgesio problemų, į kurias reikėtų nedelsiant reaguoti.

Elgesio problemos, į kurias būtina reaguoti

JIS PERTRAUKIA

Jūsų vaikas kažkuo džiaugiasi ir nori tuojau pat apie tai papasakoti. Jei leidžiate jam ar jai įsiterpti ir jus pertraukti, leidžiate jam ar jai suprasti, kad jis ar ji gali tai daryti. Tai neišmokys jūsų vaiko galvoti apie kitus. Kitą kartą, kai vaikas bandys jus pertraukti, leiskite jam suprasti, kad esate užsiėmęs. Pasiūlykite jam susirasti kokios nors veiklos (žaidimai, piešimas ir pan.).

JIS MELUOJA

Viskas prasideda nuo mažų dalykų. Pirma, jis sako, kad baigė valgyti daržoves, nors iš tikrųjų jų beveik nepaliečia. Šis mažas melas, žinoma, niekam nekenkia, bet vis dėlto vaiko žodžiai nėra teisingi. Galite manyti, kad tai nesąmonė, tačiau laikui bėgant polinkis meluoti gali didėti.

Tačiau svarbu prisiminti, kad dvejų ar ketverių metų vaikas dar nesupranta, kas yra tiesa, o kas melas. Pagirkite vaikus, kai jie sako tiesą. Mokykite juos būti sąžiningus, net jei dėl to gali kilti bėdų.

Vaiku santykiai su tevais

APSIMETA, KAD NEGIRDI

Negalima pakartotinai prašyti vaiko padėti žaislus arba įlipti į automobilį. Jūsų prašymų ignoravimas iš jo pusės yra kova dėl valdžios. Laikui bėgant padėtis tik blogės.

JIS PER DAUG ŠIURKŠTUS ŽAISDAMAS

Jei jūsų vyresnysis sūnus muša mažąjį brolį, žinoma, turėtumėte įsikišti. Tačiau neturėtumėte užmerkti akių ir prieš mažiau akivaizdžias patyčias, pavyzdžiui, stumdymą ar brolio ignoravimą. Tokį elgesį reikia nutraukti ankstyvame amžiuje, kitaip vėliau jis tik dar labiau pablogės. Jei leidžiate vaikui taip elgtis, tarsi parodote jam, kad skaudinti kitus galima.

Pasiveskite sūnų į šalį ir paaiškinkite jam, kad taip elgtis negalima. Neleiskite jam žaisti su jaunesniais broliais ir seserimis, kol jis neišmoks su jais tinkamai elgtis.

Vaiku problemos

JIS IMA SALDUMYNUS NEATSIKLAUSĘS

Be abejo, labai patogu kai sūnus ar dukra užkandžiauja ir įsijungia televizorių, netrukdydami jums. Kai dvimetis pasiekia ant stalo gulintį sausainį, jis atrodo mielas. Kitaip atrodo, kai jam ar jai sukanka aštuoneri ir jis ar ji pradeda be leidimo dideliais kiekiais valgyti saldumynus. Svarbu namuose nustatyti tam tikras taisykles ir pasirūpinti, kad vaikai jas gerai žinotų.

JIS YRA NEMANDAGUS

Vaikai gali pradėti elgtis nemandagiai jau ikimokykliniame amžiuje. Jie mėgdžioja savo tėvų elgesį ir stebi, kaip šie reaguoja. Tėvai dažnai į tai nekreipia dėmesio, manydami, kad tai praeis. Tačiau jei leisite vaikui elgtis nepagarbiai, situacija galiausiai taps nevaldoma.

Leiskite vaikui suprasti, kad matote, kaip jis netinkamai elgiasi. Svarbu, kad jam būtų gėda dėl savo elgesio. Kartu paaiškinkite, kad sutinkate su juo pasikalbėti, kai jis (ji) bus pasirengęs (-usi) kalbėti mandagiai ir pagarbiai.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai