Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

6 žingsniai iki laimingų santykių

Laimingų santykių nori visi… Turbūt daugelis apie juos svajoja, o tiems, kurie sugebėjo tokius sukurti, labai pasisekė. Vis tik, kyla klausimas: ką daryti, kokius žingsnius žengti, kad kiekvienas iš mūsų galėtumėme džiaugtis laimingais, įkvepiančiais ir kupinais šilumos santykiais? Pateikiame jums 6 patarimus, kurie tikrai padės tai pasiekti.

Patarimai, padėsiantys džiaugtis laimingais santykiais

Išmokite empatijos

Gebėjimas įsijausti į partnerio emocijas, būsenas ir jausmus gali padėti atsverti žalingą streso poveikį, kurį sukelia kasdieninis gyvenimo ritmas. Kiekvieną dieną susiduriame su problemomis darbe, bendraudami su vaikais, tėvais ar draugais ir pan. Tačiau kai palaikome vienas kitą, nuoširdžiai užjaučiame, rūpinamės, klausomės ir girdime, padedame vienas kitam atsiriboti nuo blogų emocijų, minčių ir išgyvenimų.

Racionaliai naudokitės savo telefonu

Sutikite, kad įprotis nuolat laikyti išmanųjį telefoną rankose gali būti didelė santykių problema. Jūs vis skaitote sms žinutes, naršote socialiniuose tinkluose, apsipirkinėjate internetinėse parduotuvėse ir pan. Deja, turbūt sutinkate, kad toks laiko leidimo būdas atima nemažą dalį laiko, kurį galėtumėte skirti savo antrajai pusei. Ir tai gali tapti didele bei rimta problema.

Pabandykite savo telefoną panaudoti kitaip, taip, kad jis nekenktų, bet pasitarnautų jūsų santykių kokybei. Pvz.: nepamirškite parašyti partneriui mielos žinutės, nusiųsti juokingos nuotraukos kai jam liūdna, arba pasidalinti mielus prisiminimus keliančiu vaizdo įrašu. Šios, atrodytų, smulkmenos įneš naujų spalvų į jūsų nusistovėjusią bendravimo rutiną.

Tapkite psichologiškai lankstesniu

Nuolat kažko reikalauti iš partnerio, reikšti jam pretenzijas, bet pačiam nieko nedaryti – labai lengva ir patogu. Žinoma, daug sunkiau elgtis maloniai, švelniai, pagarbiai… Lengviau prašyti, nei duoti pačiam… Pasistenkite tapti psichologiškai lankstesniu, atviresniu, supratingesniu. Pamėginkite į viską pažvelgti iš gerosios pusės, galbūt nustebsite ir suprasite, kad ne viskas taip beviltiška kaip galvojote.

Laimingi santykiai poroje
Laimingi santykiai poroje

Pažvelkite į vienas kitą iš naujos perspektyvos

Kada paskutinį kartą bendravote su savo partneriu akis į akį? Kada nuoširdžiai aptarėte turimas baimes, viltis, lūkesčius ir pan.? Kada dalijotės mielais praeities prisiminimais? Mylimiems žmonėms neužtenka gvildenti tas pačias rutinines temas apie maistą, atlyginimą, namų remontą, vaikų mokslus ir kt. Partneriai, norintys palaikyti artimus bei šiltus santykius, turi gebėti bendrauti atvirai ir nuoširdžiai. Psichologas Arthur Aron teigia, kad poros, kurios dažniau bendrauja atvirai, ilgiau išlaiko artumo jausmą ir geba rasti bendrus kompromisus kasdieniniuose reikaluose bei įvykiuose.

Dalinkitės savo giliausiomis mintimis, norais ir troškimais, išgirskite savo antrąją pusę – jūsų santykiai tikrai pagerės bei sutvirtės.

Prisiminkite

Visiems pasitaiko nelengvų dienų. Kartais gyvename paskendę kasdieniuose reikaluose ir problemose. Bet net jei dabar išgyvenate sunkų laikotarpį, galite pamėginti prisiminti linksmus momentus iš bendros praeities. Tos poros, kurios sugeba juoktis kartu, yra labiau patenkintos savo santykiais ir lengviau sprendžia sudėtingas problemas.

Padėkokite vienas kitam

Santykiuose svarbi kiekviena smulkmena. Todėl dėkokite vieni kitiems už viską: už palaikymą, už dėmesio ženklus, už meilę, rūpestį. Ar jūsų partneris iš ryto išvirė jums kavos, leido ilgiau pamiegoti, pasakė komplimentą, padovanojo gėlių? Pasakykite ačiū, parodykite, kiek daug jums tai reiškia. Patikėkite, tai tik sustiprins jūsų meilę.

Santykiai nėra monolitas. Jie nuolat keičiasi, lygiai taip pat, kaip ir mes patys. Todėl atsisakykite to, kas tik trukdo jūsų santykiams sužydėti, sukurkite naujus įpročius ir tradicijas, mėgaukitės vienas kito draugija, artumu ir meile.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai