8 “kasdieninių sadistų” požymiai


Sadistų požymiai

Sadistų požymiai

Kad būtumėte laikomas sadistu, nebūtinai nuolat turite kankinti kitus žmones. Mokslininkai sukūrė mini testus, kuriais galite patikrinti save ir savo artimuosius!

 

„Kasdieniniai sadistai“

Ulmo universiteto (Vokietija) psichologai, kurių straipsnis išspausdintas žurnale “Journal of Personality and Social Psychology“, priėjo prie išvados, kad kasdieniame gyvenime su sadistinių polinkių turinčiais žmonėmis susiduriame daug dažniau, nei manome. “Kasdieniniai sadistai”, kaip juos pavadino tyrėjai, juokiasi iš į bėdą patekusio žmogaus, dėl nusikaltimo kaltina auką, o ne nusikaltėlį, ir slapta mėgaujasi kitų žmonių kančiomis.

Mokslininkai atliko tris tyrimus, kuriuose iš viso dalyvavo daugiau kaip 2600 žmonių. Dalyviams buvo atlikti psichologiniai testai, įskaitant vadinamosios “tamsiosios triados” bruožų: narcisizmo, makiavelizmo, psichopatijos ir sadizmo nustatymo. Be to, dalyviai dešimt dienų fiksavo savo reakcijas į įvairias situacijas ir incidentus aplinkoje. Pavyzdžiui, “kai sužinojau, kas nutiko X, negalėjau sulaikyti šypsenos”.

Dėl to tyrėjai sukūrė du mini “kasdienio sadizmo” klausimynus, kuriuos galima naudoti norint išaiškinti toksišką asmenį savo aplinkoje.

Atlikdami šiuos testus turite įvertinti skalėje nuo vieno iki penkių, kiek sutinkate su tokiais teiginiais. Jei pažįstamas asmuo gali surinkti, jūsų manymu, keturis ar daugiau balų, turėtumėte laikytis nuo jo atokiau.

 

Žodinis sadizmas

 

Kompensacinis sadizmas

Išeiti iš AMP versijos