Ar antroji santuoka visada laimingesnė už pirmąją?

antroji santuoka

antroji santuoka

Kas patyrė skyrybas, žino, kaip sunku išgyventi išsiskyrimą. Tačiau jei randame jėgų permąstyti tai, kas nutiko, tada kuriame naujus santykius kitaip… O kaip?

Susipažinkime su apklausoje dalyvavusių moterų teiginiais bei pamąstymais šia tema. Galbūt jie bus jums naudingi?

GYVENKITE PAGAL NAUJAS TAISYKLES

Pagrindinis dalykas, kurį pripažino beveik visos, yra tai, kad naujuose santykiuose „žaidimo taisyklės“ visiškai keičiasi. Jei buvusiuose santykiuose jautėtės priklausoma nuo partnerio užgaidų, nevertinama ir pan., tai naujuose santykiuose jūs gaunate galimybę viską pradėti nuo nulio, t.y. labiau savimi pasitikėti, nesileisti nuvertinama, įgyvendinti savo norus ir kt.

Jūs nustojate nuolat derintis prie partnerio planų pamirštant savo norus. Juk jei moteris ištekėjo prieš 10–20 ar daugiau metų, logiška, kad pasikeitė daugelis jos prioritetų ir norų, ateities planų ir vidinių nuostatų.

Jei jūs ar jūsų buvęs partneris nesugebėjote kartu augti ir vystytis, tai naujo žmogaus atsiradimas gali jus išlaisvinti iš seniai pasenusių jūsų vidinių „aš“ pusių.

Į NAUJUS SANTYKIUS ŽENKITE SU DIDESNE JĖGA

Apklausoje daugelis moterų kalbėjo apie bejėgiškumo jausmą norint pakeisti viską, kas liūdino jas pirmojoje santuokoje. Iš tiesų sunku judėti į priekį emociškai nenuosekliuose santykiuose, kuriuose jaučiamės nelaimingi.

Naujuose santykiuose mes taipogi susiduriame su įvairiais sunkumais ir kompromisais. Bet jei mums pavyko išanalizuoti bei suvokti pirmosios santuokos patirtį, tai į antrąją žengiame konstruktyviau nusiteikę neišvengiamų iššūkių atžvilgiu.

PAJUSKITE GILIUS ASMENINIUS POKYČIUS

Be abejo, bet kokie pokyčiai priklauso nuo mūsų pačių .  Išgirdome daug laimingų istorijų apie moteris, kurios, užmezgusios naujus santykius po keturiasdešimties, atrado savyje jausmingumą ir seksualumą. Jos prisipažino, kad pagaliau priėmė savo kūną, kuris anksčiau joms atrodė itin netobulas ar, kai kuriais atvejais, netgi atgrasus. Permąstydamos praeities patirtį ir pradėjusios kitaip save vertinti, jos užmezgė santykius, kuriuose buvo vertinamos ir priimamos tokios, kokios yra.

NUSTOKITE LAUKTI IR PRADĖKITE GYVENTI

Kalbintos moterys prisipažino, kad gyvenimas su nauju vyru padėjo joms aiškiau pamatyti vidines kliūtis, kurias jos pačios sukūrė. Juk neretai manome, kad jei nutiks tai, apie ką svajojame, pvz.: numesime svorio, susirasime naują darbą, suartėsime su tėvais ar pan., mes įgysime jėgų pakeisti savo gyvenimą. Deja, šie lūkesčiai dažnai neišsipildo.

Naujojoje sąjungoje žmonės neretai nustoja laukti ir pradeda gyventi. Gyvenkite šiandien ir pasiimkite iš to maksimalų malonumą. Tik suvokę ir pripažinę, kas mums svarbu ir reikalinga tam tikrame gyvenimo segmente, mes gauname tai, ko norime.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos