Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ar įmanoma buvusių mylimųjų draugystė: šių santykių privalumai ir trūkumai

“Kodėl buvęs partneris/partnerė norėtų su manimi draugauti?”, “Ar įmanoma draugystė tarp buvusių mylimųjų?”… Daugelis iš mūsų yra uždavę šiuos klausimus – ir ne visada radę atsakymus. Būtent todėl siūlome jums paskaityti šį straipsnį, kad suprastumėte tokios draugystės pobūdį, jos subtilybes ir galimas pasekmes.

Draugystės su buvusiais partneriais tema dažnai vertinama per stereotipinio mąstymo prizmę, kuri lemia kategoriškus vertinimus apie tokio sprendimo teisingumą ar neteisingumą. Iš tikrųjų žmonių santykiai yra labai dviprasmiški ir juos galima plėtoti įvairiais būdais.

Vienas tyrimas parodė, kad dauguma žmonių lieka draugais bent su vienu iš savo buvusių partnerių. Dažnai žmonės nenori prarasti draugystės, kuri buvo dar iki romantiškų santykių arba kuri susiformavo poros bendro gyvenimo kartu metu. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis – norui išsaugoti draugystę įtakos turi daug veiksnių, įskaitant išsiskyrimo motyvus, žmonių asmenybes ir net kiekvieno iš jų prisirišimo tipą.

Pavyzdžiui, tyrimai rodo, kad dauguma žmonių, kuriems būdingas vengiantis prisirišimo tipas, draugystę su buvusiu partneriu vertina teigiamai, nes tai yra saugus būdas padidinti atstumą ir sumažinti intymumą neprarandant to, ką jie gali gauti iš santykių. Kita vertus, nerimastingi žmonės draugystę gali suvokti kaip praradimą, nes jie dažnai nori daugiau iš buvusio partnerio.

Kad ir kaip ten būtų, svarbu išlikti sąžiningam ir žinoti tikrąsias tokių draugysčių priežastis ir pasekmes.

Partneriu draugyste

BUVUSIŲ PARTNERIŲ DRAUGYSTĖ: KOKIA PAGRINDINĖ KLAIDA?

Dažniausiai, iš pradžių po išsiskyrimo žmonės negali arba nenori nustoti bendrauti su buvusiuoju. Iš tikrųjų tai natūrali reakcija, susijusi su gerai susiformavusia prisirišimo sistema, kuri instinktyviai siekia likti arti artimųjų ir priešintis atsiskyrimui. Juk jausmas, kad esate su jais susiję, yra labai svarbus emocinės reguliacijos, taip pat saugumo ir apsaugos jausmo poreikis.

Šio ryšio praradimas panašus į abstinencijos sindromą: tokiu metu smegenys siunčia signalus, kad kažkas negerai, kad tik bendravimas su buvusiu partneriu gali ištaisyti padėtį.

Palaikydami ryšius su buvusiais mylimaisiais, žmonės bando sušvelninti išsiskyrimo skausmą, bet, deja, tai tik pailgina sielvarto etapą ir apsunkina santykių pabaigą.

Bet koks išsiskyrimas, nepriklausomai nuo aplinkybių, yra trauma, kurią reikia išgyventi. Nuo gilaus prisirišimo iki draugystės negalime pereiti per vieną naktį. Todėl, kad ir kaip būtų sunku, norint iš tiesų priimti išsiskyrimą, būtina kuriam laikui emociškai, fiziškai ir psichologiškai atsiriboti nuo buvusių santykių. Net jei išsiskyrimas įvyko draugiškai ir abipusiu sutarimu, prireikia laiko, kad išsiaiškintumėte savo jausmus ir nutrauktumėte buvusios poros ryšį.

Ilgalaikiai santykiai sukuria tam tikrus bendro gyvenimo modelius, tradicijas, pavyzdžiui, savaitgaliais kartu pusryčiauti, reguliariai lankytis pas giminaičius, vaikščioti tam tikrose vietose… Tam tikra prasme tai reiškia, kad reikia prarasti senąjį gyvenimą, todėl svarbiausia kurį laiką nutraukti visus ryšius su buvusiu partneriu.

Tai svarbus žingsnis siekiant išgyti ir judėti pirmyn. Kai atsikratysite prisirišimo, jūsų jausmai buvusiam partneriui ir jūsų santykiams bus gana neutralūs. Juk meilės priešingybė yra ne neapykanta, o emocinis neutralumas. Be to, vieno tyrimo duomenimis, išsiskyrimo sukeltas stresas gali tapti asmeninio augimo katalizatoriumi.

Bendravimas su buvusiu partneriu gali atrodyti kaip gera strategija, padedanti numalšinti išsiskyrimo skausmą, tačiau iš tikrųjų jis tik stabdo jūsų asmeninio vystymosi procesą.

AR TURĖČIAU DRAUGAUTI SU SAVO BUVUSIU MYLIMUOJU? KADA TO NEDARYTI?

Jei santykiai su buvusiu partneriu buvo toksiški, emociškai ar fiziškai žiaurūs, niekada neturėtumėte su juo draugauti/palaikyti draugiškus santykius. Be to, geriau nutraukti visus ryšius su juo. Jei asmeniui būdingi tam tikri elgesio modeliai, jis juos atkartoja bet kokiuose santykiuose – ir romantiškuose, ir draugiškuose. Bendravimas su tokiais žmonėmis visada bus lydimas manipuliacijų, ginčų ir neigiamų emocijų.

Bandymas palaikyti draugystę su buvusiu partneriu, tikintis atnaujinti santykius, gali tapti nesibaigiančių išsiskyrimų ir susitaikymų serija, kuri kartais tampa kur kas labiau traumuojančia patirtimi nei visiškas išsiskyrimas. Jei tarp jūsų yra pavydo, nuoskaudų ir neišspręstų problemų, draugystė nėra geriausias sprendimas.

Kai kuriais atvejais žmonės pasiūlo draugystę iš mandagumo ir stengiasi neįžeisti buvusio partnerio jausmų. Be abejo, kitas asmuo gali priimti tokį pasiūlymą, kad išvengtų nepatogumo ar galimos konfrontacijos. Tikėtina, kad toks bendravimas palaipsniui nusilps, nes trūks tikro susidomėjimo, taigi ir energijos santykiams palaikyti.

 

KAIP PAVEIKIA DRAUGYSTĖ SU BUVUSIU PARTNERIU?

Kodėl draugaujate su buvusiais mylimaisiais? Kartais žmonės supranta, kad jų santykių aspektai išlieka jiems svarbūs ir vertingi. Tokiu atveju galite pabandyti palaikyti juos draugaudami. Svarbu, kad draugystės santykiai atitiktų abiejų žmonių vertybes, gyvenimo tikslus ir paliktų erdvės asmeniniam tobulėjimui.

Jei buvę partneriai sugeba vienas su kitu elgtis pagarbiai ir išlaikyti sveikas bendravimo ribas, tikrai yra tikimybė tapti gerais draugais. Svarbi sąlyga yra ta, kad santykiuose nebūtų per didelio emocinio krūvio. Tai reiškia, kad jie turėtų jaustis kaip ir bet kurioje kitoje draugystėje, kuri paprastai grindžiama simpatija, pasitikėjimu ir bendrais interesais.

Prieš pradėdami draugauti su buvusiu partneriu, svarbu apgalvoti, kaip jūs suvokiate sveikus santykius su juo ar ja.

Kaip dažnai matysitės? Kur bus nustatytos pokalbių, kurių nenorite peržengti, ribos? O kaip dėl fizinių ribų? Kaip sužinosite, ar jums sekasi draugauti? Ir kaip sužinosite, jei reikalai taps nevaldomi? Neturėtumėte pradėti draugystės tiksliai nesuprasdami, kaip ji bus užmegzta ir kokio rezultato iš jos norite.

Taip pat verta prisiminti, kad net ir po dešimtmečių mūsų prisirišimo ryšiai gali “pabusti”, kai susitinkame su buvusiu mylimuoju. Jei pastebėjote, kad bendraujant grįžta seni jausmai, neignoruokite to.

Visada turėtumėte pasitikrinti savo vidinį jausmų kompasą: kaip įdomu ir malonu leisti laiką kartu, ką iš to gaunate, kaip jaučiatės susitikę su buvusiu partneriu. Niekada neturėtumėte piktnaudžiauti savo gerove, sutikdami su nemaloniais ir netinkamais pokalbiais dėl kaltės ar iš mandagumo. Svarbu stebėti, kaip santykiai veikia jūsų emocinę gerovę ir gyvenimo kokybę apskritai.

Jei turite bendrų vaikų, draugystė nėra būtina, kad juos augintumėte kartu, tačiau, jei įmanoma, verta palaikyti funkcionalią partnerystę, kuri leistų jums būti gerais tėvais. Šilti tarpusavio santykiai padės sukurti lengvesnę aplinką visiems šeimos nariams. Verta paminėti, kad daugelis išsiskyrusių porų kreipiasi į santuokos konsultantą ne tam, kad atkurtų senus, bet tam, kad sukurtų naujus santykius.

Mylimuju draugyste

BUVUSIŲ MYLIMŲJŲ DRAUGYSTĖS KAINA

Draugystė su buvusiu partneriu neturėtų trukdyti kurti naujus santykius. Net jei tarp jūsų neliko jokių jausmų, verta atsižvelgti į dabartinio partnerio interesus. Jei dėl kokių nors priežasčių jam tai kelia nepatogumų, verta atvirai pasikalbėti ir priimti pagrįstą sprendimą.

Visi turime ganėtinai nedaug laiko ir energijos, kurią galime skirti svarbiausiems dalykams. Nauji santykiai iš esmės reikalauja daug laiko, energijos ir emocinių investicijų. Jei investuojate energiją į santykius su buvusiu partneriu, į naujus santykius investuosite mažiau. Taigi turite apgalvotai apsvarstyti, kas šiuo metu jums yra prioritetas, ir priimti pagrįstą sprendimą.

Taip pat svarbu iš anksto apgalvoti, kaip jausitės, jei buvęs partneris taip pat užmegs naujus santykius. Daugeliui žmonių tai sunkiai sekasi „pakelti“.

Todėl turite sąžiningai sau atsakyti, kokią kainą esate pasirengę mokėti už šią draugystę.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai