Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ar jau laikas pagalvoti apie santykių nutraukimą?

Ar kada nors pajutote, kad jūsų santykiuose su partneriu kažkas negerai, bet negalite tiksliai pasakyti, kas? Disfunkcijos požymiai ne visada akivaizdūs – žinoma, jei nekalbame apie neištikimybę ar fizinį smurtą.

Šiame straipsnyje psichoanalitikė Harieta Pappenheim kalba apie penkias situacijas, kurios sufleruoja, kad jūsų santykiuose ne viskas gerai klostosi…

5-ios situacijos, kurios sufleruoja apie santykių problemas

Skirtingos gyvenimo vertybės

Nėra nieko blogo būti skirtingiems: skirtingos asmenybės dažnai papildo viena kitą. Iš kitokį požiūrį į gyvenimą turinčio žmogaus galime išmokti ko nors naujo. Tačiau yra išimčių: jei partneriai nesutaria dėl pagrindinių gyvenimo vertybių – tai blogas ženklas.

Ar žinote savo pagrindines vertybes, ar galite jas išvardyti? Pabandykite atsakyti į šiuos klausimus: kiek jums svarbus jūsų darbas? Ar norite vaikų? Ar esate religingas? Kiek vertinate kūrybiškumą ar sunkų darbą? Partnerių gyvenimo vertybės niekada 100 proc. nesutampa, bet jei jos labai skiriasi ir nė vienas nenori eiti į kompromisus – dėl to kils konfliktų.

Nesugebėjimas atsiprašyti

Gebėjimas mylėti reiškia gebėjimą priimti mylimo žmogaus trūkumus, o jų, be abejo, turi kiekvienas. Tačiau tai nereiškia, kad partneriai neturėtų gebėti atsiprašyti. Atsiprašydami parodome, kad ne visada esame teisūs, parodome, kad esame pasirengę civilizuotai spręsti konfliktus.

Žinoma, daugeliui žmonių sunku nuslopinti savo išdidumą ir priversti save atsiprašyti. Deja, bet laikui bėgant tai gali tapti rimta problema.

Mylintys žmonės supranta savo trūkumus, pripažįsta juos ir stengiasi ištaisyti. Jei to negalima pasakyti apie jūsų partnerį, tai kelia nerimą. Tai gali reikšti, kad jis arba ji nemoka spręsti problemų, arba negerbia jūsų. Abi šios priežastys verčia susimąstyti apie santykių ateitį.

Sanykiai tarp zmoniu

Nesėkmingi santykiai

Jei jūsų partneriui visada buvo sunku palaikyti gerus santykius (meilės, šeimos ar draugystės sferoje), tai rimtas ženklas, kad kažkas negerai.

Pasitikėjimo stoka

Tarpusavio pasitikėjimas neatsiranda iš karto, tačiau ilgainiui jis tampa svarbiausiu tarpusavio ryšio komponentu. Jei ir toliau nepatikliai žiūrite į savo partnerį – pagalvokite, kodėl. Galbūt jaučiate, kad jis nuo jūsų kažką slepia, arba, kad apie jį daug ko nežinote, o jis nenori papasakoti. Jei jūsų partneris nepasitiki jumis, nesako visos tiesos arba jei nesijaučiate pasiruošęs juo ar ja patikėti – tai jau raudona vėliava jūsų santykių bokšto viršuje.

Smurtas, kontroliuojantis elgesys, savininkiškumas

Smurtas gali būti įvairių formų (ir tai rimta priežastis nedelsiant nutraukti santykius), tai netgi gali būti bet koks bandymas kontroliuoti partnerį, pvz. jis/ji:

  • nori, kad mažiau bendrautumėte su draugais ir giminaičiais;
  • negerbia jūsų asmeninių ribų;
  • reikalauja, kad atsisakytumėte darbo, studijų, pomėgių;
  • kaltina jus neištikimybe arba nori nuolat žinoti, kur esate;
  • paima jūsų pinigus arba įsiskolina jūsų kredito kortele (nepasitaręs su jumis);
  • nuolat jus kritikuoja arba sako, kad niekam kitam jūsų nereikia;

Netinkamas požiūris vienas į kitą gali pasireikšti įvairiais būdais ir dažnai lemti santykių iširimą. Tačiau, daugeliu atvejų žmogus gali pasikeisti, todėl geriau kuo anksčiau nustatyti galimas problemas ir atvirai jas aptarti su partneriu.

Papasakokite, kas jus neramina. Pasistenkite nedaryti prielaidų ir hipotezių: išvardykite, kokie žodžiai ir veiksmai jums atrodo netinkami, paaiškinkite, kaip dėl jų jaučiatės ir atidžiai išklausykite atsakymą. Jei nepavyksta rasti kompromiso, galite kreiptis į psichologą, kuris padės išspręsti esamas problemas ir išsaugoti santykius.

Pasitikejimas


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *