Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Auksinės taisyklės: 8 patarimai, padėsiantys pagerinti santykius – išbandykite juos su savo partneriu

Visi esame girdėję, kad norint išlaikyti gerus tarpusavio santykius su antrąja puse – reikia nemažai padirbėti. Bet kas sakė, kad tai būtinai turi būti sunkus darbas? Psichologų teigimu, nedidelės kasdienės pastangos taip pat gali duoti puikių rezultatų.

Kasdienio gyvenimo rutina dažnai kaip rūdys ardo poros tarpusavio santykius. Kad to išvengtumėte, turite laikytis paprastų „prevencijos” taisyklių, pataria psichologai.

8 patarimai, padėsiantys pagerinti poros tarpusavio santykius

SUTELKITE DĖMESĮ Į GĖRĮ

„Net ir pats nuostabiausias partneris kartais padaro ar pasako ką nors, kas mus erzina, trikdo ar skaudina”, – sako Floridos universiteto (JAV) santuokos terapeutė ir konsultantė Nari Jeter. Jūsų užduotis – pirmiausia palaikyti ir įkvėpti partnerį. Todėl geriau sutelkti dėmesį į jo teigiamas savybes.

ATSIPRAŠYKITE UŽ KLAIDAS

„Jei dėl ko nors suklydote, išdrįskite paprašyti atleidimo. Ne, nesakykite tokių frazių kaip „Atsiprašau, kad susinervinai” arba „Atsiprašau, kad taip supratai”. Tai visai ne atsiprašymas, be to, jūs iš esmės darote prielaidą, kad jūsų partneris nebuvo pakankamai protingas, kad teisingai suprastų jūsų žodžius ar ketinimus”, – sako Ryanas Howesas, praktikuojantis klinikinis psichologas Kalifornijoje. Puiku jei gebate prisiimti atsakomybę už melą ar negražų poelgį arba pripažįstate, kad esate kaltas dėl tarpusavio nesusipratimo. Tai reiškia, kad geri santykiai su partneriu jums yra daug svarbesni už savo ego.

ATSIPRAŠYKITE UŽ KLAIDAS

NEKALTINKITE SAVO PARTNERIO

„Ginčų metu partneriai linkę vienas kitą kritikuoti ir kaltinti”, – sako santuokos terapeutas Galas Jekely, porų psichologinės pagalbos centro San Franciske (JAV) įkūrėjas. Duokite sau pažadą visiškai nustoti kaltinti ir priekaištauti. Vietoj to kalbėkite apie savo jausmus ir poreikius, bet nekaltinkite.

ATSITRAUKITE NUO TELEFONŲ IR PAŽVELKITE VIENAS Į KITĄ

„Tiesiog atidėkite išmanųjį telefoną į šalį ir kelioms sekundėms pažvelkite į savo partnerį”, – pataria Teksase dirbanti psichologė Anne Crowley. Kasdienio gyvenimo šurmulyje esame linkę praleisti svarbius nežodinius ženklus, kurie padeda suprasti kitą žmogų. Praktikos esmė – kad santykiai taptų ramesni ir gilesni.

GEBĖKITE ĮVERTINTI SAVO KITONIŠKUMĄ

„Šiuo metu dirbu su pora. Jie atėjo pas mane ties skyrybų riba. Žmona manė, kad vyras per jų ginčus būna labai abejingas. Tuo tarpu jis teigia, kad jam tiesiog reikia pabūti vienam ir viską apgalvoti, prieš ką nors aptariant. Jis padaro pauzę, o ji pasijaučia apleista.

Galiausiai jie nesugebėdavo dėl nieko susitarti ir vis labiau tolo vienas nuo kito.

Dirbdami jie išmoko pripažinti ir vertinti skirtingus konfliktų sprendimo būdus, o ne teisti ir gėdinti vienas kitą”, – sako psichologė Jennifer Gowain. Jie išmoko pasakyti vienas kitam, ką jaučia.

IŠMOKITE NUOŠIRDŽIAI KLAUSYTIS

„Visiems reikia dėmesio, nors ne visi tai pripažįsta. Vienas iš paprasčiausių būdų parodyti partneriui, kad jis jus domina ir yra jums svarbus, yra tiesiog atidžiai jį išklausyti”, – tęsia Ryanas Howesas. Kaip jam tai parodyti? Atidėkite visus prietaisus į šalį, žiūrėkite jam į akis ir kartais šiek tiek perfrazuokite tai, ką jis pasakė.

Pavyzdžiui, jūsų partneris pasakoja, kad visą dieną tik važinėjo po miestą ir vienur ar kitur vežiojo vaikus. Galite į tai atsakyti: „Visą dieną vairuoji! Galiu įsivaizduoti, kaip tu išsekęs!”. Jūsų partneris jausis išgirstas ir suprastas, o tai padės užsimegzti geresniam tarpusavio ryšiui.

 

PARODYKITE PARTNERIUI, KAD JĮ VERTINATE

„Tai labai svarbu geriems santykiams”, – sako Galas Jekely. Būtinai pasakykite savo partneriui, kad jis ar ji kažkuo pasižymi arba kad jums patinka.

PRISIMINKITE AUKSINĘ TAISYKLĘ

„Tai elementaru, bet kiek daug sutinku sutuoktinių, kurie ją pažeidžia. Elkitės vieni su kitais pagarbiai”, – pataria Jennifer Gowain. Niekada nenaudokite šantažo. Bet koks fizinis ar emocinis smurtas yra nepriimtinas. Žinoma, mes visi esame netobuli. Tačiau jei žinote, kad pasielgėte neteisingai, visada prisipažinkite ir atsiprašykite partnerio.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *