Kiekvienas iš mūsų nori būti įvertintas ir suprastas, net jei yra blogos nuotaikos ar daro ką nors ne taip… Būti mylimas tiesiog toks, koks yra. Ar manote, kad taip nebūna? Šiame straipsnyje atskleisime besąlygiško priėmimo paslaptis.
BESĄLYGIŠKA MEILĖ – KAS TAI?
Tokį jausmą patiriame žiūrėdami į naujagimį, žydinčią rožę ar banguojančią jūrą. Jie tokie gražūs ir tobuli, kad jiems negali būti jokių pretenzijų ir reikalavimų.
Tačiau ne taip lengva išlaikyti šį palaimingą jausmą. Ypač kai kalbama apie gyvą žmogų su jo trūkumais, nuotaikų kaita ir klaidomis. Net kūdikis po kelių bemiegių naktų nebeatrodo toks žavus, o pavargę tėvai nebeturi nei noro, nei jėgų nuolatos meilės kupinu žvilgsniu žiūrėti į šį mielą žmogutį. Priešingai, jie nori nuo jo pailsėti.
Tačiau visi aplinkui vis kalba apie besąlygišką meilę: reikia priimti draugus ir kolegas su visomis jų keistenybėmis ir trūkumais, mylėti savo partnerį ir tėvus tokius, kokie jie yra.
O mes jaučiamės nejaukiai, kai kas nors mus erzina mūsų mylimuose žmonėse. Kartais pastebime, kad draugai ar šeima taip pat nepriima mūsų besąlygiškai – mamai nepatinka jūsų įprotis kramtyti nagus, sūnus mano, kad esate per daug nervinga, o vyrą piktina jūsų aistra nuolat viską dėti į savo vietas…
KAIP IŠVYSTYTI ŠĮ JAUSMĄ?
Gebėjimas besąlygiškai mylėti tikrai nėra duotas nuo gimimo, tačiau jį galima ugdyti. Kad tai padarytumėte, turite išmokti pati / pats susikurti stabilų ir ilgalaikį laimės jausmą.
Meilė ir laimė – tik proto žaidimas. Jei pasirinksime būti laimingi, būsime laimingi. Jei save barame ir nuvertiname, laimė mus aplenks. Ir šį įsitikinimą patvirtina psichoneuroimunologijos mokslas, tiriantis psichologinių procesų, nervų ir imuninės sistemų sąsajas. Mūsų mintys didele dalimi lemia mūsų jausmus, o emocijos – mūsų veiksmus ir jų pasekmes.
Jei norime ištobulinti besąlygiškos meilės meną, turime išmokti generuoti teigiamas mintis
Kad tai padarytume, turime reguliariai sau pasakyti ką nors džiugaus ir įkvepiančio. Dėl to smegenyse pradės gamintis laimės hormonai, o mes jausimės puikiai ir nuveiksime ką nors gero ir naudingo. Net jei kas nors nepavyks iš pirmo karto, pozityvios mintys privers mus bandyti dar ir dar kartą, kol pavyks.
Pavyzdžiai
“Viską darau teisingai” – taip sakote sau, kad esate tobulai neidealus žmogus, kuris mokosi iš savo klaidų ir stengiasi augti bei tobulėti.
“Esu pakankamai stiprus ir sumanus, kad susidoročiau su mane užklupusiais iššūkiais. Jaučiu, kad savyje turiu didžiulę jėgą, kuri man padės įveikti sunkumus”.
“Niekada nepralaimiu, nes gyvenimas mane nuolat moko ir suteikia galimybę ištaisyti klaidas. Ir suprantu, kad kai nustoju save teisti, kritikuoti, nuvertinti ir neapkęsti, pradedu judėti į priekį. Turiu nustoti save kankinti ir barti, kad pripildyčiau savo širdį besąlygiškos meilės šviesos.”
“Man nereikia niekam nieko įrodinėti. Aš jau nusipelniau besąlygiškos meilės.”
“Aš nuolat mokausi ir tampu geriausia savęs versija. Stengiuosi iš visų jėgų. Galiu būti laimingas, nes laimė yra proto žaidimas ir aš žinau, kaip ją kontroliuoti.”
IŠVADA
Besąlygiška meilė egzistuoja, tačiau ji dažnai yra užrakinta mūsų proto gelmėse. Tik nuo mūsų priklauso, ar sugebėsime ją pajausti ir tapti laimingi. Tiesa ta, kad kai besąlygiškai mylėsime save, galėsime pereiti prie kito etapo – besąlygiškos meilės kitiems. O pradėti turėtume nuo to paties – nuo pozityvių minčių.