Dvi geriausios dovanos, kurias tėvas gali padovanoti savo dukrai

padovanoti savo dukrai

Tai ne butas, automobilis ar žiedas su deimantu, kaip kai kurie gali pamanyti. Materialiniai daiktai yra gerai, bet vien jie nepadarys jūsų dukros laimingos.

Kai galvojame apie vaikų auklėjimą, didelę reikšmę teikiame materialinei šeimos gerovei, rūpinamės, kad jie būtų tinkamai pamaitinti, aprūpinti knygomis, žaislais, drabužiais. Žinoma, negalvojame tik apie šiuos dalykus. Stengiamės skaityti jiems pasakas prieš miegą, linksminti juos per šventes, sugalvoti jaudinančius namų ruošos ritualus ir padėti ruošti namų darbus. Visa tai neabejotinai svarbu. Tačiau tėvų užduotys yra daug gilesnės.

Dažnai daugiau kalbame apie motinos vaidmenį ir nepakankamai įvertiname tėvo svarbą vaiko gyvenime. Tuo tarpu nuo tėvo figūros labai priklauso, koks bus mergaitės santykis su savimi, kai ji taps suaugusi, ir kokie bus jos santykiai su vyrais. Tėvas, pirmasis vyriškas pavyzdys mergaitės gyvenime, gali išmokyti ją vertinti ir gerbti save bei tikėtis tokio pat elgesio iš kitų.

DVI VERTINGOS DOVANOS, KURIAS TĖVAS GALI PADOVANOTI SAVO DUKRAI

Padėkite jai suprasti savo stipriąsias puses

Pirmoji ir didžiausia dovana yra padėti jai pamatyti savo unikalumą – ypatingas savybes, kurias jis mato ir vertina joje (ir kurių ji pati galbūt nemato ir nevertina). Tėčio pareiga – leisti jai suprasti, kad ji yra unikali ir kad vieną dieną ji sutiks “tinkamą” vyrą, kuris taip pat pastebės ir įvertins jos individualumą. Mergaitės sveika savivertė grindžiama būtent šiuo supratimu.

Jos stipriosios pusės gali būti:

Be abejo, savybių, kurias tėvas turėtų palaikyti ir ugdyti savo dukroje, sąrašas yra daug įvairesnis.

 

Išmokykite ją gerbti save ir tikėtis pagarbos iš savo partnerio

Antroji brangi tėvo dovana – išmokyti dukrą suprasti, ar vyras ją gerbia, laikyti pagarbą būtina ir niekada nesitenkinti nepagarba savo atžvilgiu. Žinoma, svarbu, kad ir visi aplinkiniai ją gerbtų, tačiau meilės santykiuose – tai ypač svarbu. Jei to nėra, vadinasi, ji nėra su tinkamu vyru.

Tėvams dažnai būna sunku suprasti dukters jausmus kai jos gyvenime pirmą kartą užsimezga romantiški santykiai. Tikėtis, kad su jumis bus elgiamasi pagarbiai, ypač svarbu paauglystės įsimylėjimo laikotarpiu.

Šiuo laikotarpiu tėvas privalo būti šalia, jei nori, kad jo dukra visiškai asimiliuotųsi ir priimtų tai kaip būtinybę savo atžvilgiu.

Kodėl tai taip svarbu?

Nėra mokyklų, kuriose būtų mokoma tėvystės meno. O jei vaikystėje patys nematėte teigiamo tėvų pavyzdžio, kaip žinoti, kaip elgtis ir ką daryti? Laimei, šiandien galima rasti daugybę protingos informacijos šia tema. Kad išmokytumėte dukrą svarbiausių dalykų, neprivalote būti tobuli. Tiesiog stenkitės ir susitaikykite su tuo, kad klaidos – neišvengiamos. Mes visi mokomės tėvystės išminties ir bent kartais padarome ką nors ne taip. Svarbu, kad tai, ką darome, būtų daroma iš širdies ir padiktuota mūsų meilės savo vaikui.

Išeiti iš AMP versijos