Gyvenimiškos taisyklės sulaukus 20,30,40 ir 50 metų

Gyvenimiskos taisykles

Gyvenimiskos taisykles

Verslininkas James Altucher nėra paprastas žmogus. Jis dirbo programuotoju ir žurnalistu, prekiautoju ir investuotoju, sukūrė dvi dešimtis įmonių ir interneto projektų, parašė ir išleido 17 knygų. Šiandien jis dalijasi mintimis apie gyvenimo būdą podkastuose ir tinklaraščiuose. Susipažinkime su vienu iš jo pranešimų.

20 METŲ

Man buvimas 20-ies metų buvo tikras košmaras. Tiesą sakant, turėjau džiaugtis viskuo: pagaliau buvau laisvas – jokių tėvų, jokių mokytojų. Galėjau nusirengti kitų žmonių akivaizdoje, žinoma, jiems leidus. Galėjau gauti darbą, įgyvendinti visas savo svajones. Tačiau niekas nepavyko, nes būdamas 20-ies niekas negali nieko tinkamai padaryti.

Per vėlai supratau, kokie nenaudingi buvo ketveri metai koledže: mokėjau už mokslą, bet nieko neuždirbau ir nieko neišmokau. Bet kokiu atveju, įgytos žinios man nepadėjo susirasti darbo. Be to, būdamas 20-ies metų labai skubėjau. Norėjau kuo greičiau pasiekti sėkmę ir rasti mėgstamą darbą.

Kažkas man pasakė: “Laikas – tai pinigai”. Taigi, kiekviena praleista galimybė turi savo kainą. Ši formulė dažnai buvo kartojama ekonomikos pamokose. Dažnai jas praleisdavau, bet tikrai žinau, kad laikas – ne pinigai. Pinigus galima išleisti ir uždirbti. Laiko negalima užsidirbti ir jo negalima nusipirkti. Nėra tokios laiko mašinos, kuri už penkis dolerius jums suteiktų dar kelias valandas.

Būdamas 20-ies nieko nežinojau, bet maniau, kad žinau viską. Bet tai nieko baisaus. Būdamas 20-ies metų, pasirinkau kelias paskaitas ir lankiau jas diena iš dienos, nes maniau, kad man tai gerai sekasi. Rašiau ir programavau. Nebuvau geras nė viename iš šių dalykų, bet pamažu ėmiau juos tobulinti, nes visą laiką juos dariau.

Patarimai 20-mečiams. Pasirinkite 3-5 veiklas ir sutelkite dėmesį į jas. Rinkitės tik tai, ką esate pasiruošę daryti kiekvieną dieną vėl ir vėl. Nesitikėkite apreiškimo ar proveržio. Tiesiog tai padarykite. Pats būčiau pasielgęs taip pat, tik neturėjau, kas man pasakytų, ką daryti.

30 METŲ

Tai – visiškas košmaras. Idėja įsigyti nuosavą būstą yra tokia pat visuotinė apgaulė kaip ir koledžas. Abu šie būdai yra teisėtas būdas įklampinti jus į skolas ir priversti dirbti. Skolinimo pramonė „zombina“ tokiomis frazėmis kaip “Nekilnojamasis turtas yra protinga investicija” arba “Atėjo laikas įleisti šaknis”. Hipoteka pririša jus prie vienos vietos, atima visus jūsų pinigus ir gali privesti prie savižudybės.

Būdamas 30-ies supratau, kad nepakankamai vertinu mane supančius žmones. Sužinojau, kad aplink mane esantys žmonės yra tokie pat geri kaip ir aš.

Buvau pavargęs kasdien daryti tą patį. Nuolat jaučiau, kad esu “beveik ten”, “teisingame kelyje” ir “tiesiog turiu būti kantresnis”. Tada pasidaviau. Būdamas trisdešimties išmokau pralaimėti. Būdamas 20-ies metų negalėjau pralaimėti.

Sulaukęs 30-ies metų supratau, kad nepakankamai vertinu aplinkinius. Sužinojau, kad mane supantys žmonės yra tokie pat geri, kaip ir aš, supratau, kad gyvenime negali rasti vieno dalyko, kurį galėtum daryti. Vienu metu turite siekti kelių tikslų, daryti tai, kas džiugina ne tik jus, bet ir aplinkinius.

Patarimai 30-mečiams. Jei bendraujate su tinkamais žmonėmis ir vykdote vertingus projektus, anksčiau ar vėliau vienas iš jų pradės veikti. Arba, jei pasiseks, du.

40 METŲ

Tai tikras pragaras. Pirma, nebegalite valgyti šlamšto ir patirti streso. Dėl prasto valgymo ir streso organizmas sensta. Tačiau, žinoma, turite valgyti, bet tik pusę to, ką valgėte anksčiau. Ir jūs patirsite stresą. Tačiau turėsite su tuo susidoroti, kitaip tai jus pražudys.

Norėdami mažiau valgyti ir patirti mažiau streso, turite daryti tai, kas jums patinka. Tada jums nereikės patirti streso. Dar vienas būdas sumažinti stresą – nustoti kaupti nereikalingus daiktus.

Būdami 20-ies metų manote, kad žinote, ką darote. Sulaukę 30-ies metų norite uždirbti daugiau pinigų.

Būdamas 20-ies ir 30-ies metų nuolat dariau klaidas santykiuose, auklėjime, versle, beveik visame kame. Aš labai dėl to nerimavau. Bet dabar man tai nerūpi, nebesijaudinu. Geriau pripažinti klaidas nei nuolat dėl jų nerimauti.

Patarimai 40-mečiams. Būdami 20-ies metų, manote, kad žinote, ką darote. Sulaukę 30-ies metų, tiesiog norite uždirbti daugiau pinigų. Sulaukę 40-ies metų, darykite tai, ką norite daryti. Jei norite rasti šį užsiėmimą, prisiminkite, kas jums patiko dvidešimties ir atsidėkite tam. Tik nesitikėkite per daug.

PRIEŠ SULAUKIANT 50-IES METŲ

Viena moteris atvedė savo sūnų pas Gandhį ir paprašė: “Gandhi, pasakyk jam, kad nustotų valgyti saldumynus.” Gandhis atsakė: “Grįžkite po dviejų savaičių”. Moteris su sūnumi grįžo namo už kelių šimtų kilometrų. Po dviejų savaičių jie vėl atėjo pas Gandhį. Jis pasakė berniukui: “Nustok valgyti saldumynus.” Moteris paklausė: “Gandhi, kodėl privertėte mus keliauti pirmyn ir atgal? Kodėl to nepasakėte pirmą kartą?”

Gandhis atsakė: “Prieš liepdamas tavo sūnui nustoti valgyti saldumynus, pats turėjau nustoti valgyti saldumynus”.

Patarimai 50-mečiams: apie tokį amžių dar nieko nežinau. Susitiksime po kelerių metų.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version