Gyvenimo džiaugsmas: laimės neuropsichologijos ypatumai

Gyvenimo džiaugsmas

Nemaža dalis žmonių vis skundžiasi gyvenimu ir teigia, kad negali vadintis laimingais… Tačiau, tiesa ta, kad laimės jausmas prieinamas kiekvienam: ką būtent reikia keisti gyvenime, kad atrastumėte visapusišką džiaugsmą?

 

KAS KURIA LAIMĘ?

Neuropsichologija tyrinėja žmogaus smegenų sandarą ir aiškinasi, kaip palengvinti jų darbą. Neuropsichologai moko, kaip greičiau apdoroti informaciją, geriau ją įsiminti ir panaudoti kritiniais momentais. tai padeda mums lengviau orientuotis nuolat besikeičiančioje tikrovėje.

Šie įgūdžiai savo ruožtu padeda sumažinti stresą ir rasti laimę. Tačiau kas yra ? Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra, kiekvienas turi savo apibrėžimą. Tačiau vis dėlto yra keletas pagrindinių visiems bendrų dalykų.

Taigi, itin svarbų vaidmenį formuojantis laimei atlieka pasitenkinimas socialine padėtimi. Žmogui reikia tvirtų santykių su kitais žmonėmis, patogaus gyvenimo lygio, įdomaus ir naudingo savo įgūdžių pritaikymo – jo tikrojo potencialo atradimo.

Ir tikrai žinoma, kad kiekvienas gali tapti laimingas – to galima išmokti!

 

KODĖL TAMPAME NELAIMINGI?

Jei įsivaizduotume žmogaus emocijų žemėlapį, liūdesys atsidurtų priešais laimės būseną. Kas jį sukelia, kaip jį atpažinti ir išgyventi, kad laimės jausmas savo ruožtu taptų dar ryškesnis?

Nepalankios išorinės sąlygos, socialinė izoliacija, didelis ir įtampa kiekvienam iš mūsų sukelia neigiamas emocijas. ir į kūną orientuotos terapijos praktikos padeda pagerinti situaciją ir harmonizuoti emocijas, pagerinti smegenų veiklą.

Taip pat disonansas – lūkesčių ir tikrovės neatitikimas – daro mus nelaimingus. Tačiau ir su tuo galime dirbti: turime išmokti priimti situaciją. Būtent tai ir daro neuropsichologija, pasitelkdama elgesio reakcijų analizę. Neuropsichologai analizuoja žmogaus elgesio strategiją, dėl kurios susiklostė dabartinė situacija, ir padeda iš jos išeiti.

 

KAIP IŠMOKTI BŪTI LAIMINGAM?

Susiformuoti įprotį būti laimingam nesunku, tai įrodo smegenų ir nervinių jungčių, atsakingų už teigiamų emocijų formavimąsi, tyrimai. Svarbiausia sukurti tinkamą veiksmų grandinę ir jos laikytis. Jei kur nors seka nutrūksta, būtina grįžti žingsnį atgal ir tęsti kelią.

Kad taptume laimingi, turime pasižymėti šiomis savybėmis:

Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) pagalba nustatė, kad aukojant pinigus labdarai ir padedant kitiems smegenyse suaktyvėja malonumo ir atlygio centrai. Taigi, Jei norite būti laimingi, padėkite kitiems!

Vienintelis būdas pašalinti laimės kliūtis – imtis aktyvių veiksmų. Remdamiesi savo laimės kriterijų sąrašu, turite kasdien daryti dalykus, kurie jus prie jos priartintų. Ir palaipsniui kliūčių kelyje į visapusišką laimę bus vis mažiau ir mažiau.

Nepamirškite, kad kelias į pasaulėžiūros keitimą susideda iš kasdienių mažų žingsnelių. Būkite kantrūs ir eikite laimės bei meilės keliu.

Eiti į naują mobilią versiją