Šiame straipsnyje pateikti patarimai tikrai padės pasijusti bent šiek tiek laimingesniam.
Patarimai, kurie leis pasijusti geriau
Britų Kolumbijos universiteto (Kanada) psichologai, kurių straipsnis publikuotas žurnale „Annual Review of Psychology“, nusprendė patikrinti, ar daugybė būdų tapti laimingesniems, kurie vis pasirodo moksliniuose straipsniuose ir žiniasklaidoje, iš tiesų veikia.
Išanalizavę mokslinių eksperimentų, kurių metu buvo tikrinamos populiarios strategijos, rezultatus, tyrėjai priėjo prie išvados, kad daugelis iš jų, pavyzdžiui, „atlikite atsitiktinius gerumo veiksmus“, „teisingai maitinkitės“ ar „reguliariai medituokite“, negarantuoja, kad tapsite laimingesni. Vis dėlto jiems pavyko nustatyti metodus, kurie iš tiesų pakelia nuotaiką ir sukuria laimės pojūtį.
PRAKTIKUOKITE DĖKINGUMĄ
Jei kam nors padėkosite (asmeniškai, elektroniniu paštu ar trumpąja žinute), tai gali greitai pakelti jūsų nuotaiką visai dienai.
DAUGIAU BENDRAUKITE SU NEPAŽĮSTAMAIS ŽMONĖMIS
Lengvi, neįpareigojantys pokalbiai su nepažįstamaisiais pastebimai pagerina nuotaiką.
ELKITĖS TAIP, TARSI BŪTUMĖTE LAIMINGI
Nors mūsų elgesys paprastai atspindi mūsų vidinę būseną, jis gali veikti ir priešinga kryptimi – taigi šypsokitės ir būkite linksmi, ir jausitės daug geriau.
Į PAŽĮSTAMĄ VEIKLĄ ĮTRAUKITE NAUJOVIŲ
Tai atgaivins jūsų meilę dalykams, kurie jums patiko anksčiau, bet jau buvo pabodę.
STENKITĖS ATKREIPTI DĖMESĮ Į ŠVIESIĄJĄ DALYKŲ PUSĘ
Pozityvus mąstymas leidžia pamatyti, kad stiklinė yra pusiau pilna, o ne tuščia. Toks požiūris padeda jaustis laimingesniems, kad ir kokie gyvenimo iššūkiai jūsų lauktų.
PADĖKITE KITIEMS FINANSIŠKAI
Kai skiriate pinigų žmonėms (organizacijoms, prieglaudoms ir pan.), kuriems jų tikrai reikia, jūsų nuotaika garantuotai pagerėja, ypač jei turite laisvę pasirinkti, kada, kam ir kiek duoti / aukoti, ir tiesiogiai matote, kad jūsų auka atnešė naudos gavėjui.
NEGALVOKITE APIE GERESNĘ ATEITĮ
Mąstymas, kad viskas potencialiai galėtų būti geriau nei dabar, neleidžia jums džiaugtis tuo, ką jau turite.
MAŽIAU LAIKO SKIRKITE NEMALONIAI VEIKLAI
Nemėgstate šluoti grindų ar valyti dulkių? Pasistenkite tai atlikti greitai arba, jei įmanoma, pasamdykite ką nors, kas tai padarytų už jus.
MAŽIAU LAIKO PRALEISKITE NAUDODAMIESI TELEFONU IR SEKDAMI NAUJIENAS SOCIALINĖJE ŽINIASKLAIDOJE
Pavyzdžiui, stenkitės būdami lauke kiekvieną minutę netikrinti telefono arba pasižadėkite, kad socialinius tinklus tikrinsite ne dažniau kaip kartą per dieną.