Kodėl sėkmingi žmonės erzina? Ir ar įmanoma pasiekti reikšmingų rezultatų gyvenime, nieko nesuerzinant ar nesupykdant? Faktas tas, kad kuo reikšmingesni jūsų pasiekimai, tuo didesnė tikimybė suerzinti kitus. Ką tai reiškia ir kaip su tuo kovoti?
Erzinate kitus? Puiku!
Nesvarbu, ką bedarytumėte, jūsų veiksmai būtinai ką nors papiktins.
- Metate svorį? “Turėtum būti patenkintas savo kūnu!”
- Gelbėjate vaikus Afrikoje? “Turėtum gelbėti savo šalį!”
- Nugalėjote vėžį? “Kodėl taip ilgai užtrukai?!”
Neigiama aplinkinių reakcija ne visada reiškia, kad kažką darote blogai. Dažnu atveju būna priešingai.
3 naudingi faktai apie sėkmę
- Yra svarbesnių dalykų nei kitų žmonių jausmai
Sėkmingi žmonės kartais gali elgtis ganėtinai bjauriai. Jie taip elgiasi, nes žino, kad pasaulyje yra svarbesnių dalykų nei aplinkinių jausmai.
Ir tai yra karti tiesa. Nuo vaikystės esame mokomi būti malonūs, nes dėl objektyvių priežasčių tai yra saugu. Tokie žmonės vengia veiksmų, kurie įskaudintų kitus. Tačiau toks mandagumas griauna pasiekimus.
Jei jūsų gyvenimo tikslas yra vadovauti, kurti ar padaryti pasaulį geresnį, neturėtumėte per daug jaudintis dėl to, ar įžeisite kitų žmonių jausmus.
Lyderiai, kurie nesugeba priimti sunkių sprendimų, negali vadovauti. Menininkas, kuris bijo sukelti kieno nors susierzinimą, niekada niekam nesukels susižavėjimo.
Nesakau, kad turite būti bjaurybė, kad jums sektųsi. Tačiau nenoras bent retkarčiais juo tapti beveik neabejotinai nuves į nesėkmę.
- Neapykanta yra šalutinis įtakos poveikis
Kuo daugiau žmonių paveiksite savo veiksmais, tuo mažiau jie jus supras.
Įsivaizduokite tokią frazę, pasakytą akis į akį:
“Man reikia pasikalbėti su Džeine. Sprendžiant iš šių pardavimo duomenų, jai prastas mėnuo”.
Pasklidusi ši paprasta žinutė įgauna naujų interpretacijų:
“Džeinė turi bėdų.”
“Jis nemėgsta Džeinės.”
“Džeinė netrukus bus atleista iš darbo.”
Ir galiausiai visiškai iškraipoma pradinės žinutės prasmė:
“Jis – pabaisa!”
Taip nutinka net tada, kai žmonės skaito tuos pačius žodžius ekrane. Taip veikia mūsų smegenys. Tereikia pakankamai grandinės narių, kad suveiktų “sugedęs telefonas”.
Jei kokiu nors būdu paliesite tam tikro skaičiaus žmonių interesus, jūsų žodžių prasmė per sekundės dalį bus iškreipta neatpažįstamai.
Viso to galima išvengti tik nieko nedarant. Neturėsite problemų dėl neigiamos kitų žmonių reakcijos, jei jūsų gyvenime nebus svarbesnių sprendimų nei tai, kokią ekrano užsklandą pasirinkti darbalaukiui. Tačiau jei rašote bestselerį, kovojate su pasauliniu skurdu ar kitaip keičiate pasaulį, teks susidurti su susierzinusiais žmonėmis.
- Susierzinęs žmogus nebūtinai yra teisus
Pagalvokite apie situaciją, kai praradote kantrybę, pavyzdžiui, kai kas nors kelyje jus netikėtai kliudė. Kiek tuo metu buvote protingas? Pyktis yra emocinė reakcija, kuri gali įsiplieksti visiškai nepagrįstai.
Tai tik trumpalaikis impulsas – kaip simpatija žmogui, kurį vos pažįstate, arba kaip simpatija vienai spalvai ir antipatija kitai.
Šis potraukis gali kilti dėl asociacijų su kuo nors nemaloniu. Vieni žmonės nekenčia “Apple”, kiti – “Google”. Žmonės gali turėti priešingų politinių pažiūrų. Pasakykite ką nors gražaus apie vieną grupę, ir įžiebsite pirmapradį kitų pyktį. Deja, beveik visi žmonės elgiasi panašiai.
Taigi pagrindinė išvada: prisitaikyti prie kitų žmonių pykčio ir susierzinimo reiškia pasiduoti kvailiausiai jų prigimties daliai.
Taigi, nedarykite nieko svarbaus ir niekam neįkyrėsite. Norite to ar nenorite, jūsų pasirinkimai lems, kur atsidursite erzinančio poveikio skalėje.
Mes tikimės visuotinio pritarimo, o net ir viena kritiška pastaba yra daug galingesnė nei šimtas komplimentų.
Ir tai yra geras ženklas: jūs tikrai nesate kvailys. Tik nebijokite būti “blogas”, kai tai iš tikrųjų svarbu.
Apie autorių: Oliver Emberton yra interneto svetainių kūrėjas, tinklaraštininkas, verslininkas, bendrovės “Silktide” įkūrėjas, internetinių programų autorius.