Šiandieniniame pasaulyje apie sėkmę kalba visi. Tačiau prieš pradedant lenktyniauti verta išsiaiškinti, ką jums reiškia šis žodis. Kas jums yra jūsų asmeninė sėkmė?
Sėkmė – kas tai?
Dažnai sėkmė apibrėžiama kaip finansinė nepriklausomybė, stabilumas, turtas, aukštas statusas visuomenėje, šlovė arba, kitaip tariant, aukštas gyvenimo lygis. Rečiau ji apibrėžiama kaip stipri, glaudi šeima, kurioje vyrauja meilė ir pagarba. Tačiau yra ir manančių, kad tai harmonijos, taikos ir ramybės su savimi ir kitais jausmas. Visos nuomonės turi teisę egzistuoti.
Sėkmė įkūnija gebėjimą gyventi ir tobulėti, augti dvasiškai, suteikti ramybę ir harmoniją sau ir užpildyti tuo mus supančią erdvę. Tikslingumas, darbštumas, savigarba, tikėjimas savimi, gebėjimas tobulėti, intuicija, savikritiškumas, gebėjimas būti dėkingu ir dosniu – šios savybės papildo viena kitą ir tampa tvirtu sėkmės pagrindu.
Vidinis darbas su savimi išvalo sielą nuo nereikalingų rūpesčių, o galvą – nuo nereikalingų minčių
Gebėjimas teisingai nustatyti savo tikruosius norus ir išsikelti tikslą yra pagrindinė sėkmės sąlyga.
Be pastangų nėra pasiekimų. Nesustokite pusiaukelėje, kiekvieną pradėtą veiksmą pabaikite iki galo. Pajuskite pergalės skonį, mėgaukitės rezultatu, maitinkitės malonumu, pajuskite tikėjimą savimi ir savo jėgomis.
Tas, kuris nieko nedaro, niekada neklysta. Nesėkmės baimė – tai ateities baimė, dėl kurios dabartis sustoja. Kiekviena nesėkmė, kiekviena klaida yra neįkainojama patirtis. Priimdami ją, gaunate premiją – žinių ir įgūdžių. Nustatykite savo stipriąsias puses, vertinkite jas ir jomis remkitės. Asmeninės stiprybės yra stiprus išteklius, lobynas, kurį galima papildyti. Savikritika leidžia adekvačiau suvokti tikrovę. Svarbiausia – objektyviai vertinti save.
Pasitikėdami savo intuicija – pasitikite savimi. Sėkmingi žmonės palaiko gerą ir tvirtą ryšį su savimi. Dažnai jie intuicijos dėka pasiekia naujų aukštumų. Juk intuicija yra ne kas kita, kaip aštrus akimirkos pojūtis – įžvalga į bet ko esmę. Ji yra nepakeičiama kritiniu atveju, priimant skubius sprendimus. Vidinis darbas su savimi išvalo sielą nuo nereikalingų išgyvenimų, o galvą – nuo nereikalingų minčių, sutelkdamas dėmesį į esminius dalykus.
Plėsdami savo žinias, plečiate savo galimybes. Domėjimasis gyvenimu ir smalsumas yra saviugdos ir savęs tobulinimo pagrindas.
Svarbu išmokti būti dėkingu už visus gerus dalykus, kurie jums nutinka. Gebėjimas vertinti gyvenimą rodo brandą ir atsakomybę. Pagrindinė dėkingumo savybė yra traukos galia: dėkodami už ką nors, mes tai padauginame – tai visatos dėsnis. Sėkmė ateina tik pas tą, kuris eina jos link.