Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip apsisaugoti bendraujant su „sudėtingais“ žmonėmis?

Jie nerodo savo tikrųjų emocijų, nuolat jus moko, kandžiai kritikuoja ir duoda nereikalingų/neprašytų patarimų. Paprastai jie vadinami „sudėtingais“ ar „sunkiais“ žmonėmis. Kaip nuo jų apsisaugoti?

Bendravimas su jais panašus į bandymą apkabinti ežį – nesvarbu, iš kurios pusės prieisite, vis tiek gausite dūrį. Kartais, kad ir kaip bebūtų liūdna, tenka kasdien bendrauti su tokiais žmonėmis ir tikėtis, kad jie bus mums geranoriškesni. Tačiau „sudėtingi“ žmonės, neretais atvejais, negeba įsijausti į kito asmens situaciją ir jį užjausti. Jie tenkina savo poreikius kitų sąskaita.

Ką daryti, jei bendravimas su jais neišvengiamas? Psichologė, šeimos terapeutė Claire Dorothy-Nana pateikia penkis praktinius patarimus.

Bendravimas

5 patarimai, padėsiantys bendrauti su „sudėtingais“ žmonėmis

KALBĖKITE AIŠKIAI IR UŽTIKRINTAI

„Sunkiems“ žmonėms labiausiai patinka toks bendravimo stilius, kuriam trūksta aiškumo. Kodėl? Tai suteikia jiems pasiteisinimą: “Tu aiškiai nepasakei, kad turiu čia būti 10-ą valandą ryto. Nežinojau, kad tau to reikia. Tu man nesakei.”

“Sudėtingi” žmonės mėgsta perkelti atsakomybę kitiems ir jei su jais nekalbėsite kuo aiškiau, jie visada turės galimybę apsimesti, kad tiesiog nesupranta, ko jums reikia.

NUSTATYKITE RIBAS

Asmeninės ribos yra esminė bet kokių sveikų santykių dalis. Kadangi “sunkūs” žmonės linkę vengti tiesmukiškumo ir aiškumo bendraujant, jiems reikia kuo aiškiau nurodyti, kur yra šios ribos.

Aiškiai žinodami, ko tikitės iš jų, ko jie gali tikėtis iš jūsų ir kur yra riba tarp leistino ir neleistino, galite užtikrinti, kad šis bendravimas nekeltų grėsmės jūsų gerovei.

Bendravimas su zmonemis

ŽINOKITE, KADA ATSITRAUKTI

“Sudėtingi” žmonės gali būti skirtingi, tačiau visi jie linkę manipuliuoti ir mėgsta keršyti. Dažnai, matydami jų žiaurumą ir beširdiškumą, instinktyviai norime “smogti jiems atgal”. Taip mes tik pabloginsime padėtį. Jie nenori išspręsti konflikto, jie nori keršto. Jie tyčia sukelia ginčus ir skandalus, kad jums pakenktų. Kad apsisaugotumėte, turite laiku atpažinti tikruosius šių žmonių ketinimus ir pasitraukti.

PASIRUOŠKITE „EVAKUACIJOS“ PLANĄ

Jumis gali manipuliuoti „sunkūs“ žmonės, kurie nori jus kontroliuoti. Jūs esate jiems priemonė gauti tai, ko jie nori. Tačiau kai jų elgesys ima kelti grėsmę jūsų gerovei, pravartu turėti įtikinamą pasiteisinimą, kad galėtumėte greitai pasitraukti. Pvz.: turite pasiimti vaiką iš mokyklos, skubate į svarbų susitikimą, reikia bėgti į parduotuvę nupirkti ko nors vakarienei ir pan. Nesvarbu, kokį pasiteisinimą sugalvosite, pasiruoškite jį iš anksto.

DARYKITE TAI, KAS JUMS PATINKA

Bendravimas su “iššūkiais” palieka nemalonų pėdsaką. Jūs sąmoningai esate verčiami abejoti savimi ir jaustis nereikšmingu bei nevertu meilės bei pagarbos. Vis tik, dažnai lieka neišbaigtumo jausmas, dėl kurio norisi vėl susitikti su manipuliatoriais.

“Žmonės, kurie sako, kad rūpinasi manimi, negali man linkėti blogo. Jie tikrai nenorėjo manęs įskaudinti”, – galvojate. Galite būti tuo įtikinti… Tačiau jei ir toliau bendrausite su tais, kurie jumis taip manipuliuoja, dar labiau juos provokuosite.

Geriau leisti laiką užsiimant tuo, kas jums iš tiesų patinka, kas teikia džiaugsmą, laimę, ramybės ir pasitenkinimo jausmą. Neleiskite niekam to iš jūsų atimti.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai