Kaip atpažinti melagį? Pagrindiniai melo požymiai


melagis

melagis

Kodėl verta žinoti melo požymius? Tiesa ta, kad bendravimo procese kai kurie žmonės nėra visiškai nuoširdūs, o kartais ir visai ne nuoširdūs. Be abejo, bendraudami su tokiais žmonėmis norėtumėte sužinoti, ar jie sako tiesą, ar nemeluoja. Melo požymiai jums padės tai išsiaiškinti.

Melo ženklai skirstomi į dvi pagrindines kategorijas: žodiniai ir neverbaliniai . Neverbaliniai melo požymiai savo ruožtu skirstomi į fiziologinius, imituojančius ir gestinius. Melo požymius lengviau nustatyti asmenyje su kuriuo anksčiau bendravote, nes esate susipažinęs su įprastu (natūraliu) jo elgesiu.

Fiziologiniai melo požymiai

Iš esmės fiziologiniai melo požymiai, pateikti žemiau, gali nurodyti tik stresinę pašnekovo būseną arba padidėjusią simpatinės jo autonominės nervų sistemos dalies aktyvumą. Tai savo ruožtu gali reikšti, kad jis meluoja, arba toks elgesys yra būdingas šiam asmeniui. Kurį laiką jį stebėję, galite arba patvirtinti savo prielaidą apie pašnekovo nenuoširdumą (jei randamas vienas ar keli melo požymiai), arba paneigti.

Mėgdžiojantys ir gestikuliuojantys melo požymiai

Žodiniai melo požymiai

Melo požymiai, atskleisti kalbine teksto analize

Lingvistinės analizės papildymas

Apgaviko kalba yra poetinė, emocinga. Paprastai tai skamba įtikinamiau nei tiesa (juk tam ji ir sukurta!).

Akių judėjimas „melo trikampiu“: kairė – dešinė – žemyn (kryptys nurodomos melagio, o ne stebėtojo atžvilgiu)


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos