Kaip atsikratyti praeities vaiduoklių?

Meilės (ar kitokie) santykiai visada susiję su stipriais jausmais – tiek teigiamais, tiek neigiamais. Net kai santykiai nutrūksta, dar ilgai esame nuo jų emociškai priklausomi. Vaikystėje patirti išgyvenimai taip pat gali būti gana skausmingi ir ilgus metus nuodyti mūsų egzistenciją. Kaip atsikratyti šių praeities šmėklų ir pradėti gyvenimą nuo švaraus lapo?

Po išsiskyrimo vis dar gyvenate savo senaisiais santykiais: pykstate, pavydite ir jaučiate kaltę. Prisimindami pokalbius, kovas ir susitaikymo scenas, galvojate, kas galėjo būti pasakyta, padaryta ar nepadaryta. Rūpesčiai dėl praeities trukdo normaliam gyvenimui ir neleidžia normaliai vystytis naujiems santykiams.

Vienintelis būdas ištaisyti padėtį – paleisti praeities vaiduoklius ir suvaldyti savo emocijas. Pirmiausia pripažinkite sau, kad jie nuodija jūsų gyvenimą. Pasakykite sau, kad daugiau nebebūsite jų auka.

NUSTATYKITE VAIDUOKLI

NUSTATYKITE VAIDUOKLĮ

Tai gali būti pernelyg žiaurus tėvas, studijų laikų meilė, kurios prisiminimai persekioja jus dešimtmečius, arba buvusi žmona, su kuria išsiskyrėte.

Pasistenkite „susitikti“ su jais be nereikalingų emocijų. Venkite pagundos apkaltinti buvusį vyrą, žmoną ar draugę visomis mirtinomis nuodėmėmis. Kaltindami save pastatote į aukos padėtį, o pripažindami, kas nutiko, tampate situacijos šeimininku.

Beje, emocinis vaiduoklis nebūtinai turi būti asmuo, kuris jus įskaudino.

Jo prototipas gali gyventi už šimtų mylių nuo jūsų ir net neįtarti ne tik apie jūsų kančias, bet ir apie jūsų egzistavimą. Pasitaiko, kad vyras mano, jog jo žmona yra per stambaus sudėjimo vien dėl to, kad jį „aplanko“ liekno bendraklasio, kurio po mokyklos baigimo taip ir nepamatė, vaiduoklis.

Suvokę savo priklausomybę nuo vaiduoklio, įgyjate galią jam ir savo emocinei būsenai.

PERIMKITE ATSAKOMYBĘ UŽ SAVO GYVENIMĄ

Pasakykite sau arba kitam asmeniui, jei jis jus vargina realiame pasaulyje: „Ilgą laiką buvau tavo neigiamoje įtakoje, bet daugiau neleisiu tau manęs valdyti.“ Turite judėti į priekį, o ne įstrigti senose nuoskaudose ir santykiuose.

Jei jūsų buvusioji užsiminė, kad nesate pakankamai geras vyras, tai nereiškia, kad negalite sukurti darnių santykių su nauju partneriu. Vaikystėje iš jūsų tyčiojosi klasės draugai, o bendraamžiai jūsų nepriėmė? Tai nėra priežastis atsisakyti savęs.

Suaugę galite būti laimingi, jei pripažinsite, kad jus vis dar kankina vaikystės vaiduokliai, ir išsivaduosite iš jų kontrolės.

PERIMKITE ATSAKOMYBE UZ SAVO GYVENIMA

ATSIRIBOKITE NUO VAIDUOKLIŲ

Veiksmingas būdas nuo jų atsiriboti – sudaryti savo ir jų skirtumų sąrašą ir suvokti, kokie skirtingi esate.

Esate kitokia asmenybė, jūsų gyvenime vyrauja kitokios vertybės, turite kitokius santykius su artimaisiais.

Ar jūsų mama visada pykdavo dėl nieko? Išbardavo jus dėl menkiausios klaidos? Bet tu esi kitoks nei ji. Galbūt, jos vaikystė buvo sunki, tėvas anksti mirė, palikdamas ją skolose. Gal jos mama dirbo visą parą, o motina turėjo rūpintis jaunesniais broliais ir seserimis.

Jūsų gyvenimas labai pasikeitė ir esate visai kitas žmogus. Jūsų vyras neteko darbo, bet jūs ne pykstate, o palaikote. Jūsų mažoji dukra išpylė sultis ant sofos, pasijutote susierzinęs, bet susitvarkėte su tuo – nerėkėte ant vaiko, kaip būtų dariusi jūsų motina. Esate laisvi nuo savo vaiduoklių. Nepamirškite to.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: