Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip išgyventi skyrybas?

Skyrybos – tai neišsemiama, ypatingai sudėtinga tema. Didžioji dauguma jas ištvėrusių žmonių galėtų paliudyti, kad skyrybų laikotarpis buvo vienas sunkiausių (tiek emocine, tiek fizine prasme) jų gyvenime. Būtent todėl pateikiame keletą esminių patarimų, kurie gali padėti išgyventi skyrybas.

 

kaip isgyventi skirybas min

 

1. Emocijos

Pagrindinė skyrybas išgyvenusio ar išgyvenančio žmogaus užduotis yra neslėpti bei visapusiškai išjausti kylančias neigiamas emocijas. Nemaža dalis žmonių stengiasi save raminti, kad „viskas gerai, toks gyvenimas, taip atsitinka, nieko baisaus, aš pakankamai stiprus tai ištverti ir pan.“, apgaudinėdami save, kad nieko ypatingo neįvyko. Kiti bando nuvyti neigiamas mintis pasinerdami į naujus greitus santykius ar kt. Vis tik, jei jūs ir nepripažįstate neigiamų emocijų, jos niekur nedingsta. Sukauptas stresas gali virsti psichosomatinėmis ligomis ir kitais rimtais psichologiniais ar fiziniais negalavimais. Stenkitės išreikšti emocijas bet kokiais jums priimtinais būdais: bendraukite su artimaisiais, diskutuokite su psichologu, sportuokite, rašykite ar kt. Patikėkite, nuo to jums bus tik geriau.

2. Atsakomybė

Supraskite, kad 50% dėl įvykusių skyrybų esate atsakingas jūs ir prisiimkite 100% atsakomybę už tai. Skyrybos įvyksta tarp dviejų žmonių, todėl svarbu suvokti, kad nėra teisinga dėl visko kaltinti tik partnerį ar tik save. Būtina suprasti, kad jūs abu sukūrėte tokią situaciją vienokiais ar kitokiais būdais.

3. Jūs nesate auka

Stenkitės neįsijausti į kankinės/-io ar vargšės/-o poziciją. Žinoma, tai padeda sulaukti daug daugiau atjautos, dėmesio, paguodos bei palaikymo, tačiau neleidžia progresuoti ir judėti pirmyn. Prisiminkite – jūs nesate auka, tegu praeitis lieka praeityje, rinkitės ateitį.

4. Pauzė iki naujų santykių

Neskubėkite nerti į  naujus santykius iškarto po skyrybų. Daug naudingiau yra pabūti su pačiu savimi, nusiraminti, padaryti išvadas. Jei pasinersite į naujus jausmus neišanalizavę buvusiuose santykiuose padarytų klaidų, rizikuojate pakartoti ankstesnį scenarijų.

Be to, iškart po skyrybų užsimezgę santykiai dažniausiai tampa lyg viena iš psichoterapijos formų. Žinoma, tai gali jums padėti atgauti pasitikėjimą savimi ir pan., tačiau pamastykite, ar neįskaudinsite naujojo partnerio? Tokie santykiai negali tapti sveiki bei pilnaverčiai, todėl, tikėtina, laukia dar vienas išsiskyrimas.

5. Vaikai

Jei turite vaikų stenkitės (jei įmanoma) išlaikyti geranorišką požiūrį į jų mamą ar tėtį. Vaikų psichologinei būsenai ypač kenkia vieno iš tėvų menkinimas ar nuteikinėjimas prieš jį. Neretai pasitaiko, kad išsiskyrusiose šeimose vienas iš tėvų, kai kuriais atvejais ir abu, bando nusipirkti vaikų meilę dovanomis, nuolatiniu lepinimu ir kt. Tai ne tik nesukuria tikrojo nuoširdaus vaikų ir tėvų ryšio, bet ir žaloja vaikų psichiką. Laikui bėgant vaikas nebesupranta, kas yra teisinga, o kas ne, kas gera, o kas ne… Vaikai neturi tapti tėvų santykių įkaitais, nes tai skaudžiai atsilieps ir vaikams, ir, galų gale, tėvams. 

naujos galimybes min

Naujos galimybės

Atsiminkite, kad skyrybos nėra tik nesibaigiantis stresas ir krizė. Tai akimirka, kai jums atsiveria nauji keliai. Šis laikas gali būti gera pradžia naujam gyvenimui.

Vienatvė gali tapti puikia priežastimi pasirūpinti savimi ir įsiklausyti į tikruosius savo poreikius. Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, tai skirti sau pakankamai laiko pagalvoti apie naujai atsiveriančias galimybes.

Ir atminkite: kad ir kaip sunku būtų, kad ir kaip visapusiškai žlugtų pasaulis, galų gale ši situacija padarys jus ir jūsų gyvenimą geresnius, o skausmas kažkada praeis. Tik, žinoma, su sąlygą, kad įdėsite bent šiek tiek pastangų.

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *