Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip išmokti gerbti save?

Visi norime būti gerbiami. Tačiau sunku pelnyti kitų pagarbą, jei negerbi pats savęs.

Tačiau ką reiškia gerbti save? Tai reiškia priimti save tokį, koks esi, ir atleisti sau už padarytas klaidas. Tai nelengva padaryti. Bet jei galiausiai galite prieiti prie veidrodžio, pažvelgti į save, nusišypsoti ir pasakyti: “Aš esu geras žmogus!” – apima nuostabus jausmas!

Būtent – sveika savivertė grindžiama gebėjimu save vertinti teigiamai.

Septyni principai, kurie padės geriau jaustis ir išmokti gerbti save

SAVĘS VERTINIMUI NETURĖTŲ DARYTI ĮTAKOS KITŲ ŽMONIŲ NUOMONĖ APIE JUS

Daugelis iš mūsų savo savęs vertinimą grindžia tuo, ką sako kiti. Tai sukuria tikrą priklausomybę – negalite gerai jaustis, jei negaunate pritarimo.

Tokie žmonės tarsi sako: “Prašau mylėti mane, kad galėčiau mylėti save. Priimkite mane, tada galėsiu priimti save.“ Jiems visada trūks savigarbos, nes jie negali išsilaisvinti iš kitų įtakos.

NEKALBEKITE APIE SAVE BLOGAI

NEKALBĖKITE APIE SAVE BLOGAI

Jūsų klaidos ir silpnybės neapibūdina jūsų kaip asmenybės. Kuo dažniau sau sakote: “Aš esu nevykėlis, niekam nepatinku, nekenčiu savęs!” – tuo labiau tikite tais žodžiais. Ir atvirkščiai, kuo dažniau sakote: “Aš nusipelniau meilės ir pagarbos”, tuo labiau pradedate jaustis jos vertas.

Stenkitės dažniau galvoti apie savo stipriąsias puses ir tai, ką galite duoti kitiems.

NELEISKITE KITIEMS NURODINĖTI, KĄ TURITE DARYTI AR KOKS TURITE BŪTI

Tai ne arogantiškas manymas, kad “mano interesai svarbiausi”, bet neleidimas kitiems nurodinėti, ką jums galvoti ar daryti. Reikia gerai pažinti save: savo stipriąsias ir silpnąsias puses, emocijas ir siekius.

Neprisitaikykite prie kitų norų ir reikalavimų, nesistenkite pasikeisti vien tam, kad kam nors įtiktumėte. Toks elgesys neturi nieko bendra su savigarba.

BŪKITE IŠTIKIMI SAVO ETIKAI IR PRINCIPAMS

Daugelis žmonių negerbia savęs, nes yra padarę blogų dalykų ir pažeidę savo moralę. Apie tai yra geras posakis: “Jei pradėsite geriau apie save galvoti, geriau ir elgsitės. Kuo geriau elgsitės, tuo geriau apie save galvosite“. Ir tai yra tiesa.

Taip pat yra ir priešingai. Jei apie save galvojate blogai, atitinkamai ir elgiatės.

IŠMOKITE VALDYTI SAVO EMOCIJAS

Savigarba reiškia, kad mokame valdyti savo emocijas, kad nepakenktume nei sau, nei kitiems. Jei nekontroliuojamai rodote pyktį ar apmaudą, žeminate save ir galbūt gadinate santykius su kitais žmonėmis – tai neišvengiamai mažina jūsų savivertę.

ISMOKITE VALDYTI SAVO EMOCIJAS

PRAPLĖSKITE SAVO AKIRATĮ

Apsižvalgykite aplink: daugelis žmonių gyvena savame pasaulyje, manydami, kad jų mintys ir žinios niekam nereikalingos. Jie mano, kad yra nereikšmingi ir paviršutiniški, ir todėl mieliau tyli. Kad ir koks manote esąs, taip ir elgiatės. Ši taisyklė visada veikia.

Stenkitės paįvairinti savo interesus, mokykitės naujų dalykų. Daugiau sužinoję apie pasaulį, lavinsite savo mąstymo gebėjimus ir tapsite įdomiu bendražygiu įvairiems žmonėms.

Gyvenimas kupinas galimybių – tyrinėkite jas!

PERIMKITE ATSAKOMYBĘ UŽ SAVO GYVENIMĄ

Visi turime savo įsivaizdavimą, kas mums tinka ir padeda, bet ne visada tuo vadovaujamės. Pradėkite nuo mažų dalykų: nustokite valgyti per daug, pereikite prie sveiko maisto, gerkite daugiau vandens. Garantuoju, kad net ir šios nedidelės pastangos neabejotinai pagerins jūsų savivertę.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai