Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip išsaugoti laimingą santuoką: 6 paprasti sprendimai

Viskas labai paprasta – dviejų mažų sūnų mama pasidalijo keliais paprastais, bet tikrai veiksmingais patarimais, kurie jai ir jos vyrui padėjo išsaugoti laimingą santuoką jau daugelį metų. Beveik visi jie yra netikėti, pvz: “paguldyti” vienas kitą į lovą” ir “pasakyti: “myliu tave” ginčo metu”.

Patarimai padesiantys issaugoti laiminga santuoka

Patarimai, padėsiantys išsaugoti laimingą santuoką

“Paguldykite” vienas kitą į lovą

Mano vyras Aleksas yra naktinė pelėda, o aš visada užmiegu anksti. Todėl kiekvieną vakarą, kai išsivalau dantis, Aleksas ateina į mūsų miegamąjį, atsigula šalia manęs ant lovos ir mes kalbamės. Dažniausiai prisimename dieną, pasakojame įdomias istorijas, dalijamės gandais, šnabždame vienas kitam įvairiausias saldžias smulkmenas. Arba kalbamės apie vaikus, aptariame svarbius gyvenimo sprendimus, savo rūpesčius ir baimes.

Yra kažkas labai švelnaus ir intymaus, kai vakare taip gulime kartu – tai kur kas jaukiau, nei linkėti vienas kitam labos nakties išeinant iš svetainės.

Paleiskite

Kaip šeima matome vienas kitą skirtingais momentais – kai esame laimingi ir spinduliuojantys, ir kai sergame bei patiriame stresą. Kai dantyse įstrigę špinatai, kai mus slegia depresija, akys patinusios nuo ašarų arba galva plyšta iš nuovargio po bemiegės nakties su naujagimiu ir mes nebegalime susitvarkyti. Taigi, žinoma, būna akimirkų, kai susierziname.

Nešykštėkite atsiprašymų ir bučinių ir padarykite tai per penkias minutes nuo nesutarimo.

Jei jūsų partneris išgyvena tokį laikotarpį ir yra susierzinęs, leiskite jam praeiti pro šalį. Neaštrinkite situacijos. Nepriimkite visko asmeniškai. Supraskite, kokia yra priežastis, ir išlikite ramūs. Kita vertus, jei tai jūs jį įžeidėte, net ir praėjus tik penkioms minutėms po nesutarimo nesikuklinkite atsiprašyti ir pabučiuoti.

Būkite mandagūs vienas su kitu

Sakykite “prašau” ir “ačiū”. Dalinkite komplimentus (“tu nuostabiai kvepi”, “vakarėlyje buvai toks šaunus”, “didžiuojuosi tavimi”). Šypsokitės, kai jūsų partneris įeina į kambarį. Juokaukite vienas su kitu. Sutelkite dėmesį į geriausias savo antrosios pusės savybes.

Apskritai – stenkitės būti partneriu, su kuriuo malonu eiti per gyvenimą. Tai skamba kaip nuvalkiota tiesa, bet mes esame linkę ją lengvai pamiršti, kai būname įsitempę ar išsiblaškę. Nuostabu, kiek šilčiau bendraujame vieni su kitais, kai tai prisimename.

Bukite mandagus vienas su kitu

Išbandykite naujus dalykus kartu

Didžiausi atradimai mūsų šeimoje įvyksta tada, kai kartu išbandome naujus dalykus. Kartkartėmis keičiame seną rutiną ir užsukame į naują restoraną kaimynystėje, nueiname apžiūrėti meno parodos arba plaukiame baidarėmis upe. Net ir vieno vakaro namie žaidžiant stalo žaidimą gali pakakti, kad santykiuose pasijustumėte naujai ir sužinotumėte ką nors įdomaus apie savo partnerį.

Nepamirškite pabūti vieni

Kai su vyru apsigyvenome kartu, visą laisvalaikį leidome kartu iki tos dienos, kai – o siaube! – jis man pasakė, kad nori praleisti dieną vienas. Iš prigimties esu ekstravertė, todėl visada galvojau, kad kuo daugiau laiko praleidžiame kartu, tuo smagiau, todėl maniau, kad turbūt supykdžiau savo vyrą.

Beje, juk leidžiama pykti dėl vienas kito įpročių – dėl to meilė nesusilpnėja.

Tą vakarą jis, žinoma, man paaiškino, kad jis ne toks kaip aš – jam reikia laiko pabūti vienam su savimi, kad pasikrautų jėgų. Dabar mums abiem kartais patinka leisti laiką atskirai ir branginame šią savo nepriklausomybę. (Net per atostogas!) Galbūt kai kam tai nėra atradimas, bet man tai buvo svarbi santuokos pamoka.

Nepamirskite pabuti vieni

Pasakykite: “myliu tave” ginčo metu

Per daugelį metų išmokau keletą svarbių dalykų apie santuoką (ir, žinoma, vis dar mokausi). Auklėdami vaikus visada laikykitės vieningos pozicijos. Galima pykti dėl vienas kito įpročių – dėl to meilė nesusilpnėja. Bučiuokite vienas kitą virtuvėje. Tačiau mano vyras (jis vyresnis ir išmintingesnis už mane) išmokė mane tikrai nuostabios pamokos. Jei susipykstame, jis sako: “Aš tave myliu”, pačiame žodinio konflikto įkarštyje. Tai neįtikėtina.

Štai ką jis man pasakė šį rytą: “Ilgos ir laimingos santuokos pagrindas yra ne tai, kad niekada neatsitiks nieko blogo, bet tai, kad jei kas nors blogo atsitiks, jūs žinosite, kaip tai įveikti kartu. Svarbu gebėti sušvelninti ginčą, o ne eskaluoti situaciją. Pavyzdžiui, ginčo metu galite pasakyti: “Aš tave myliu. Tu man esi svarbiausias žmogus pasaulyje.“ Pasakykite tai, net jei šią akimirką tokie žodžiai sunkiai veržiasi pro gerklę.

Jie neleidžia jums abiem prarasti bendro vaizdo, viso jūsų gyvenimo. Meilės žodžiai iš karto nepagerins situacijos, bet jie padės sumažinti pagreitį, sušvelninti karštakošiškumą. O po pusvalandžio, kai atsitokėsite po konflikto, jūsų nebekankins klausimai. Jūs žinote, kad jums vis dar viskas yra gerai.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai