Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip nustoti galvoti apie praeitį?

Mums gali būti sunku susidoroti su nemaloniais prisiminimais. Dažnai jie būna dar žiauresni ir labiau traumuojantys nei mūsų patirti įvykiai. Tačiau, esmė ta, kad negalime judėti pirmyn, jei nepaleidžiame praeities. Tai, kaip suvokiate savo praeitį, daro įtaką dabarčiai, taigi ir jūsų pasirinktam gyvenimo keliui.

Patarimai padesiantys kitaip pazvelgti i savo praeiti

Patarimai, padėsiantys kitaip pažvelgti į savo praeitį

FATALISTIŠKAI VERTINKITE PRAEITĮ

Prisiminę praeities klaidas ir nuoskaudas, žmonės dažnai kaltina save, kad nebuvo pakankamai įžvalgūs ar tvirti, kad pakeistų darbą, persikeltų į kitą miestą ar nutrauktų nenusisekusius santykius. Jie mano, kad dėl to neišnaudojo daugybės likimo jiems pasiūlytų galimybių ir prarado begalę laiko.

Tokio savęs kaltinimo galite atsikratyti pakeisdami požiūrį į savo vaidmenį praeities nesėkmėse. Supraskite, kad jūsų elgesį lėmė unikalus aplinkybių, jūsų požiūrio į pasaulį ir asmenybės savybių, kuriomis tuo metu pasižymėjote, derinys.

Lengviau galvoti, kad tada nieko negalėjote pakeisti, nes dabar, šiuo metu, praeities tikrai neįmanoma „perkurti“. Taip mąstydami suvoksite, kad buvote ne padėties šeimininkas, o įkaitas: viskas įvyko taip, kaip turėjo įvykti. Pradėkite taip galvoti apie praeitį ir anksčiau ar vėliau jums palengvės.

PRIPAŽINKITE, KAD PRAEITIS YRA MOKYTOJA

Kad ir kas įvyko jūsų praeityje – tai jūsų pamokos.

Praeitis yra tam, kad išmokytų mus nekartoti praeities klaidų ir nedaryti tų, kurios iš tiesų yra lemtingos.

PRIPAZINKITE KAD PRAEITIS YRA MOKYTOJA

SUTVARKYKITE TAI, KĄ GALIMA SUTVARKYTI

Praeitis egzistuoja tik savo pasekmėmis. Jei pavyks išnaikinti didžiąją jų dalį, galėsite pamiršti tai, dėl ko kažkada gailėjotės.

Ar iššvaistėte kelerius savo gyvenimo metus, kuriuos galėjote praleisti augdami profesinėje srityje? Pasinaudokite likusiais metais! Daugumą praeityje patirtų nuostolių galite kompensuoti naujais pasiekimais.

Jei matysite, kad, nepaisant iššūkių, galite išlipti iš duobės, kurioje įstrigote, praeitis jūsų nebetrauks atgal.

IŠMOKITE Į SAVE „PRAEITYJE” ŽIŪRĖTI KAIP Į KITĄ ASMENĮ

Nė vienas iš mūsų nėra angelas ar pranašas. Ką kas nors kitas būtų daręs jūsų vietoje? Pavyzdžiui, ar dauguma jūsų pažįstamų žmonių būtų galėję susidoroti su problema, kurios kažkada neišsprendėte? Ar jie būtų sugebėję išsivaduoti iš toksiškų santykių?

Galvokite apie save kaip apie pašalietį. Tam tikra prasme taip ir yra: jūs, koks buvote prieš dešimt metų, daugeliu atžvilgių esate visiškai kitoks žmogus nei dabar. Pažvelkite į savo „praeitį” iš šalies – ar tas žmogus turėjo galimybę išvengti to, su kuo susidūrė? Tikriausiai ne.

Mąstydami apie save kaip apie kitą žmogų, anksčiau ar vėliau skausmingas mintis apie praeitį galėsite perkelti į teorinių apmąstymų apie tam tikro abstraktaus individo galimybes kategoriją.

ATLEISKITE SAU IR KITIEMS

Galų gale, ką jūs padarėte, kad kasdien save dėl to kankinate? Ar fosforo bombomis naikinote neginkluotus piliečius? Sukėlėte „Titaniko” nuskendimą?

Palyginti su tikrai tragiškais įvykiais – katastrofomis ir epidemijomis – jūsų veiksmų pasekmės yra tikrai nereikšmingos. Ar verta save kankinti dėl tokių menkų nusižengimų? Net sunkiems nusikaltimams, už kuriuos baudžiama pagal baudžiamąjį kodeksą, yra nustatytas senaties terminas – kodėl nepripažįstate šios teisės sau?

Svarbus dalykas: turite atleisti ne tik sau, bet ir kitiems, susijusiems su jūsų praeitimi. Kartais nekenčiame tų, kurie, mūsų manymu, neigiamai paveikė mūsų likimą.

Įtikinkite save, kad kiekvienas gaus tai, ko nusipelnė: jei su jumis iš tiesų buvo blogai elgiamasi, piktadarys, anksčiau ar vėliau, sulauks teisingo atpildo. Būtų pernelyg dosnu iš jūsų pusės skirti jam tiek daug dėmesio ir pastangų. O gal ir tie, kuriuos kaltinate dėl padarytos skriaudos, taip pat buvo situacijos įkaitai ir negalėjo pasielgti kitaip?

Jei nustosite galvoti apie tuos, kurie kadaise jus įskaudino, susilpnės emocinis ryšys su tų žmonių atvaizdais, o tai leis jums pamiršti traumuojančias praeities aplinkybes.

ATLEISKITE SAU IR KITIEMS


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *