Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip nustoti gyventi su negatyvumu: greitas ir veiksmingas pratimas

Net ir tada, kai manome, kad nieko nedarome, mūsų protas generuoja įvairias, neretai – negatyvias, mintis. Daugelyje tyrimų įrodyta, kad negatyvus „psichologinis triukšmas” kenkia. Pateikiame paprastą pratimą, kuris padės sustabdyti šį „proto triukšmo” srautą.

Atsisveikinkime su negatyvumu

Nuolatinis rūpesčių ir bėdų „pergyvenimas”, neigiamų įsitikinimų puoselėjimas – yra vienas iš svarbių depresiją sukeliančių veiksnių. Kai nuolat kartojame sau tokias mintis – tai daro įtaką mūsų veiksmams ir apriboja mūsų galimybes.

Bet yra ir gera žinia: tyrimai parodė, kad jei praktikuosite šį greitą ir veiksmingą pratimą, labai tikėtina, kad jums pavyks nutildyti šią „negatyvią muziką“ savo mintyse ir taip sumažinti jos žalingą poveikį. Taigi, nuo ko pradėti?

Pratimas, padėsiantis atsisveikinti su negatyvumu

Keletą akimirkų pamąstykite ir pasirinkite penkias neigiamas mintis, kurios ypač dažnai sukasi jūsų galvoje: „Aš nesu pakankamai geras”, „Niekas manimi nesidomi”, „Aš negražus”, „Man visada nesiseka”…

Sunumeruokite jas, užrašykite ant kortelės ir nešiokitės su savimi. Keletą kartų per dieną perskaitykite savo penketuką.

Iš pradžių tai gali varginti, bet po kelių dienų galėsite pastebėti, kada įsijungia „blogų naujienų radijas”. Tada sudarykite sąrašą ir susiekite savo mintis su viena (ar keliomis) mintimis iš savo „sąrašo”: „Štai, kad ir numeris 2” arba: „Ir vėl numeris 3”. Norėdami dar labiau atsiriboti nuo savo išankstinių nuostatų, galite žaisti su tonu ar garsumu.

Laikui bėgant neigiamos mintys praras savo toksiškumą ir nustos nuodyti jūsų gyvenimą.

Pratimas, padėsiantis atsisveikinti su negatyvumu

ASMENINĖ PATIRTIS

Arina, 33 m.

Iš pradžių man buvo sunku atlikti šį pratimą. Kelis kartus per dieną perskaitydavau savo „pamąstymus” kortelėje ir nuliūsdavau. Jau anksčiau bandžiau atsikratyti šių minčių, bet niekas nepadėjo. Atlikdama šį pratimą išmokau greičiau jas pastebėti.

Taip pat pastebėjau, kad viena mintis vedė prie kitos ir įtraukė mane į sūkurį. Šias mintis siejau su savo „Top 5”, kol nustojau į jas žiūrėti rimtai. Pratimo dėka supratau, kaip jos mane veikė anksčiau. Pamažu pradėjau elgtis su savimi kantriau ir švelniau.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *