Kaip nustoti pykti ant buvusio partnerio: 3 paprasti žingsniai


Kaip nustoti pykti ant buvusio partnerio

Nėra nieko blogiau, nei būti išduotam žmogaus, kuris, kaip manėte, jus mylėjo. Kai išduodamas pasitikėjimas, pyktis yra visiškai normali žmogaus gynybinė reakcija. Tačiau kartais, ši emocija tampa nebevaldoma. Kaip išmokti suvaldyti visą šią jausmų sumaištį?

Kartais išdavystės žaizdos gyja per ilgai. Jei laikysitės įsikibę senų nuoskaudų – negalėsite judėti į priekį. Kaip sau padėti ir nustoti pykti?

PRIPAŽINKITE

Pyktis – tai emocija, kuri dažnai žmonėms sukelia nepatogumų. Turbūt esate girdėję tokių teiginių, kaip: “geri žmonės nepyksta”, “pyktis yra nepatrauklus”, “aš esu geresnis už šią emociją”. Kai kurie žmonės labai stengiasi užgniaužti neigiamus jausmus. Deja, dažnai tokie žingsniai susiję su savidestruktyviu ir nesveiku elgesiu.

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, norint išlieti pyktį – priimti jį.

Kai kas nors netinkamai elgiasi su jumis, pažeidžia asmenines ribas ar padaro ką nors skaudaus, turite teisę ant jo pykti. Pykčio jausmas tokiose situacijose rodo, kad gerbiate save. Supraskite, kad pyktis jums padeda. Jis signalizuoja, kad atsidūrėte pavojingoje situacijoje. Dažnai tai būna emocija, kuri suteikia drąsos nutraukti nesveikus santykius.

NESLOPINKITE

Galbūt praeityje slopinote pyktį, kol jis prasiveržė vienu dideliu sprogimu? Vėliau dėl to gailėjotės ir pasižadėjote ateityje tokias emocijas laikyti dar giliau? Arba susidūrėte su kritika dėl atviro pykčio demonstravimo?

Aiškiai suvokime, kad yra sveikų ir nesveikų emocijų reiškimo būdų. Nesveiki gali pakenkti jums ir jūsų santykiams su kitais žmonėmis, o sveiki – užgydyti žaizdas.

Leisti pykčiui „išeiti“ į išorę yra svarbi šio neigiamo jausmo išlaisvinimo dalis.

Kartais emocijas reikia išreikšti tiesiogiai konkrečiam asmeniui. Tačiau kai kalbama apie žmones, su kuriais santykiai jau nutrūko, dalytis jausmais nebūtina, nes jums nereikia jų atsiprašymo, kad pasveiktumėte.

Saugus būdas išlieti pyktį – išreikšti jį popieriuje. Parašykite laišką savo buvusiajam ir pasakykite jam viską, ką iš tikrųjų norite pasakyti. Nieko neslėpkite, nes nesiruošiate jam jo siųsti. Už didelio pykčio dažnai slypi didelis skausmas, todėl nesijaudinkite, jei norisi verkti – išsiverkite.

Baigę rašyti, atidėkite laišką į šalį ir pasistenkite nuveikti ką nors smagaus ir aktyvaus. Vėliau, jei vis dar manote, kad tai svarbu, pasidalykite laišku su žmogumi, kuriuo pasitikite, pavyzdžiui, artimu draugu ar terapeutu. Kai būsite pasiruošę, padėkite laišką į šalį arba, dar geriau, sunaikinkite jį.

BŪKITE ATSARGUS

Tai, ką žmogus sako ar daro, visada labiau susiję su juo, o ne su jumis. Jei jūsų partneris jus apgavo, tai nereiškia, kad jūs buvote blogas, tiesiog jis nusprendė jus apgauti.

Išmokti išlieti pyktį gali būti lengviau, jei pabandysite pažvelgti į situaciją kitomis akimis. Dauguma žmonių nesiekia ko nors įskaudinti. Paprastai jie daro dalykus tam, kad patys pasijustų geriau. Geras jis ar blogas, bet žmogaus prigimtis yra priimti sprendimus atsižvelgiant į savo naudą. Apie savo veiksmų poveikį kitiems, neretai, pagalvojame per vėlai.

Žinoma, tai nėra pasiteisinimas. Tačiau kartais supratimas, kas paskatino kitą asmenį padaryti vienokį ar kitokį veiksmą, gali padėti geriau suprasti praeities įvykius ir nepriimti jų asmeniškai. Visada lengviau atleisti žmogui, kai matote jį kaip vientisą asmenį.

Jei jaučiate, kad pykstate dėl to, ką kitas žmogus padarė ar ko nepadarė, pabandykite atsitraukti ir prisiminti jo gerąsias savybes. Pripažinkite, kad kiekvienas turime trūkumų ir visi darome klaidų. “Meilė pati savaime mums nekenkia. Skaudina tas, kuris nemoka mylėti”, – sako motyvacinis pranešėjas Jay Shetty.

Išeiti iš AMP versijos