Kaip sužinoti, ar jūsų santykiai turi ateitį?


Ar jusu santykiai turi ateiti

Ar jusu santykiai turi ateiti

Rimti santykiai – tai maratonas, o ne šimto metrų bėgimas. Kuo atsakingiau į juos žiūrėsite, puoselėsite ir nevengsite prisiimti atsakomybės, tuo didesnė tikimybė, kad finišą pasieksite drauge.

Jūsų santykiai turi puikią ateitį, jei:

Jūs mokate juoktis iš savęs ir vienas kito

„Iškart paaiškinkime: visai neturime omenyje piktybiškos ir niekinančios pašaipos, kuri tik padeda pajusti savo pranašumą prieš kitą. Toks pasityčiojimas griauna santykius. Greičiau kalbama apie tai, kad nereikia per daug rimtai žiūrėti į save ir sugebėti geranoriškai juoktis iš savo ar partnerio keistenybių. Tai gali būti anekdotai apie, tarkime, mėgstamą partnerio filmą, jo ar jūsų praeities klaidas ar savanaudiškus veiksmus “ – aiškina psichologas Ryanas Hovsas.

Randate būdų, kaip išreikšti savo meilę net ir smulkmenose

„Yra daug būdų parodyti savo partneriui, kaip jūs jį mylite ir vertinate. Kiekviena smulkmena atlieka tam tikrą vaidmenį, pavyzdžiui: ji nepamiršta jam ryte išvirti kavos, o jis nuolat primena, kaip vertina jos sunkų darbą. Jei partneriai nuolat rūpinasi vienas kitu, tai yra svarbus ženklas, kad santykiai turi puikią ateitį“ – sako šeimos terapeutas Kurtas Smithas.

Jūs sutariate svarbiais klausimais

„Kad santykiai tęstųsi ilgai, svarbu, kad pagrindinės partnerių vertybės sutaptų. Tyrimai rodo, kad kuo labiau sutampa požiūriai į tokius dalykus kaip religija, pinigai, vaikų skaičius ir jų auklėjimo ypatumai, tuo didesnė tikimybė, kad žmonės gyvens kartu visą gyvenimą. Štai kodėl svarbu, jau pradiniame pažinties etape, rimtai aptarti savo pagrindines gyvenimo vertybes – mažai tikėtina, kad jos reikšmingai pasikeis ateityje“ – pataria Kornelio universiteto žmogaus raidos profesorius Karlas Pillemeris.

Jūs esate nuolaidūs vienas kitam

„Net kai jūsų partneris jus nuliūdina arba elgiasi ne taip, kaip jums patinka (pavyzdžiui, pavėluoja į susitikimą), jūs manote, kad jis turi tam reikšmingą priežastį ir to nepadarė norėdamas jus įskaudinti. Užuot kaltinęs jį, jūs tiesiog paaiškinate savo partneriui, kaip jo poelgis privertė jus jaustis, ir pasiūlote, ką jis galėtų padaryti, kad ateityje tokių klaidų nekartotų. Jei jūsų partneris vis tiek nuolatos vėluoja, jūs tiesiog turėtumėte su tuo susitaikyti. Galų gale, jūs patys pasirinkote šį žmogų“ – primena seksologė Celeste Hirschman.

Jūs neskaičiuojate, kas kam kiek skolingas

„Idealiu atveju partneriai myli ir rūpinasi vienas kitu, nieko nelaukdami. Jie dalijasi savo meile „nemokamai“, jausmų išreiškimas jiems jau yra apdovanojimas. Tačiau taip būna ne visada. Daugelyje porų partneriai daro kažką gero vienas kitam, tikėdamiesi abipusio atsako. Ginčai, dažniausia, prasideda taip: “Praėjusią savaitę aš penkis kartus ploviau indus!” arba „Tu jau susitikai su savo draugais penkis kartus, o aš per tą patį laiką – tik kartą!“ Užuot skaičiavus, kas kam yra skolingas, ir tikintis, kad partneris „kompensuos tai, ko trūksta“, kodėl gi nepriėmus abiem naudingo kompromiso? Pavyzdžiui: „Mes abu nekenčiame plauti indų, darykime tai paeiliui: vieną savaitę aš, kitą – tu“ – siūlo Ryanas Hovsas.

Jūs nevengiate problemų, bet jas sprendžiate kartu

„Sveikuose santykiuose partneriai neatideda problemų sprendimo. Sunkumai yra neatskiriama gyvenimo dalis, jie neturėtų būti vertinami kaip kažkas blogo, ko reikėtų vengti bet kokia kaina. Dažnai sunkumų įveikimas kartu gali suartinti partnerius ir sustiprinti jų santykius. Norint įveikti iššūkius reikia drąsos, tačiau atlygis bus stipresnė ir patikimesnė sąjunga“ – sako Kurtas Smithas.

Pripažįstate atsakomybę už klaidas

„Svarbu, kad kiekvienas iš partnerių prisiimtų atsakomybę už savo veiksmus ir jų rezultatus. Jei padarėte kažką ne taip, nes buvote nusiminęs ir susirūpinęs, verta pripažinti savo klaidą ir paaiškinti tai. Pavyzdžiui: „Kartais, kai esu nusiminęs, aš tampu itin prastos nuotaikos. Suprantu, kaip tave tai vargina.“ Jei partneriai bus pasirengę prisiimti atsakomybę už savo elgesį, jų santykiai turės puikią ateitį“ – sako seksologė Danielle Harel.


Taip pat skaitykite:


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos