Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip vyrai ir moterys suvokia skyrybas: 3 naudingų susitarimų taisyklės

Skyrybos yra rimta trauma tiek moterims, tiek vyrams, tačiau pastarieji iš šios skausmingos situacijos dažniausiai „išeina“  su mažesniais emociniais bei psichologiniais nuostoliais. Kodėl mes taip skirtingai išgyvename skyrybas?

„Vyrai, patyrę skyrybų traumą, dažnai yra labiau linkę sąmoningai žengti pirmyn ir neužsisklęsti praeityje”, – sako šeimos teisės advokatas Teddy Barry. Jie geba geriau atskirti emocinius impulsus nuo racionalumo, apskaičiuoti finansines pasekmes ir vėsiau bei racionaliau derėtis, kad pasiektų jų interesus atitinkančius susitarimus. Kaip jiems tai pavyksta?

3 naudingų susitarimų taisyklės

3 naudingos taisyklės

RACIONALIŲ SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS

„Moterys yra mažiau linkusios sutelkti dėmesį į skyrybų situaciją čia ir dabar”, – aiškina Teddy Barry. Vietoj to, jos mintimis grįžta į praeitį ir bando išsiaiškinti, kas lėmė liūdną šeimos baigtį ir kaip toliau klostysis jų gyvenimas.

Vyrai susitelkia į dabartį. Priėmę sunkų sprendimą skirtis, jie retai kada svarsto, ar buvo galima to išvengti, ir rūpinasi tik tuo, kaip iš skyrybų proceso išsisukti su kuo mažesniais nuostoliais.

Tokiu būdu jie dažnai pasinaudoja moters silpnumu, tiesiogiai ar netiesiogiai pasinaudodami buvusios žmonos emociniu stresu, kad pasiektų norimą rezultatą.

Kai moteriai pavyksta įveikti emocijas ir susitelkti į praktines užduotis, vyro gebėjimas kontroliuoti situaciją ir nukreipti ją savo naudai neišvengiamai sumažėja.

ĮSIGILINIMAS Į FINANSINĘ PADĖTĮ

„Dauguma mano klientų vyrų yra labiau linkę dalyvauti strateginiame planavime ir investuoti, taip pat geriau žino, kuris iš sutuoktinių į ką gali pretenduoti, – sako ekspertas. – Moterys daugiausia dėmesio skiria mėnesio biudžetui, tačiau ne visada objektyviai mato visą finansinį vaizdą”.

Kartais sprendimus dėl didesnių finansinių įsipareigojimų priima vyrai, o žmonos neretai būna prastai informuotos apie sutarčių sąlygas ir įsipareigojimus, kurie gali užgriūti jų pečius po skyrybų.

Teddy Barry mano, kad moterys turėtų skirti daug daugiau dėmesio šiems dokumentams. Dažnai konfliktai kyla dėl finansinių mokėjimų, dalijimosi kreditais, skolų ir alimentų. Dėl šios priežasties daugelyje šalių netgi atsirado nauja profesija – skyrybų finansų analitikas.

Geriausia būtų, jei šalys susitartų ir kreiptųsi į specialistą, kuris patartų, kaip geriausiai padalyti turtą, hipoteką ir visas skolas. Jei buvęs partneris nėra pasirengęs veikti kartu, svarbu surinkti kuo daugiau informacijos apie finansinę padėtį ir savo teises.

MAKSIMALIAI NAUDINGI SUSITARIMAI

MAKSIMALIAI NAUDINGI SUSITARIMAI

„Vyrai daug dažniau laimi skyrybų bylas”, – primena advokatas. „Moterims, turinčioms motinystės instinktą ir dažnai didesnę atsakomybę už savo vaikus, yra sunkiau.“

Vyrai supranta, kiek laiko jie ketina skirti darbui ir asmeniniam gyvenimui, sudarydami susitikimų su vaikais tvarkaraštį, o moterims svarbiausia – vaiko interesai.

„Mano praktikoje neretai vyras reikalauja, kad vaikai vienodai laiko praleistų su tėvu ir motina. Tai sumažina jų išlaikymo prievoles, – sako Teddy Barry. – Moteris sutinka, tačiau, kai kada pasitaiko, kad buvęs vyras nebeskiria vaikams sutarto laiko ir kartu atima iš jos finansinę paramą. Vėliau užginčyti susitarimą nėra lengva.“

Todėl būtinai konsultuokitės su specialistais, kuriais pasitikite. Jei įmanoma, pasistenkite taikyti vyrišką taktiką: bendradarbiauti, bet ginti savo interesus. Neleiskite, kad emocijos ir nuovargis sutrukdytų jums susitarti dėl jums palankesnių sąlygų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *