Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl moterys jaučiasi nelaimingos: vyro požiūris

Nauji tyrimai rodo, kad moterys jaučiasi nelaimingesnės nei vyrai, ir tai tęsiasi didžiąją gyvenimo dalį. Išsiaiškinkime, kodėl taip yra ir kaip ištaisyti šią neteisybę.

KODĖL MOTERYS NEPATENKINTOS GYVENIMU?

Statistiškai vyrai tris kartus dažniau nusižudo. Tačiau kalbant apie nepasitenkinimą kasdieniu gyvenimu, moterys lenkia vyrus visais atžvilgiais. Nacionalinės sveikatos tarnybos atlikto tyrimo duomenimis, moterys iki 80 metų amžiaus yra nelaimingesnės už vyrus. Labiausiai nelaimingos moterys jaučiasi būdamos vidutinio amžiaus – 45-54 metų. Beveik ketvirtadalis jų gali turėti psichikos sveikatos problemų. Kaip galima paaiškinti šiuos rezultatus?

Rūpesčių našta

Psichiatrė, koledžo dekanė Kate Lovett primena: „Šiais laikais, kad ir kaip bebūtų keista, visa namų ruošos ir rūpinimosi šeima našta dažniausiai tenka moterims. Senatvėje moterys nesijaučia tokios nelaimingos, nes joms nebereikia rūpintis vaikais ir pagyvenusiais tėvais.“

Problematiški santykiai su vyrais

Vyresni nei 65 metų vyrai dažniau nei moterys turi psichikos sveikatos problemų (atitinkamai 19 proc. ir 14 proc.). Faktas yra tas, kad vieniši vyrai, nesvarbu, ar jie našliai, ar išsiskyrę, dažniau serga depresija. Moterys, priešingai, jaučiasi laimingesnės, kai yra vienišos, ir nelaimingesnės, kai yra ištekėjusios. Matote skirtumą?

Atvirai kalbant, atlikti tyrimai pasižymi gana pesimistinės išvados abiejų lyčių atstovams: moterys lieka nelaimingos tol, kol jų sutuoktiniai miršta…

Pavyzdžiui, vienas skaitytojas po straipsniu, kuriame buvo kalbama apie minėtą tyrimą, paliko labai dėmesio vertą komentarą. Jis pasakojo apie savo močiutę, kuri taip nekentė savo vyro, kad kai jis išeidavo į tualetą, ji pradėdavo daužyti jo kėdę, tarsi tai būtų jis pats…

Asmenybės bruožai

Psichometrinė analizė rodo, kad keturios garsiojo „Didžiojo penketo” asmenybės bruožų kategorijos yra labiau išreikštos tarp moterų: geranoriškumas, sąžiningumas, neurotiškumas ir empatija. Penktoji kategorija – atvirumas patirčiai. Be abejo, šie bruožai skatina jautriau reaguoti į iškylančius gyvenimiškus iššūkius ar sunkumus.

Neurotiškumas. Šis terminas dažnai klaidingai suprantamas kaip „isteriškumas” arba „padidėjęs jautrumas”, tačiau iš tikrųjų jis reiškia „pažeidžiamumą”. Esmė tame, kad moterys yra daug labiau linkusios į neigiamas emocijas ir labiau išgyvena sielvartą, izoliaciją, įtampą.

Sąžiningumas. Nors tai atrodo kaip naudingas būdo bruožas, jis gali sukelti nesveiką perfekcionizmą. Svajodami apie tobulą ir sąžiningą pasaulį galite smarkiai nusivilti.

Senatvė

Moterys kur kas jautresnės laipsniškam fizinio patrauklumo praradimui, nes daugelyje kultūrų svarbiausia yra, kad ir kaip bebūtų gaila, jaunystė ir grožis.

KO MOTERYS GALI PASIMOKYTI IŠ VYRŲ

KO MOTERYS GALI PASIMOKYTI IŠ VYRŲ?

Galbūt vyrų gebėjimas atsitraukti (bent trumpam) nuo atsakomybės yra viena iš priežasčių, kodėl jie geba labiau mėgautis gyvenimu. Galbūt moterys jaučiasi nelaimingesnės už vyrus, nes joms tenka laikytis aukštų moralės normų?

Moterys turėtų/galėtų pabandyti gyventi kaip vyrai. Jos nustebs, kokie dėkingi bus jų partneriai, nes tai palengvins amžiną vyrų kaltės naštą.

Apie autorių: Timas Lottas – anglų rašytojas ir žurnalistas, keturių dukterų tėvas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *