Kodėl vaikas nemėgsta skaityti: ekspertai įvardijo 3 dažniausias priežastis

Kodėl vaikas nemėgsta skaityti

Skaitymas yra viena iš efektyviausių ir prieinamiausių priemonių visapusiškam vaiko vystymuisi, todėl suaugusiesiems svarbu skatinti vaikų meilę šiai laisvalaikio praleidimo formai. Tačiau daugelis vaikų skaityti nemėgsta, išsiaiškinkime kodėl.

Ypatingas mąstymo tipas

Dėl šiuolaikinio pasaulio ypatumų vaikams vis sunkiau suvokti, suprasti ir analizuoti spausdintą tekstą. Vaikui patogiau ir maloniau gauti informaciją audiovizualiniu formatu.

Taip dažnai nutinka šeimose, kur tėvai nuo mažens supažindina vaiką su animaciniais filmukais, telefonais, kompiuteriais ir televizija.

Nėra teigiamo pavyzdžio

Specialistai primena, kad pozityvaus pavyzdžio metodas pripažįstamas veiksmingiausiu auginant vaiką. Tai reiškia, kad autoritetingi suaugusieji turi patys praktikuoti įprotį, kurį nori įskiepyti vaikui. Todėl pasistenkite patys dažniau skaityti knygas.

Trūksta teigiamos patirties

Kartais vaikai atsisako skaityti vien todėl, kad pirmosios jų knygos buvo per sunkios ar nuobodžios. Todėl svarbu atrinkti ne tik naudingą, bet ir įdomią literatūrą. Pažintį geriausia pradėti nuo stebuklingų pasakų skaitymo su iliustracijomis. Įdomios istorijos ir ryškus pristatymas padarys šią laisvalaikio formą patrauklesnę.

Exit mobile version