Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl vyrai nepriima dovanų: 5-ios pagrindinės priežastys

Dažnai artėjančias šventes lydi ne tik džiaugsmas ir linksmybių laukimas, bet ir nerimas – kaip išrinkti tinkamas dovanas savo artimiesiems? Tai ypač sunku padaryti, kai mylimas žmogus nemėgsta gauti dovanų. Kokios tokio elgesio priežastys? Kaip išspręsti šią situaciją?

VYRAS NENORI GAUTI DOVANŲ: KODĖL?

Norėdami išspręsti bet kokią problemą, įskaitant šią, turite išsiaiškinti, iš kur ji kilo. Pagalvokime, kodėl žmogus nenori dovanų, kodėl vietoj dėkingumo galime sulaukti geriausiu atveju atmetimo, o blogiausiu – nepasitenkinimo ir agresijos.

Štai keletas galimų priežasčių:

  • Noras išlikti nepriklausomam

Vyrai nenori gauti dovanų, nes laiko jas grėsme, kažkuo, kas gali padaryti juos pažeidžiamus. Toks vyras mano, kad viską, ko jam reikia, jis gali gauti pats, be pagalbos, ir kad netikėtumai gali atimti iš jo nepriklausomybę jūsų (ir jų pačių) akyse.

  • Finansiniai sunkumai

Tai nereiškia, kad asmuo nemėgsta gauti dovanų, tiesiog jo finansinė padėtis yra sunki. Dažnai mums lengviau nepriimti dovanos, jei negalime nieko duoti mainais.

  • Sunki vaikystė

Sunki, galbūt skurdi vaikystė, palieka pėdsaką – žmogui dovana tampa kažkuo keistu, neįprastu. Be to, jam gali būti sunku priimti dovanas.

  • Psichologinė trauma

Kažkada jūsų partneriui galėjo būti įteikta nemaloni, pašiepianti ar išjuokianti dovana. Laikas eina, bet prisiminimai išlieka, kaip ir asociacijos.

  • Nenoras išlaidauti

Tokie žmonės, užuot padėkoję, paprastai ištaria: „Kam? Geriau nusipirk ką nors sau!”. Partneris jaučiasi sutrikęs, nes jo mylimoji galėjo kažkuo nudžiuginti save, bet išleido visus pinigus jam. Šio tipo vyras jaučia džiaugsmą tik tada, kai jo mylimas žmogus yra laimingas.

Dovanos antrai pusei

KAIP IŠTAISYTI ŠIĄ SITUACIJĄ?

Pirmiausia turėtumėte savęs paklausti: „Ar reikia ką nors keisti?” Taip, žmogus nepriima dovanų, bet ar tai taip svarbu? Galite rinktis kitą meilės kalbą – lytėjimą ar palaikymo žodžius.

Jei visgi manote, kad jums svarbu dovanoti partneriui dovanas, galite rinktis iš kelių variantų:

  • Pasidalykite savo patirtimi – galbūt vyras nesupranta, kaip svarbu jums ką nors jam dovanoti. Pabandykite paaiškinti savo poziciją, pabrėždami, kad dovanos, jūsų nuomone, yra svarbus santykių aspektas.
  • Pabandykite dovanoti nebrangias arba namuose pagamintas dovanas, ypač jei kalbama apie partnerio finansinę padėtį. Galbūt šis būdas tiks abiem pusėms – vyras bus apdovanotas, bet ne „pažemintas”.
  • Aptarkite galimybę kreiptis į psichologą – jei nepriėmimo priežastis buvo koks nors psichologinis aspektas, be specialisto pagalbos bus sunku susitvarkyti. Pasikalbėkite su savo partneriu ir pabandykite jį įtikinti apsilankyti pas psichologą, kad jis padėtų įveikti šią traumą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *