Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Krizė šeimoje: kaip sugrįžti į įprastas vėžes, kol dar nevėlu?

Iš pradžių gyvenimas kartu yra laimingas ir beveik nerūpestingas. Tačiau, bėgant metams mes pradedame tolti vienas nuo kito, auga tarpusavio nesupratimas ir vienatvės jausmas. Kivirčai, ginčai, nuovargis, noras leisti situacijai susiklostyti savaime… Ir štai mes atsidūrėme ant šeimos krizės slenksčio. Kaip tai įveikti?

Ištikus šeimyninei krizei, vienas arba abu sutuoktiniai gali jaustis įkalinti, išgyventi vienišumo ir apleistumo jausmą. Susikaupia abipusės nuoskaudos, emocinė praraja tarp kadaise artimų žmonių – didėja.

KODĖL SANTYKIUS IŠTIKO KRIZĖ?

Kiekviena pora yra unikali – kiekviena turi savo meilės istoriją, savo patirtį ir laimingas akimirkas. Tačiau problemos, kurios sukelia šeimos krizę, pasak psichologų, mažai kuo skiriasi:

Prastas bendravimas. Dėl nenoro suprasti vienam kito nuolat kyla kivirčai, kurie eikvoja abiejų partnerių jėgas ir kantrybę. Juo labiau, kad ginčai, kuriuose niekas nenori nusileisti, nepadeda spręsti pagrindinės nesutarimų priežasties;

Neištikimybė. Neištikimybė griauna abipusį pasitikėjimą ir pakerta santykių pamatus;

Kompromisų neieškojimas/nesutarimas. Tai gali būti susiję su vaikų auklėjimo praktika, šeimos biudžetu, namų ūkio pareigų pasidalijimu… Jau nekalbant apie mažiau svarbius dalykus;

Problemos (psichologinės ir fizinės kilmės). Tam yra daug priežasčių: alkoholizmas, piktnaudžiavimas narkotikais, asmenybės sutrikimai, psichikos ligos.

Ar galima numatyti, kad artėja krizė? Absoliučiai. Psichologas, šeimos ir santuokos ekspertas Johnas Gottmanas išskiria keturis “iškalbingus” ženklus, kuriuos jis vadina “apokalipsės raiteliais”: tai prastas bendravimas, agresyvios gynybinės reakcijos, nepagarba partneriui ir demonstratyvus aplaidumas.

Abipusės paniekos jausmas, kaip rodo tyrimai, yra pats būdingiausias ženklas, kad artėja santykių krizė.

kaip atkurti santykius

KAIP ATKURTI SANTYKIUS?

Sutelkite dėmesį į teigiamus aspektus

Prisiminkite, kaip susipažinote su savo partneriu. Kodėl jus traukė vienas prie kito? Išvardykite stipriąsias savo poros ir jūsų santykių puses. Pagalvokite, kaip jie gali padėti išspręsti krizę.

“Mes”, o ne “aš”

„Krizinėje situacijoje svarbu sukurti bendrą “mes” požiūrį į santykius” – pabrėžia psichologas Stanas Tatkinas. Rūpintis savimi iš “aš” pozicijos taip pat svarbu, tačiau, šiuo atveju, tai nepadeda sustiprinti ar atkurti santykių.

Spręskite problemas eilės tvarka

Deja, daugelis porų bando išspręsti visas savo problemas iš karto, bet tai neįmanoma, todėl jos pasiduoda. Geriau būtų sudaryti visų poros problemų ir nesutarimų sąrašą ir pasirinkti vieną dalyką, nuo kurio reikėtų pradėti, o kitus kuriam laikui atidėti. Kai išspręsite šią problemą, po kelių dienų galėsite pereiti prie kitos.

Atleiskite partnerio klaidas ir nepamirškite savųjų

Be abejo, abu padarėte daug klaidų, dėl kurių labai apgailestaujate. Svarbu užduoti sau klausimą: „Ar galiu atleisti sau ir savo partneriui už viską, ką pasakėme ir padarėme, ar šios nuoskaudos, galų gale, sužlugdys mūsų santykius?“ Žinoma, kai kurių dalykų negalima atleisti, pavyzdžiui, smurto.

Atleisti nereiškia pamiršti. Tačiau be atleidimo santykiai greičiausiai atsidurs aklavietėje: nei jūs, nei jūsų partneris nenorite, kad jums nuolat būtų primenamos praeities klaidos.

Pagalba santykiams

Ieškokite psichologinės pagalbos

Bandote viską ištaisyti, bet santykiai tik blogėja? Pasikalbėkite su santuokos terapeutu arba porų konsultantu.

Santykių krizė jus sekina tiek fiziškai, tiek psichologiškai, todėl svarbu kuo greičiau ją išspręsti. Patikėkite, beveik visada yra galimybė išgelbėti situaciją ir sugrąžinti meilę bei laimę į jūsų santuoką/santykius.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai