Laiminguose santykiuose visada yra vietos nesutarimams

Laimingi santykiai

Laimingi santykiai

Bendravimo poreikis neapsiriboja kalbėjimu apie dienos įvykius. Labai svarbu nuoširdžiai aptarti jausmus ir patiriamą patirtį su savo partneriu. Deja, mėgindami išvengti nesutarimų, įsimylėjėliai dažnai būna nenuoširdūs vienas kitam. Kaip sukurti prasmingą bendravimą ir kodėl rimti pokalbiai yra naudingi santykiams?

Deja, paviršutiniško bendravimo įprotis neretai pasireiškia asmeniniuose santykiuose. Kai partneris klausia: „Kas atsitiko?“, mes dažnai norime atsakyti: „Nieko“. Jei viskas tikrai gerai, šis atsakymas yra gana tinkamas, tačiau jei taip sakote, kad išvengtumėte rimto pokalbio, tolimesni santykiai, greičiausiai, klostysis blogai.

Jei partneriai retai vienas su kitu kalba sąžiningai ir atvirai, o tokie pokalbiai vyksta tik krizinėse situacijose, bet koks rimtas ir gilus pokalbis gali juos išgąsdinti. Jei jie įgis įprotį reguliariai vienas kitam pasakoti apie savo mintis ir jausmus, tai ne tik sustiprins santykius, bet ir išmokys juos geriau susidoroti su iškilusiomis problemomis.

Bet kaip sukurti pasitikėjimo atmosferą santykiuose, leidžiančią atvirai kalbėti apie tai, kas yra mūsų sieloje, konstruktyviai kritikuoti ir ramiai priimti kritiką? To reikia išmokti – geriausia praktikuotis nuo pat santykių pradžios. Sąžiningumas bendraujant reikalauja, kad abu žmonės sugebėtų blaiviai įvertinti save. Kiekvienas turėtų suvokti savo skaudžias vietas, baimes ir trūkumus.

Kokie „draudžiami“ pokalbiai gali pakenkti santykiams? Kiekvienas iš partnerių turi savo „skaudžią temą“. Dažniausiai tai susiję su išvaizda, išsilavinimu, šeima, religija, ekonomine padėtimi ar politika. Netgi geranoriškiausias vienos iš šių temų komentaras gali išprovokuoti agresyvias reakcijas ir sutrikdyti sąžiningą ir atvirą bendravimą.

Svarbiausias bendravimo įgūdis yra klausymasis. Jei partneriai pertraukia vienas kitą, yra per daug pavargę ar nusiminę, kad galėtų sutelkti dėmesį į pokalbį, vargu ar galite tikėtis empatiškumo bei atvirumo. Naudinga įgyti įprotį kalbėtis tam tikru laiku: po vakarienės prie puodelio arbatos ar taurės vyno, valandą prieš miegą arba po pietų.

Partneriai turėtų atsižvelgti į savo motyvaciją. Ko siekiama – laimėti ginčą ar priartėti vienam prie kito? Jei norima tik įskaudinti kitą, kažką įrodyti, pasmerkti, atkeršyti – tai ne bendravimas, o narcisizmas.

Kiekvienas iš mūsų yra individas, turintis savo nuomonę ir asmenines ribas. Normalu nepritarti partnerio nuomonei. Sveiki nesutarimai netgi naudingesni santykiams, nei automatiškas nenuoširdus pritarimas kiekvienam partnerio žodžiui.

Be abejo, svarbiausia – atvirumas ir tolerancija. Partneriai turi būti pasirengę išklausyti ir išgirsti vienas kito požiūrį. Itin naudinga įsivaizduoti save kito vietoje ir pabandyti pažvelgti į situaciją jo akimis.

Pabandykite kartkartėmis su partneriu aptarti savo sapnus, pasidalyti mintimis apie dabartį ir ateitį. Galite pradėti nuo frazės „Aš visada norėjau…“, o tada pokalbis gali sukelti nuostabių atradimų.

Nuoširdus bendravimas reikalauja abiejų partnerių pastangų, kiekvienas turi būti pasirengęs rizikuoti ir prisiimti atsakomybę. Bet tik toks kelias garantuoja emocinį tobulėjimą bei augimą: tiek kiekvieno atskirai, tiek ir pačios poros.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos