Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Moterų draugystė: pagrindinės taisyklės

Kartais neprašyti patarimai ar kritika gali nutraukti ilgalaikę draugystę. Kaip ir bet kuriuose santykiuose, moterų draugystėje egzistuoja savos taisyklės ir niuansai. Kokios yra pagrindinės moterų draugystės taisyklės? Ar verta jų laikytis? Pamėginkime tai sužinoti.

Moterų draugystė

Moksliniai tyrimai nustatė, kad moterys, labiau nei vyrai, turi didesnių lūkesčių savo draugių atžvilgiu. Pasitikėjimas ir artumas – beveik būtina sąlygą tokio pobūdžio santykiuose.  Moterų draugystės intymumo lygis nustatomas per tam tikras „informacijos atskleidimo taisykles“. Taigi, artima draugystė apima jausmų ir asmeninių problemų apsikeitimą. Pažeidus šią taisyklę, draugystei gali kilti rimtas pavojus.

Atvirumas, noras praleisti laiką vienai su kita ir suteikti emocinę paramą yra pagrindiniai moteriškos draugystės aspektai.

Kai kurios draugystės gali atrodyti stiprios, tačiau iš tikrųjų jos yra gana trapios. Taip yra todėl, kad drauges, net ir ilgalaikes, galima lengviau pakeisti nei kitus artimuosius, pavyzdžiui, giminaičius ar mylimuosius. Vadinasi, artumas draugystėje yra itin svarbus. Jo lygis gali priklausyti nuo konteksto: pavyzdžiui, jis sustiprėja laikotarpiais, kai žmonės turi bendrų interesų ar siekių, kai abi šalys yra vienoje stadijoje – pavyzdžiui, abi moterys vienišos, išsiskyrusios ar augina mažus vaikus. Artumas draugystėje gali ir augti, ir nykti.

draugystes taisykles

Psichologų išskiriamos pagrindinės moterų draugystės taisyklės:

  • Jei ketinate draugei duoti patarimų, kaip išspręsti jos problemą, turėtumėte pagalvoti, ar jai to reikia ir kaip ji gali suvokti jūsų žodžius.
  • Ne visos draugystės susijusios su dideliu atvirumu, asmeninių problemų ar jausmų atskleidimu. Būna, kad mes mielai leidžiame laiką kartu, nekalbėdami itin intymiomis temomis, ir tai yra normalu.
  • Kartais atskleidimu grįstas artumas yra vienpusis, ir tai taip pat yra gerai.
  • Vienai iš draugių gali būti patogiau būti nuolatine patarėja, o ne gauti patarimą. Nereikia bandyti nustatyti „pusiausvyros“.
  • Nepainiokite poreikio būti išklausytam su prašymu pateikti savo nuomonę.
  • Pažinties trukmė nėra artumo rodiklis. Ilgalaikis bendravimas gali suteikti klaidingą artumo jausmą.
  • Nereikia priekaištauti ar kaltinti savo draugės, kad ji nieko nepakeitė situacijoje, kai gavo jūsų patarimą.
  • Negalima kritikuoti jos sutuoktinio ar partnerio, nebent draugei gresia smurtas artimoje aplinkoje ar emocinė prievarta.
  • ypač, jei jis mums asmeniškai nepatinka;
  • net jei manome, kad pateikiame visiškai pagrįstą jos partnerio elgesio analizę;
  • nebent tokia keitimosi informacija apie partnerius forma jau tapo nusistovėjusiu dvišaliu draugystės aspektu.

draugyste

Draugystė yra svarbi mūsų psichologinei gerovei: ji patenkina prisirišimo, saugumo ir atvirumo poreikį. Kiekviena draugystė pasižymi savitu atvirumo ir subtilumo laipsniu bei nuoširdaus artumo lygiu. Suprantant pagrindines moteriškos draugystės taisykles ir jų laikantis, galima išsaugoti, puoselėti ir nuolat stiprinti artimą draugystę.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai