Baimė būti atstumtam / paliktam gali būti labai stipri. Tačiau viena yra tik nerimauti dėl ateities, o visai kas kita – patirti išsiskyrimą su mylimu žmogumi, kuris įvyko ne jūsų iniciatyva.
ATSTŪMIMAS SUKELIA FIZINĮ SKAUSMĄ
Atlikus tyrimą, kurio metu buvo nagrinėjamos žmonių neurologinės reakcijos į vienokį ar kitokį atstūmimą, nustatyta, kad atstūmimo momentu suaktyvėja tam tikros tiriamųjų smegenų sritys. Poveikis buvo toks pat stiprus, tarsi žmogus būtų fiziškai sužeistas. Mokslininkai tai aiškina taip: į mūsų pagrindinių poreikių sąrašą įtraukti socialiniai ryšiai, todėl jų nutrūkimą smegenų sistema suvokia itin skausmingai.
KAIP IŠGYVENTI ATSTŪMIMĄ?
Susitaikykite su tuo
Nešvaistykite savo išteklių vis mintyse pergalvodami visus įmanomus scenarijus, neanalizuokite, kodėl taip atsitiko ir kokiomis aplinkybėmis to buvo galima išvengti – tiesiog susitaikykite su situacija.
Sunku, bet reikia pripažinti, kad išsiskyrimas jau įvyko, ir pabandyti priimti su tuo susijusias emocijas.
Racionalizuokite jausmus
Turėtumėte įvardyti kiekvieną emociją ir pagalvoti, kodėl ją patiriate. Geriausia ją susieti su tam tikra jums svarbia gyvenimo vertybe.
Pavyzdžiui, jums liūdna – nes šeima jums labai svarbi ir tikrai tikėjotės, kad likusį gyvenimą praleisite su savo partneriu, o dabar viskas baigėsi. Jūs pykstate – nes santykiuose jums svarbus pasitikėjimas, o paaiškėjo, kad ilgą laiką buvote apgaudinėjamas.
Pagalvokite apie tai, ko nusipelnėte
Negalvokite vien tik apie tai, ko negavote, verčiau sutelkite dėmesį į tai, ko jums reikia ir ko nusipelnėte.
Būdamas atstumtas žmogus jaučiasi įskaudintas, menkas, „neteisingas“ – tačiau neturėtumėte mąstyti tokia paradigma. Apmąstykite, ko norėtumėte iš būsimų santykių, ko norite iš gyvenimo, apie ką svajojate.
Palaikykite save
Nereikia būti labai griežtam sau, bet ir nereikia savęs pernelyg gailėtis. Būkite atlaidūs, malonūs, leiskite sau verkti, liūdėti ir pykti, nesmerkite savęs.
Atminkite: atstūmimas nereiškia, kad su jumis kažkas negerai
Būti atstumtam yra nemalonu. Bet tai nereiškia, kad su jumis kažkas negerai, kad nesate vertas laimės ir meilės.
Santykiai yra sudėtingi. Suteikite kitam asmeniui teisę rinktis ir leiskite rinktis sau. Taip pat atminkite, kad negalite kontroliuoti visko, tačiau šis išsiskyrimas neturėtų paveikti jūsų savigarbos.
Apmąstykite, ko tikėjotės iš santykių
Šiame etape galite apmąstyti, kodėl iš tiesų įvyko išsiskyrimas. Galbūt priežastis, be kita ko, buvo jūsų požiūris – kas ką ir kam “turi” ir “privalo”? Gal “dusinote” savo partnerį savo lūkesčiais apie idealius santykius? Pagalvokite apie tai.
Neužsidarykite tarp keturių sienų
Branginkite turimus socialinius ryšius. Blogiausia, ką galite padaryti po išsiskyrimo, tai užsidaryti savyje ir pulti į depresiją, neatsakinėti į žinutes ir skambučius. Šeima ir artimi draugai yra tie, į kuriuos galite ir turite atsiremti, kai jums to reikia.