Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Optimizmas, dėmesio nukreipimas ir tobulėjimas: ką daryti, kai viskas atrodo beviltiška – 4 patarimai

Kiekvienam iš mūsų yra tekę patirti aklavietės jausmą. Tai vyksta įvairiose gyvenimo srityse: darbe, santykiuose, finansuose. Ką daryti, jei nėra galimybės „viską mesti ir išvykti“? Ką daryti, jei visos jūsų pastangos atrodo bevaisės? Pateikiame kelis patarimus, kurie gali padėti išspręsti susidariusią situaciją.

4 naudingi patarimai

NUSITEIKITE OPTIMISTIŠKAI

Visada yra išeitis. Tai įsitikinimas, kuris daugeliu atvejų leidžia susidoroti su „blogomis” situacijomis. Kartais reikia tik šiek tiek daugiau kantrybės ir laiko. Optimistiškas nusiteikimas padės jums sukaupti jėgas ir pradėti ieškoti sprendimo, o verkšlenimas ir nusivylimas tik temps jus atgal prie „suskilusios geldos“. Gebėjimas blogiausioje situacijoje surasti gerąją pusę puikiai  praplečia mūsų mąstymo ribas.

Ir, žinoma, nepamirškite dirbti su neigiamomis nuostatomis. Pabandykite jas užrašyti ant popieriaus lapo ir priešais kiekvieną iš jų parašykite teigiamą, jus įkvepiančią frazę. Taip baimes ir nesaugumo jausmą paversite šaltiniu ir paskata veikti.

NEPATINGĖKITE PAIEŠKOTI GALIMŲ IŠEIČIŲ

Aprašykite problemą ir būdus, kuriais jau bandėte ją išspręsti. Svarbiausia – netingėkite. Kartais manome, kad viską padarėme, bet kai pradedame rašyti ir prisiminti, ką tiksliai padarėme, paaiškėja, kad nuveikėme ne itin daug.

Vėliau jūsų laukia įdomiausia ir kūrybiškiausia užduotis: surašyti visus galimus ir, atrodytų, neįmanomus sprendimus. Stenkitės negalvoti, tiesiog užrašykite viską, kas ateina į galvą šia tema.

Kartais atsiveria netikėtas „sąmonės srautas” ir atsiranda labai įdomių įžvalgų.

Svarbi šio žingsnio dalis – nevertinti savęs ar savo idėjų. Ir jokiu būdu nemenkinkite savęs. Kai kuriems žmonėms reikia valandos, kai kuriems – visos dienos. Mes visi esame labai skirtingi. Tiesiog padarykite išvadas, pamąstykite ir eikite toliau.

Nukreipkite dėmesį

NUKREIPKITE DĖMESĮ

Nustokite galvoti apie savo problemų „sudėtingumą”. Stenkitės bet kokiu būdu nukreipti dėmesį. Pavyzdžiui, įsijunkite muziką ir šokite, kad išlaisvintumėte visus susikaupusius jausmus ir emocijas, pažiūrėkite filmą arba pasivaikščiokite parke ar tiesiog judriomis miesto gatvėmis, sportuokite, užsiimkite rankdarbiais ar bandelių kepimu.

Mėgstama veikla ar hobis ne tik suteikia mums galimybę atsipalaiduoti psichiškai ir fiziškai, bet ir pripildo mus energijos bei pasitenkinimo jausmo. Beje, neretai malonios veiklos metu ateina tinkama įžvalga ar galimas problemos sprendimas.

VISAPUSIŠKAI TOBULĖKITE

Tobulėjimas – tai ne tik galia, bet ir galimybė atrasti įdomią idėją, susipažinti su naujais žmonėmis, sužinoti ką nors naudingo ir, svarbiausia, praplėsti savo akiratį.

Nepraleiskite šios galimybės. Skaitykite knygas, straipsnius, klausykitės internetinių seminarų arba nueikite į paskaitą jus dominančia tema. Neapsiribokite savo įprastu pasauliu, ieškokite naujos perspektyvos. Juk, kaip sakė Omar Khayyam : „Norėdami rasti naują kelią, turite palikti senąjį“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *