Planuojate įsigyti augintinį? Užduokite sau šiuos 8 klausimus

Jei svarstote pirkti ar pasiimti gyvūną iš prieglaudos, neskubėkite. Pirma, jūs turite suprasti, ar tikrai esate pasirengęs šiam žingsniui. Atsakydami į šiuos klausimus būkite sąžiningi patys sau – tai priartins jus prie teisingo sprendimo.

Daugelį metų internete sklandė frazė: „Tie, kurie tiki, kad laimės negalima nusipirkti, niekada nepirko šuniuko“. Tai tiesa: gyvūnai mums gali tapti neišsenkančiu džiaugsmo šaltiniu, kompanionais, draugais. Bet tik tuo atveju, jei mes savo ruožtu esame pasirengę prisiimti atsakomybę už juos.

„Prieš įsigydami gyvūną, turite įvertinti, ar turite pakankamai laiko ir jėgų su juo užsiimti, ar augintiniui bus gera su jumis, ar užteks finansinių lėšų jam išlaikyti ir kt.“ – pataria gyvūnų elgesio konsultantė Erin Askland. Bet kaip visa tai suprasti iš anksto, ypač, jei anksčiau šeimoje neturėjote gyvūnų? Pamėginkite sąžiningai sau atsakyti į šiuos klausimus.

AR GALIU SAU LEISTI AUGINTINĮ?

Net jei neketinate pirkti veislinio gyvūno, turite suprasti, kad bet kokio gyvo gyvio priežiūra reikalauja tam tikrų išlaidų.

„Augintinio lovos, dubenėlių ir žaislų pirkimas yra tik pradžia: taip pat į išlaidų sąrašą turėtumėte įtraukti reguliarius apsilankymus pas veterinarą, skiepus, sterilizacijos ar kastracijos išlaidas ir, žinoma, maistą“, – primena Askland. „Taip pat turėtumėte pradėti taupyti pinigus tam atvejui, jei jūsų augintinis staiga susirgtų. Veterinarijos klinikų paslaugos paprastai kainuoja gana nepigiai.“

AR TURĖSIU LAIKO UŽSIIMTI SU NAUJUOJU DRAUGU?

Naminiai gyvūnai, kaip taisyklė, reikalauja daug dėmesio, todėl turite nuoširdžiai apsvarstyti savo galimybes – ar tikrai turėsite laiko ir noro bendrauti su naujuoju šeimos nariu. „Žinoma, kai kuriems gyvūnams reikia daugiau priežiūros ir dėmesio nei kitiems. Bet kokiu atveju turėsite atlikti šias pagrindines užduotis: maitinti, prižiūrėti, treniruoti, žaisti. Jei grįžtate namo vėlai ir, dažniausiai, jaučiatės pavargęs, pagalvokite apie tai, kad galbūt neturėtumėte sau užkrauti tokios didelės atsakomybės“ – pataria Askland. Augintiniai mums kelia daug teigiamų emocijų, tačiau jie taip pat reikalauja iš mūsų daug investicijų – pirmiausia laiko. Iš anksto pagalvokite, kam paliksite gyvūną išvažiavę atostogauti ir pan.

augintinis namuose

AR MANO NAMAI TAM TINKA?

Jei gyvenate studijos tipo bute, galbūt šuns, ypač didelio, įsigijimas nėra gera mintis: jam reikia erdvės, galimybės aktyviai judėti. Be to, gyvūną, ypač kai jis dar mažas, reikia atidžiai prižiūrėti. Ar jūsų bute ar name yra vietų, kur šuniukas, kačiukas ar kt. galėtų įstrigti, susižeisti ar pan.?

„Galbūt geriau būtų iš karto įsigyti specialius barjerus ir užblokuoti buto ar namo zonas, kurios gali būti pavojingos augintiniui“, – rekomenduoja Askland. – Ir, žinoma, jei nuomojatės būstą, turėtumėte nedelsdami aptarti šį klausimą su savininku. Jei augintinis ką nors sugadins, turėsite būti pasirengęs kompensuoti remonto išlaidas.“

AR AŠ TIKRAI PASIRUOŠĘS?

„Nuspręsti įsigyti augintinį yra labai svarbus žingsnis: jūs turite suprasti, kad kartu su juo praleisite ateinančius dešimt metų ar net daugiau“ – paaiškina veterinaras Rolandas Trippas. – Jei negalėsite jam skirti pakankamai dėmesio ir laiko, jūsų augintinis gali tapti nerimastingas ir nepaklusnus, o bendravimas su juo jums kels tik galvos skausmą, bet ne džiaugsmą.“

AR ŠI VEISLĖ MAN TINKA?

Prieš įsigydami gyvūną, ypač šunį, susiraskite kuo daugiau informacijos apie norimą veislę: kokiu charakteriu ir įpročiais pasižymi ši veislė? Ar šis augintinis nebus per daug aktyvus? Ar nereikalaus nuolatinio dėmesio, kurio negalėsite skirti? Ar jis augs  ne per didelis? Ar galėsite su juo keliauti automobiliu? Ar jis nesišers? Ar nesate jam alergiškas? Ar jis sutaria su kitais gyvūnais ar mažais vaikais? Atsakę į šiuos klausimus, galutinius sprendimus priimsite daug lengviau ir užtikrinčiau.

Į KĄ GALIU KREIPTIS PAGALBOS?

„Jei gyvenate ne vienas, svarbu, kad kiti šeimos nariai būtų pasirengę priimti gyvūną į savo šeimą ir sutiktų prisidėti prie jo priežiūros“ – sako Askland. – Daugelis naminių gyvūnėlių yra gana bendraujantys ir socialūs, o jei kažkas iš šeimos narių bus kategoriškai neigiamai nusiteikęs jo atžvilgiu, tai gali sukelti rimtų konfliktinių situacijų.“

Jei visa šeima vienbalsiai sutinka įsigyti augintinį, verta pagalvoti, kaip pasiskirstyti atsakomybę jo priežiūros atžvilgiu.

seimininkas ir gyvunas

AR SUPRANTU, KĄ REIŠKIA BŪTI GYVŪNO ŠEIMININKU?

Būti geru šeimininku reiškia puikiai suprasti gyvūno poreikius bei būti pasirengusiam juos patenkinti. Ir taip pat suvokti, kad tai truks ilgą laiką. Prieš įsigyjant augintinį, pasidomėkite konkrečiomis dominančiomis veislėmis, pasikalbėkite su tais, kurie turėjo ar vis dar turi tokį gyvūną, įvertinkite galima išlaidas ir savo turimas galimybes, nuoširdžiai pasverkite visus už ir prieš.

AR AŠ ESU PASIRENGĘS, JEI REIKĖS, KAŽKĄ AUKOTI DĖL AUGINTINIO?

Jei pagal savo dabartinį gyvenimo būdą neturite daug laisvo laiko, pagalvokite, ar tikrai esate pasirengęs rimtiems pokyčiams. Ar esate pasirengęs anksčiau grįžti namo, atsisakyti atostogų kitose šalyse ir pan. (jei neturėsite, kur ir kam palikti gyvūno)?

„Ypač verta pagalvoti tiems, kurių darbas susijęs su dažnomis kelionėmis“, – sako Askland. „Be to, pačioje pradžioje, kai augintinis tik pasirodys jūsų namuose, verta praleisti su juo kuo daugiau laiko, kad tarp jūsų užsimegztų abipusis ryšys. Tai labai svarbu, norint turėti gerus tarpusavio santykius ir siekiant tapti tikrais ištikimais draugais.“


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: