Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Psichologai išsiaiškino, kodėl žmonės būna neištikimi ir kaip to išvengti

Žmonės gali apgaudinėti vienas kitą dėl įvairių priežasčių, ir net abipusė meilė bei visiškas pasitenkinimas santykiais neapsaugo nuo neištikimybės, sakė Reichmano universiteto (Izraelis) psichologijos profesorė Gurit Birnbaum. Be abejo, labai dažnai svetimavimas yra spontaniškas, neplanuotas: atrodo, kad yra galimybė, ir žmogus dėl tam tikrų priežasčių – jis yra per daug pavargęs, per daug girtas, per daug išsiblaškęs – tiesiog neturi pakankamai išteklių atsispirti pagundai.

Vis dėlto, priduria Gurit Birnbaum tyrimo bendraautorius, Ročesterio universiteto (JAV) psichologas Harry Reiss, vyrų ir moterų neištikimybės priežastys skiriasi. Vyras dažniau apgaudinėja, jei jaučiasi seksualiai nepatenkintas, o moteris – jei jaučiasi emociškai nepatenkinta.

Gerai žinoma, kad konfliktinėse situacijose naudinga įsijausti į kito asmens požiūrį, pažvelgti į dalykus jo akimis ir taip suprasti, kaip jis jaučiasi.

Birnbaum ir H. Reiss, kurių straipsnis buvo paskelbtas žurnale “Journal of Sex Research”, nusprendė patikrinti, ar šis metodas veikia romantiniuose santykiuose, ar empatija (gebėjimas jausti kito žmogaus skausmą) gali padėti atsispirti pagundai būti neištikimu. Paaiškėjo, kad taip ir yra.

Žmonės gali apgaudinėti vienas kitą

Tyrėjai atliko tris eksperimentus, kuriuose dalyvavo 408 20-47 metų amžiaus vyrai ir moterys, kurie bent keturis mėnesius palaikė monogaminius santykius. Eksperimentų metu dalyviai turėjo vertinti patrauklius nepažįstamuosius, galvoti apie juos ir net susipažinti su jais.

Psichologai nuolat kvietė dalyvius (bet ne visus, tik atsitiktinai atrinktą jų dalį) apmąstyti, kaip viskas atrodo jų partnerio akyse. Be to, visų dalyvių buvo reguliariai klausiama, kaip jie domisi savo naujais pažįstamais, kiek yra įsipareigoję dabartiniams santykiams, ar fantazuoja apie galimą neištikimybę ir pan.

Galiausiai buvo nustatyta, kad baimė įskaudinti mylimą žmogų ir sugadinti santykius su juo padeda sumažinti neištikimybės riziką – sumažėja seksualinis ir romantinis susidomėjimas patraukliais nepažįstamais žmonėmis, padidėja įsipareigojimo mylimajam jausmas ir intymių santykių su juo troškimas.

Nors ši strategija negali visiškai užkirsti kelio neištikymybei, ji padeda suvaldyti savo impulsus ir suteikia labiau subalansuotą požiūrį į situaciją, pažymi G. Birnbaum ir H. Reiss.

konfliktinėse situacijose naudinga įsijausti į kito asmens požiūrį

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai