Ruduo – spalvingas ir jaukus metų laikas, tačiau, deja, toks jis atrodo ne visiems… Jei jus slegia niūri nuotaika, energijos stoka ir kiti panašūs reiškiniai – šis straipsnis kaip tik jums.
Kaip įveikti rudeninę apatiją?
Atkreipkite dėmesį į mitybą
Pasirūpinkite, kad į jūsų mitybą būtų įtraukta daugiau vaisių ir daržovių, ir pagalvokite apie sveikus užkandžius. Jei dirbate biure, paieškokite netoliese esančių kavinių, siūlančių skanius ir sveikus pietus. Jei dirbate namuose, iš anksto suplanuokite, ką valgysite pusryčiams, pietums ir vakarienei. Nedarykite staigių pokyčių – tai gali neigiamai paveikti tiek jūsų kūną, tiek psichinę būklę, maži ir reguliarūs žingsniai yra raktas į sėkmę.
Pasirūpinkite kokybišku miegu
Vasarą galime eiti miegoti vėliau ir vis tiek lengviau atsikelti anksčiau, tačiau rudenį viskas kitaip. Geras nakties miegas skatina geresnę koncentraciją, padeda efektyviau susidoroti su dienos užduotimis, taip pat palaiko mūsų energiją. Kofeinas, alkoholis, nikotinas, sutrikęs miego režimas, kai kiekvieną dieną einame miegoti skirtingu laiku, netinkama mityba ir valgymas vakare – visa tai neigiamai veikia miegą.
Nusistatykite jums reikiamą miego valandų skaičių, susikurkite savo vakaro ritualus ir pasirūpinkite, kad jūsų miegamajame būtų kuo mažiau šviesos.
Raskite sau patinkančią fizinę veiklą
Fizinis aktyvumas turi teigiamą poveikį mūsų emocinei savijautai, sveikas kūnas, kuriame gerai jaučiamės, yra visos mūsų gerovės pagrindas ir pamatas.
Raskite ką nors, kas jums teiktų malonumą. Tai gali būti internetiniai užsiėmimai, individualios ar grupinės treniruotės su specialistu arba tiesiog įprasti pasivaikščiojimai parke. Taip padėsite savo kūnui prisitaikyti prie naujo sezono ir jaustis energingesniam bei stipresniam.
Susitvarkykite savo namų ir darbo erdvę
Atlikite generalinį tvarkymą, peržiūrėkite drabužius… Galite parduoti nereikalingus daiktus arba ką nors atiduoti labdarai.
Beje, galima pakeisti nuotaiką iš esmės nekeičiant savo erdvės – padės dekoratyvinės pledai, lovatiesės, pagalvėlės, žvakės, paveikslai, kurie keičiasi priklausomai nuo sezono. Taip pat atkreipkite dėmesį į savo namų apšvietimą – rudenį jaučiame saulės šviesos trūkumą, todėl svarbu, kad jūsų namuose būtų pakankamai dirbtinės šviesos.
Planuokite keliones ir kitą veiklą
Kelionės dažnai asocijuojasi būtent su vasara, tačiau vasaros pojūtį galime pratęsti kur nors išvykdami rudenį. Tai gali būti trumpos, vienos ar dviejų dienų išvykos, kurios suteiks naujų įspūdžių ir skatins atsigauti. Taip pat tai gali būti įvairūs renginiai jūsų mieste: parodos, teatrai, koncertai, susitikimai su draugais. Pasirinkite tai, kas jus domina ir gali suteikti teigiamų emocijų.
Sudarykite norimų perskaityti knygų sąrašą
Rinkitės knygas, kurias su malonumu skaitysite laisvalaikiu arba keliaudami į darbą. Audio knygos gali būti puikus palydovas pasivaikščiojimų metu. Taip pat gera rudens iniciatyva – prisijungti prie kokio nors knygų klubo, kuriame, be kita ko, turėsite galimybę susirasti naujų draugų.
Pradėkite rašyti dienoraštį
Rašymas ranka teigiamai veikia mūsų psichinę sveikatą, nes tokiu būdu mažinamas psichoemocinis stresas. Rašydami laviname mąstymą, geriau įsigiliname į įvairius dalykus, matome giliau ir plačiau, apgalvojame kiekvieną detalę. O tai puiki motyvacija pradėti rašyti dienoraštį.
Suplanuokite mokymosi planą
Žiūrėkite į rudenį kaip į naujos pradžios metą, kaip kad būdavo anksčiau, kai po vasaros atostogų grįždavome į mokyklą ir mūsų laukdavo ištisi mokymosi metai. Pagalvokite, kur norėtumėte eiti toliau, ką naujo norėtumėte išmokti ir įvaldyti – tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityje. Nebūtina stačia galva pasinerti į šias veiklas, bet galite fantazuoti, tyrinėti galimybes ir atrasti susidomėjimą kažkuo. Žiema ir pavasaris gali būti tinkamas metas tapti aktyvesniems.
Skirkite sau asmeninio laiko
Tarp darbo, suplanuotos veiklos ir įvairių namų ruošos darbų būtinai palikite sau laiko, kuris nebūtų užimtas jokiomis užduotimis ar darbais. Leiskite sau bent vieną vakarą ar rytą per savaitę skirti tik sau – tai jūsų laikas, laisvas nuo pareigų ir įsipareigojimų.
Ir galiausiai…
Galite įsigyti kokį nors ryškų drabužį, kuris pakels jums nuotaiką lietingos rudens pilkumos apsuptyje. Sudarykite rudens grojaraštį, pasirinkdami muziką, kuri padeda jaustis geriau ir šilčiau.
Ruduo – pereinamasis laikotarpis, kai svarbu šiek tiek sulėtinti tempą, „nuimti derlių“ ir pasiruošti šaltiems orams. Neverskite savęs būti pernelyg aktyviu – pasirinkite tai, kas turės teigiamą poveikį jūsų savijautai ir nepareikalaus iš jūsų daug pastangų, pasirūpinkite savimi ir kreipkitės profesionalios pagalbos, jei jaučiate, kad negalite pats susitvarkyti su niūriomis mintimis ir apatijos būsena pernelyg ilgai užsitęsė.