Norime tikėti, kad radome žmogų, su kuriuo kartu praleisime visą likusį gyvenimą. Būtent todėl santykių pradžioje stengiamės būti geresni ar užmerkiame akis prieš partnerio trūkumus. Kaip neapgaudinėti savęs ir apsisaugoti nuo neigiamų emocijų?
Patarimai, padėsiantys užmegzti atvirus ir glaudžius santykius
NEPAMIRŠKITE SAVO RIBŲ
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, santykių pradžioje reikia nepamiršti savo ribų. Nepasinerkite į kitą žmogų, gyvenkite toliau, susitikite su draugais ir mėgaukitės savais pomėgiais.
Partnerį į savo gyvenimą kvieskite palaipsniui, ypač jei esate jautrus ir pažeidžiamas žmogus. Staigus šuolis į jausmų sūkurį – tai didelė emocinės perkrovos grėsmė. Ar jums to reikia?
NEMANYKITE, KAD PRIEŠINGYBĖS TRAUKIA
Mitas, kad dvi priešingybės gali sukurti sėkmingą sąjungą, jau seniai paneigtas. Fizikoje – taip, pliusas traukia minusą, o su žmonėmis yra priešingai. Gerai ir patogiai jaučiamės su tais, kurie mus supranta, dalijasi mūsų pažiūromis ir vertybėmis. Buvimas su žmogumi, kuris pernelyg skiriasi nuo mūsų, sukelia įtampą. Kad ir kaip vienas kitam patiktumėte išoriškai, jei nėra bendro emocinio pagrindo, santykiai ilgai netruks.
Užkietėjusiam sveikuoliui sunku sugyventi su alumi ir cigaretėmis atsiduodančiu asmeniu, tikinčiajam – su ateistu, net ekstravertas turės pasistengti, kad užmegztų kontaktą su intravertu. Pasibaigus aistringam įsimylėjimo laikotarpiui, šie prieštaravimai bus jaučiami dar aštriau. Todėl iš pat pradžių svarbu suprasti, kokie skirtingi esate ir ar esate pasirengę stengtis, kad jūsų santykiai taptų sėkmingi.
ATIDŽIAI KLAUSYKITĖS
Nėra jokių slaptų metodų, padedančių sužinoti, kas dedasi kito žmogaus galvoje. Dažnai žinome (beveik) viską (ir gera, ir bloga), bet mes taip susitelkiame į santykių tęstinumą, kad nekreipiame dėmesio į tai, kas akivaizdu. Tuo tarpu, remdamiesi ankstesne partnerio turėtų santykių patirtimi galime sudaryti teisingą santykių raidos prognozę.
Ar jis vengia vykdyti savo įsipareigojimus vaikams iš ankstesnės santuokos? Taip pat bus ir su jūsų vaikais skyrybų atveju. Jei jūsų partneris yra gerokai vyresnis nei 40-ies metų, ir ilgalaikiai santykiai jo gyvenime niekada neegzistavo, ir su jumis, tikriausiai, to nebus.
Gali prireikti daug laiko išsiaiškinti, „kodėl jis taip pasielgė” ir „kodėl jam nepasisekė anksčiau”, bet tai ne mūsų darbas, tiesiog turime suprasti, kur šie santykiai gali nuvesti.
PRIIMKITE JĮ TOKĮ, KOKS YRA
Kad išvengtumėte nusivylimo išrinktuoju, užduokite sau klausimą: ar esu pasirengęs priimti „visą“ partnerį? Vaikai iš ankstesnių santuokų, buvusios žmonos, paskolos, įsipareigojimai, meilė ilgoms kelionėms ar pavojingoms sporto šakoms – kaip visa tai įsilies į mūsų bendrą gyvenimą? Nebijokite užduoti klausimų, jei norite išsiaiškinti situaciją. Tai daug protingiau, nei vėliau pykti ir nusivilti.
LAIKYKITĖS TIKSLŲ
Žmonės užmezga santykius turėdami skirtingų troškimų. Vieni nori šeimos, kiti – malonaus žmogaus, su kuriuo galėtų susitikti kartą per savaitę. Abu variantai yra tinkami, tik svarbu įsitikinti, kad jūsų ir partnerio tikslai sutampa. Lengviausias būdas tai išsiaiškinti – paklausti tiesiogiai. Galbūt jūs ieškote būsimo vyro, o partneris bijo tokių įsipareigojimų, galbūt jūs mylite vaikus, o jis jų nenori…
Tikėdamiesi, kad jis iš viengungio taps šeimos vyru ir mylinčiu tėvu jūsų penkiems vaikams, tik susikursite sau daugiau sunkumų. Jei vyras nepasirengęs rimtiems santykiams, jis jums tai pasakys. Kiekvienas suaugęs žmogus turi savo asmeninę poziciją dėl santuokos ir vaikų – sužinokite, kokia yra jūsų partnerio pozicija.
BŪKITE SAVIMI
Sunku nepasiduoti pagundai pagražinti save kito akyse. Jei mums kas nors patinka, kyla noras atitikti jo lūkesčius. Ši tendencija tokia stipri, nes jau vaikystėje mes stengėmės sulaukti savo brangiausių žmonių – tėvų – pritarimo.
Jums nepatinka gaminti maistą, o jis mano, kad moteris – virtuvės vedlys, kuris kiekvieną vakarą nustebins jį restorano lygio šedevru? Geriau iš karto informuokite savo išrinktąjį, kad taip nenutiks. Galbūt visi kiti jūsų privalumai tai nusvers ir jis neis ieškoti virėjos kitur, o jums nebereikės daryti to, kas jums nepatinka.
Iš pradžių galite apsimesti bet kuo ir net kurį laiką sąžiningai stengtis atitikti šį įvaizdį, bet ilgai neišlaikysite – tai per daug emociškai sunki užduotis. Kai nuobodžiaujate, tiek jūs, tiek jūsų partneris jaučiate susierzinimą ir nepasitenkinimą.
ĮSIKLAUSYKITE Į SAVO JAUSMUS
Reguliariai klauskite savęs, ar gerai jaučiatės su šiuo žmogumi. Į santykius įsitraukiame tam, kad pagerintume, o ne pablogintume savo gyvenimą. Jei kartu gerai jaučiatės tik intymių santykių metu, o likusį laiką tvyro įtampa ir smulkios nuoskaudos – tai ne jums.
Sveiki santykiai daro mus stipresnius, laimingesnius ir dar labiau pasitikinčius savimi, o ne atvirkščiai, ir tai tikriausiai yra pagrindinis sėkmingos sąjungos kriterijus. Išlikite savimi, blaiviai žvelkite į partnerį, užduokite klausimus ir įsiklausykite į savo jausmus – tada viskas bus gerai.
Taip pat skaitykite: